0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ин-витро в Австрия
« -: Август 23, 2006, 13:29:30 pm »
Моля,кажете ходил ли е някой в Австрия в:
Landeskrankenhaus-Univesitaetskliniken - Innsbruck
« Последна редакция: Август 23, 2006, 13:31:36 pm от miavita »
*
Re: Ин-витро в Австрия
« Отговор #1 -: Август 23, 2006, 19:10:10 pm »
Много добри думи съм чувала 3а там :)
Мислила съм си, дали и а3 да не пробвам в Австрия, но ми е скъпо.
В немските форуми пишат, че предимствата там са повече отколкото в Германия. Единия например е, връщането на ембрионите на пети ден след пункцията. Ако четеш немски, да ти дам линк?
В Австрия ли живееш?
Re: Ин-витро в Австрия
« Отговор #2 -: Август 23, 2006, 21:05:33 pm »
Да чета и говоря немски.Прати го ,моля те.
Re: Ин-витро в Австрия
« Отговор #3 -: Август 23, 2006, 21:24:33 pm »
Живея в София.Цената е около 3000 евро с манипулация,хонорар,медикаменти -част от тях не са австрийски,а са внос,явно от Америка.
имейла на професора -шеф на клиниката е ludwig.wildt@uibk.ac.at
От него лично е инфото.
Re: Ин-витро в Австрия
« Отговор #5 -: Август 25, 2006, 11:32:47 am »
Много,много ти благодаря.Изчетох всичко и горе-долу ми стана ясна картинката.Пуснах е аз тема и ще чакам на е-maila
*
Re: Ин-витро в Австрия
« Отговор #6 -: Август 25, 2006, 19:19:31 pm »
Мислих си по твоя въпрос и не искам да ти убивам желанието 3а опит в чужбина, но от всичко което съм прочела, оставам с убеждението, че в Австрия е скъпо.
3ащо не пробваш в БГ?
От3ивите 3а доста клиники там са добри, от момичетата, които пишат в 3ачатие.
То си е лично твоя работа, де...
Но ако сметнеш хотел и път, че и храна...
С парите, които пръснеш тук, ще направиш два отита в БГ.
Пак повтарям, че не си налагам мнението :)
Решението е лично твое, а ако мога да помогна, питай :)
Re: Ин-витро в Австрия
« Отговор #7 -: Август 26, 2006, 09:10:38 am »
Направени са вече 3 опита в БГ без резултат.Не си падам по чужбината,но за последен път-съм длъжна да опитам и този вариант.
*
Re: Ин-витро в Австрия
« Отговор #8 -: Август 27, 2006, 14:17:53 pm »
Съжалявам 3а неуспешните опити :(
Иначе си решаваш сама, какво ще предприемеш.
Какво стана? Отговори ли ти някой от немския форум? Видях ти темата.
Re: Ин-витро в Австрия
« Отговор #9 -: Август 27, 2006, 18:31:54 pm »
Много мили момичета.Изпратиха ми списък с болници и цени в цяла Европа.Силно препоръчват Чехия. Те самите са ходили там и са успели от раз.Смятат,че в Чехия са на нивото на доктор Кох в Австрия,който е легенда в тази област,според тях. Не знам вече какво да реша. Проучвам и Солун.Ще мисля.Блогодаря ти още веднъж.
« Последна редакция: Август 27, 2006, 19:05:16 pm от miavita »
*
Re: Ин-витро в Австрия
« Отговор #10 -: Октомври 06, 2006, 16:28:06 pm »
здравей miavita. Не чета немски и решавам да те попитам наистина ли в Австрия едно инвитро струва 3000 евро с лекарствата? Аз също се подготвям за 4ти опит (за сега емоционално и финансово), но нямах кураж да мисля, че е достъпно инвитро в австрия. Пиши как си и докъде с търсенето.

Косето е на небето.
Re: Ин-витро в Австрия
« Отговор #11 -: Октомври 06, 2006, 17:39:11 pm »
Sehr geehrte Frau

eine Behandlung an der Klinik in Innsbruck ist selbstverst?ndlich m?glich. Die
Kosten f?r ivF/ICSI belaufen sich auf 1700 Euro + 950 Euro Honorar. Dazu kommen
die Kosten f?r Medikamente. Wird ein Teil der Behandlung im Ausland
durchgef?hrt reduzieren sich die Kosten auf ca. 1000 Euro.
Termine k?nnen Sie per E-Mail oder Telefonisch unter oo43-512-504 23276
vereinbaren.
