0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Време е и аз да напиша моята история,иначе няма тема и мнение което да не съм изчела от половин год. насам.
  До преди половин год. си мислехме че сме с мъжки ппроблем, но ми откриха Хашимото или по скоро аз си го открих ,щото вече 5 гог. никой не се сети да ми изследва щитовидната.
  Та февруари ми откриха завишени стойности на ТАТ и МАТ ,а хормоните и досега са си в норма с тях няма проблем.Пия метизол,сефазел .аспирин и бисогама за сърцебиене по предписание на Тодорова.
 Правих изследвания при Конова и се оказа ,че имам завишени стойностои на антикардиолипина 13.4 -<10
  Тъй като имам мисед преди 2.5год. след лапаро направих и генетични -и какво се оказа днес -ФАКТОР 5 ЛАЙДЕН-какво и да значи това ,хубавото ако мога така да кажа е,че ТАТ ми е вече в норма само МАТ е завишен.Другия месец съм на инвитро е Солун и ще правя вливания с това се примирих вече ,ама др. алтернатива да си бия хепарин всеки ден и ако забременея,ако е казал Господ ,9 месеца всеки ден инжекций-е те това нещо имам чувството че го сънувам,не е истина.Ковачева ми говори за хромозомен анализ нещо ама вече ме е страх да направя каквото и да е изследване.Не мога да повярвам ,че всичко  това ми се случва.
  Ако някой знае нещо за този фактор 5 лайден да ми пише ,а и аз къде мога да прочета нещо по въпроса.
 
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #1 -: Август 24, 2006, 09:01:35 am »
Мила Лоана,
Страшно съжалявам за резултатите - напълно те разбирам как се чувстваш :(.
И макар, че проблемите при мен не са от това естество, след бърза справка в Гугъл разбрах, че става въпрос за тромбофилия. Тук има и други момичета с твоя проблем и съм сигурна, че ще се отзоват.
Ето един линк с презентация на български език: http://www.svetigeorgi.com/bul/themes/polymorphismus.ppt#264,19,Генетично предразположение към нарушения в кръвосъсирването
Този е на английски и е доста изчерпателен: http://www.fvleiden.org/.

Кураж :kiss:.
Намерихме нашето синче.
*

    loana555

Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #2 -: Август 25, 2006, 10:15:32 am »

  На 29 ми предстой да правя вливания ,искам да питам за мнението ви -правилно ли постъпвам като го правя сега и да покрива 2 цикъла -следващия месец е инвитрото.Въобще да правя ли вливания при мойте резултати при изследванията.антикардиолипина ми е 13.34 <10,и МАТ 232.69 /0-34
*
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #3 -: Август 25, 2006, 10:37:05 am »
А не можеш ли да ги направиш преди процедурата?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #4 -: Август 25, 2006, 10:44:49 am »
И аз мисля, че е по-добре преди процедурата, но все пак си питай лекаря, който ти е предписал вливанията, може да има нещо предвид. Успех!
*
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #5 -: Август 25, 2006, 11:34:28 am »
Доколкото знам, вливанията трябва да се направят до 10 дни преди ембрио трансфера.
Все пак, лекарят ще отговори най-точно.
Моля те, пиши къде ще правиш вливанията. На мен ми предстои същото и се опитвам да се ориентирам.
*
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #6 -: Август 25, 2006, 15:51:08 pm »
Изпратих ти бележка.
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #7 -: Август 25, 2006, 16:31:32 pm »
Вливането по принцип се прави от 7 до 10 дни преди трансфер.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #8 -: Август 25, 2006, 20:27:08 pm »



  Ами ,момичета а и аз така знам само че д-р Конова ми каза че ще ми направи вливания за 2 цикъла да покриват.Някой правил ли е вливания който да покриват 2 цикъла .
*
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #9 -: Август 26, 2006, 10:33:19 am »


   Посъветвайте ме къде да отида на консултация за генетичните изследвания при доц. Кременски или доц. Ковачева, нуждая се от мненията ви спешно ,щото др. седмица тр. да направя консултация
*
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #10 -: Август 29, 2006, 09:47:52 am »
Аз правих генетични изследвания в Плевен при д-р Ковачева.
Но т.к. там нямаше установени проблеми, не съм се занимавала повече с това. Така че ми е трудно да препоръчам доктор.
Доколкото знам, екипът в Плевен е добър.

