0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #20 -: Септември 05, 2006, 19:37:22 pm »
Лали, имаш ли идея какви продукти и каква е точно идеята? Не бях чувала такава процедура.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #21 -: Септември 05, 2006, 19:41:10 pm »
Е, и аз не съм чувала. Предполагам ензими и белтъци.
« Последна редакция: Септември 05, 2006, 19:45:49 pm от Lali »
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #22 -: Септември 05, 2006, 21:04:42 pm »
Според мен, ако се взема материал някакъв от съпруга, с цел да се неутрализира имунен проблем, би следвало това да е в случаите на наличие на антиспермални антитела у жената.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #23 -: Септември 06, 2006, 09:34:16 am »
Е, не знам, не съм чувала да се прави.
*
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #24 -: Декември 12, 2006, 17:08:03 pm »
Здравей Лоана,

в някой от следващите дни ще се опитам да преведа и публикувам материали за Фактор 5 Лайден тук в твоята тема. Самата аз го имам, за което знам от около седмица и през тази седмица четох доста в интернет. Не пращам линк, защото е на немски.

Кажи ми моля ти се, не разбирам едно. Тези вливания ги правят като алтернатива на хепарина ли? Аз мислех, че те касаят имунологични проблеми.

Успех от мен
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #25 -: Декември 12, 2006, 20:56:00 pm »
Немците правят подобна процедура отдавна и сякаш има ефект, поне при някои двойки.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Svetlana

  • *
  • 31
  • Има цели, които си заслужават, само ако не убиват
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #26 -: Декември 14, 2006, 13:42:18 pm »
Как ви изпрати резултатите доц. Ковачева.
защото на мен ми казаха да се обадя по телефона за резултатите.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #27 -: Декември 17, 2006, 21:07:01 pm »
Как ви изпрати резултатите доц. Ковачева.
защото на мен ми казаха да се обадя по телефона за резултатите.
Здравей,Светлана!
Онзи ден говорих с доц.Ковачева, аз сьщо чакам резултатите си, каза ми да се обадя отново, когато са готови. Относно това как да ти ги изпратят, аз лично пожелах това да стане по куриер, защото се е случвало да се загубят по пощата. Когато разбереш, че резултатите са ти готови, кажи й как предпочиташ да ти ги пратят. Знам само,че ако е по куриер ще е за твоя сметка. Успех!!!
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #28 -: Декември 18, 2006, 11:54:23 am »
Момичета, понеже видях, че  тук се водят дебати по въпроса за т. н. "активно имунизиране" и не е много ясна същността му, ще се опитам да внеса яснота :D

Да - взема се около 80мг кръв от съпруга, /като преди това се изследва за СПИН и др,/, от нея се извличат лимфозитите, които са вид бели кръвни телца и се поставят подкожно на съпругата. По принцип  се прави  2 пъти, в разстояние на 4ри седници, след което след около 2 седмици се прави контрола на кръвта, за да се установи резултата от цялото мероприятие.
Целта на тази активна имунна терапия е да стимулира имунната система на жената да си създаде т. н. защитни антитела на бременността,/които тя понякога и по ред причини не може да изгради сама/ за да не отблъсне емриона и особено мъжката част.
Да - в Германия се прави и както казва Мели помага при някой двойки.
За съжаление в Бг не се прави.

Момичета, това е най-простичко обяснено, ако има питания - насреща съм.
Лека седмица на всички.
Поздрави: Бени

Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #29 -: Декември 18, 2006, 11:57:14 am »
ех, лимфоцити де, не лимфозити, както съм написала :D, бъркайки немското ц със з

Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #30 -: Декември 18, 2006, 12:08:22 pm »
Бени, явно си наясно с тази терапия. В кои случаи се прилага? При неизяснен стерилитет или при конкретни имунни проблеми?
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #31 -: Декември 18, 2006, 13:01:51 pm »
Мерси много за информацията. За пръв път чувам за такава терапия... В какви случаи се препоръчва?
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #32 -: Декември 18, 2006, 14:43:06 pm »
Много полезна информация, благодаря Албена  :)
И аз се интересувам при какви случаи се прави тази терапия  :roll: Жалко, че у нас не се прилага. Но да се надяваме, че и тук ще дойде тази новост, нещата се развиват и у нас.