Mit freundlichen Gr??en
L. Wildt
Това е писмото от проф.,който е шеф на унивеситетската клиника за инвитро в Инсбрук Австрия.Тя е Европейски център за тази дейност. Ето ти адреса му: ludwig.wildt@uibk.ac.at
В писмото пише точно колко пари за какво.
Свободен превод:
"Тази процедура ,разбира се може да се направи в клиниката в Инсбрук.За ivF/ICSI  излиза 1700 евро и 950 евро за хонорар.Сега идват средствата за медикаменти-някои от тях не са от Австрия и общо като ги превърнем са около 1000 евро.
Дата можете да си ангажирате, уточните по телефона ....... или чрез имейл........."
Провери и за Гърция -Солун.Много са доволни момичетата от там.Ако върнеш назад темите ,ще прочетеш и за там .
Аз още не съм окончателно решила къде ще отида.
Желая ти успех!
« Последна редакция: Октомври 06, 2006, 17:45:21 pm от miavita »
Re: Ин-витро в Австрия
« Отговор #12 -: Октомври 06, 2006, 20:59:39 pm »
Ако ми позволиш - да внеса малка редакция в превода. Става въпрос за 1000-те евро. Всъщност пише, че ако част от лечението се проведе в чужбина, разходите могат да се намалят до около 1000 евро. Ако е само в Австрия, ще е по-скъпо.
Поздрави!
« Последна редакция: Октомври 06, 2006, 22:02:15 pm от Миники »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Ин-витро в Австрия
« Отговор #13 -: Октомври 07, 2006, 20:30:38 pm »
Ако лекарствата в Австрия са по евтини от Германия, всички германки които не са по касата, ще си купуват лекарствата от там.
Мисля, че цените там са както тук и 3а един опит трябват много повече от 1000?.
Ако имате инфо 3а цените на лекарствата, моля ви споделете.
Re: Ин-витро в Австрия
« Отговор #14 -: Октомври 08, 2006, 10:22:54 am »
Има се предвид ,че част от лечението може да се проведе в БГ с посочени от тях лекарства и схема ,както правят в Солун.И така, естествено, е по-евтино.
*
Re: Ин-витро в Австрия
« Отговор #15 -: Октомври 08, 2006, 13:50:33 pm »
Ясно. И3ли3а, че грубо сметнато струва около 4000?, което е пак по скъпо отколкото в БГ. А и е далеко да се проведе, такова двустранно лечение. Пътят е дълъг и стесиращ.
Мое мнение :?
Ти какво реши Миавита?
Re: Ин-витро в Австрия
« Отговор #16 -: Октомври 08, 2006, 16:43:43 pm »
Ти да не би да си помисли ,че в Австрия е по евтино от България?! Може би си мислиш и ,че успеваемостта в един Европейски център по инвитро е по-ниска от БГ? Около 3000-3500 евро може да излезе , а за шансовете ,конкретно, за всеки един от нас - само Господ знае,всъщност.
« Последна редакция: Октомври 08, 2006, 16:46:33 pm от miavita »
*
Re: Ин-витро в Австрия
« Отговор #17 -: Октомври 09, 2006, 08:37:38 am »
Ти да не би да си помисли ,че в Австрия е по евтино от България?! Може би си мислиш и ,че успеваемостта в един Европейски център по инвитро е по-ниска от БГ? Около 3000-3500 евро може да излезе , а за шансовете ,конкретно, за всеки един от нас - само Господ знае,всъщност.
Ako постинга ти е отправен към мен, 3нам много добре какви са цените в България и чужбина. Също така 3нам и какви са шансовете.
Самата ти имаше питане като пусна темата.
*
Re: Ин-витро в Австрия
« Отговор #18 -: Декември 15, 2006, 10:52:53 am »
Момичета, ще ми дадете ли повече инфо за клиниката в Инсбрук. Аз имам една прекратена стимулация и едно неуспешно икси. В България това ми струваше 12 000 лв. Имам приятели в Инсбрук и се замислям дали да не опитам там. Дайте ми съвет моля ви
Re: Ин-витро в Австрия
« Отговор #19 -: Декември 15, 2006, 12:21:35 pm »
Европейски център за инвитро са.
Ако имаш възможност ,престани да се подлагащ на тормоз в БГ и отиди там или в Солун.
Ето и-мейла на проф. в Инсбрук:
ludwig.wildt@uibk.ac.at
А, на клиниката-секретариат е:
monika.glaser@uibk.ac.at
Пиши им и директно на професора.
Ще ти отговори веднага.
Успех те желая от сърце