P.S. Изпратих ти отново бележка.
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #11 -: Август 29, 2006, 11:04:32 am »
Някой правил ли е вливания който да покриват 2 цикъла .
Ами аз когато правих вливането док ми каза, че покривало два цикъла. Може би зависи какви са ти били отклоненията от нормата и въобще от конкретния случай. Щом доц. Конова ти е казала, значи е така. На нея можеш да вярваш, нали е най-добрата.
*
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #12 -: Септември 03, 2006, 11:27:43 am »
Какво ще кажете за това;
ФакторV лаиден
Хомозиготен носител на мутантен алел

МутацуяG20210А в Протромбиновия ген
Хетерозиготен носител на мутантен алел

Генетичен вариантС677т в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза/МТНFR/
хетерозиготен носител на мутантен алел

Генетияен вариант в гена на Тромбоцитен гликопротеин IIb/IIIa
носителство на хаплотип А2
Хетерозиготен носител хаплотип А2
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #13 -: Септември 03, 2006, 14:41:14 pm »
Миличка, всички тези мутации ли имаш?
Ако е така, вероятно задължително ще ти назначат хепарин и някои други лекарства. Вероятно си открила главния виновник. Смятам, че с подходящо лечение, ще заченеш и износиш здраво бебе.
Стискам ти палци!
*
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #14 -: Септември 03, 2006, 22:40:57 pm »
Благодаря ,Алиа.Това ми пише на самото изследване,аз изследвах тези 4 мутаций , а в заключението си д-р Ковачева коментира само фактор V лайден и хаплотип А2,за др. нищо не е писала,та незнам какво да мисля.По тел. като говорихме ми каза ,че съм носител на фактор V лайден ,за др. нищо не каза,а аз изрично я попитах имам ли др. положителни резултати ,тя ми каза не ,само фактор ве лайден.Трябва да отида на консултация ,но ми идва малко далече и ще трябва да гадая до тогава.




























































е на резултата ,а коментара или заключението на д-р Ковачева
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #15 -: Септември 03, 2006, 23:00:24 pm »
Лоана, съжалявам...
Можеш да говориш и с Тодорова от Майчин дом, ако София ти е по-близо.Конова работи с нея, така че ще ти я препоръча.
Аз съм се доверила на тях двете.
Иначе си попаднала в добри ръце, така че надявам се скоро да успееш!
Успех!
*
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #16 -: Септември 04, 2006, 23:30:01 pm »


   Някой чувал ли е за вливания но не на имуновинин ,а се взема кръв от съпруга преработва се и се поставя на жената преди трансфера или в самия ден и покрива цяла година, а не 1 или 2месеца само.Това ми го казаха от клиниката в Солун.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #17 -: Септември 05, 2006, 08:56:36 am »
Ако ще покрива цяла година, защо не го слагат този материал по-рано?
Освен това на организма са му необходими поне няколко дни, за да изгради антитела.
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #18 -: Септември 05, 2006, 13:14:32 pm »
Ами ако съпрузите са с различни кръвни групи, какво става?
Такова вливане, нещо не ми изглежда логично. 8O
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #19 -: Септември 05, 2006, 18:12:02 pm »
Не се влива кръв, а се взимат определени продукти.
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #20 -: Септември 05, 2006, 19:37:22 pm »
Лали, имаш ли идея какви продукти и каква е точно идеята? Не бях чувала такава процедура.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #21 -: Септември 05, 2006, 19:41:10 pm »
Е, и аз не съм чувала. Предполагам ензими и белтъци.
« Последна редакция: Септември 05, 2006, 19:45:49 pm от Lali »
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #22 -: Септември 05, 2006, 21:04:42 pm »
Според мен, ако се взема материал някакъв от съпруга, с цел да се неутрализира имунен проблем, би следвало това да е в случаите на наличие на антиспермални антитела у жената.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #23 -: Септември 06, 2006, 09:34:16 am »
Е, не знам, не съм чувала да се прави.
*
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #24 -: Декември 12, 2006, 17:08:03 pm »
Здравей Лоана,

в някой от следващите дни ще се опитам да преведа и публикувам материали за Фактор 5 Лайден тук в твоята тема. Самата аз го имам, за което знам от около седмица и през тази седмица четох доста в интернет. Не пращам линк, защото е на немски.

Кажи ми моля ти се, не разбирам едно. Тези вливания ги правят като алтернатива на хепарина ли? Аз мислех, че те касаят имунологични проблеми.

Успех от мен
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #25 -: Декември 12, 2006, 20:56:00 pm »
Немците правят подобна процедура отдавна и сякаш има ефект, поне при някои двойки.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Svetlana

  • *
  • 31
  • Има цели, които си заслужават, само ако не убиват
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #26 -: Декември 14, 2006, 13:42:18 pm »
Как ви изпрати резултатите доц. Ковачева.
защото на мен ми казаха да се обадя по телефона за резултатите.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #27 -: Декември 17, 2006, 21:07:01 pm »
Как ви изпрати резултатите доц. Ковачева.
защото на мен ми казаха да се обадя по телефона за резултатите.
Здравей,Светлана!
Онзи ден говорих с доц.Ковачева, аз сьщо чакам резултатите си, каза ми да се обадя отново, когато са готови. Относно това как да ти ги изпратят, аз лично пожелах това да стане по куриер, защото се е случвало да се загубят по пощата. Когато разбереш, че резултатите са ти готови, кажи й как предпочиташ да ти ги пратят. Знам само,че ако е по куриер ще е за твоя сметка. Успех!!!
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #28 -: Декември 18, 2006, 11:54:23 am »
Момичета, понеже видях, че  тук се водят дебати по въпроса за т. н. "активно имунизиране" и не е много ясна същността му, ще се опитам да внеса яснота :D

Да - взема се около 80мг кръв от съпруга, /като преди това се изследва за СПИН и др,/, от нея се извличат лимфозитите, които са вид бели кръвни телца и се поставят подкожно на съпругата. По принцип  се прави  2 пъти, в разстояние на 4ри седници, след което след около 2 седмици се прави контрола на кръвта, за да се установи резултата от цялото мероприятие.
Целта на тази активна имунна терапия е да стимулира имунната система на жената да си създаде т. н. защитни антитела на бременността,/които тя понякога и по ред причини не може да изгради сама/ за да не отблъсне емриона и особено мъжката част.
Да - в Германия се прави и както казва Мели помага при някой двойки.
За съжаление в Бг не се прави.

Момичета, това е най-простичко обяснено, ако има питания - насреща съм.
Лека седмица на всички.
Поздрави: Бени

Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #29 -: Декември 18, 2006, 11:57:14 am »
ех, лимфоцити де, не лимфозити, както съм написала :D, бъркайки немското ц със з

Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #30 -: Декември 18, 2006, 12:08:22 pm »
Бени, явно си наясно с тази терапия. В кои случаи се прилага? При неизяснен стерилитет или при конкретни имунни проблеми?
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #31 -: Декември 18, 2006, 13:01:51 pm »
Мерси много за информацията. За пръв път чувам за такава терапия... В какви случаи се препоръчва?
Re: и за мойте имонулогични ,а от днес и генетични
« Отговор #32 -: Декември 18, 2006, 14:43:06 pm »
Много полезна информация, благодаря Албена  :)
И аз се интересувам при какви случаи се прави тази терапия  :roll: Жалко, че у нас не се прилага. Но да се надяваме, че и тук ще дойде тази новост, нещата се развиват и у нас.