0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ендометриоза
« -: Август 16, 2006, 18:07:07 pm »
 Здравейте на всички! Обръщам се за съвет към всички приятели по съдба. Тези форуми са много полезни, защото дават възможност за контакт макар и виртуален между толкова много хора и съдби, защото ни срещат, помагат ни да стигнем един до друг, да изживяваме заедно болката и  изпитанията .... радостта, да обменяме ценен опит, да бъдем по-малко сами в проблема, да даряваме надежда и подкрепа........
Е, нека да разкажа накратко за своя проблем, макар, че това е доста трудно, надявам се ,че ме разбирате... Преди около 3 години след дълги лутания, болки, страх и незнам какво още ми поставиха диагноза - ендометриоза, оперираха ме В Майчин дом, д-р Тюфекчиева, операцията бе с рязане "лапаротомия", така прецениха, пред другата възможност -лапароскопия, имах енд.киста на левия яйчник с размер 6см., на десния също се оказа, че е имало след операцията. След операцията направих курс на лечение със Золадекс- 6 месеца. Казаха ми, че сега е момента за забременяване,но уви тогава нямах подходящ човек до себе си, не го направих на всяка цена както ме съветваха, дори с човек, който не обичах. Преди около година срещнах подходящия човек, правим опити от около 7 месеца, но без успех, редовно ходех на гин.прегледи, засичаха овулация. Преди 1 месец усетих познатите болки, изтръпнах, отидох на прегред и се оказа, че имам образувание 6см. на единия яйчник, проследихме го до следващия месец по време на менстурацията, беше нарастнало. Как се появи за един месец, не мога да си обясня, незнаят какво точно е, фоликуларна или ендометриозна киста. Смених гинеколога и отидах при д-р Иван Димитров,казват, че е добър. Той ме съветва още септември да правя лапароскопия в Шейново, но нещо му нямам доверие, много е меркантилен....! Казва, че след като един път са ме рязали, трудно някой би се съгласил заради срастванията на коремната кухина да прави лапароскопия,но казва, че задължително трябва да е лапароскопия а не с рязане. Главната цел на интервенцията е да се проследи каква е проходимостта на тръбите, защото той се притеснява за сраствания... Какво да правя, не ми се иска да преживея всичко отново, но явно друг път няма, можете ли да ми препоръчате добър специалист за моя проблем, сигурно има още много приятелки по съдба преминали през тези изпитания, кажете ми какво следва от тук нататък и въобще пишете ми, който с каквато и да е информация ако може да ми помогне . Благодаря ВИ!
Една уплашена жена на 28 г., която иска повече от всичко на света да си има бебче!
Re: Ендометриоза
« Отговор #1 -: Август 16, 2006, 18:29:21 pm »
Здравей, аз ли4Но не съм правила лапаро, но във форума има доста теми за това и даже координати на лекари, поразгледай по-старите теми докато моми4етата се вклиу4ат! От мен добре дошла - това 4е си тук е едно много добро на4ало . Желая ти много успехи и от тук нататък  :D
 Една твоя връстни4ка.
*
Re: Ендометриоза
« Отговор #2 -: Август 16, 2006, 19:21:03 pm »
 :D Благодаря ти за милите думи, успех и на теб и кураж на всички на, които ще им трябва!
*

    jujka

Re: Ендометриоза
« Отговор #3 -: Август 17, 2006, 14:14:25 pm »
Напълно те разбирам, преживяла съм го! Не се притеснявай от лапароскопията, а напротив по-скоро я направи. С нея ще могат да видят състоянието ти и ако случайно се окаже че имаш нова киста ще я отстранят. Това е много по-щадяща интервенция от стандартна операция. Организмът се възстановява по-бързо след това, а също така не води до обикновенните сраствания, които са неизбежни след операция с рязане. Аз също съм с диагноза ендометриоза и ми направиха лапароскопия в Шейново през 2002 г. Прави се с пълна упойка, няма разрез, а само три малки дупчици на корема. В Шейново има един специалист, който според мен е много добър отиди при него, казва се Николай Попов. Запиши си час консултация при него и ако и той прецени че наистина е необходимо да ти се направи лапароскопия спокойно можеш да му се довериш. Стискам ти палци да успееш да забременееш. Аз също от скоро се опитвам и не знам дали в крайна сметка няма да се окаже че имам проблем, но с диагноза ендометриоза човек никога незнае. Важното е че са те лекували с Золатекс, което е най-доброто. Успех. Ако имаш други въпроси пиши ми на е-майла.
Re: Ендометриоза
« Отговор #4 -: Август 17, 2006, 23:26:50 pm »
Здравей,
потресе ме приликата между разказаното от тебе и преживяното от мен. На кратко, аз също съм рязана заради киста /и както се оказва от десният ми яйчник не е останало нищо/. Следва 6 месечен курс на лечение, но с Диферелин. Аз срещнах точният човек малко по-рано /така  че не се ядосвай на закъснението/ и веднага след спирането на диферелина правихме опити. Уви ... неуспешни  :(
Сега има образувание около 7 на 10 см. Първоначално ми казаха, че е киста. После ми поставих диагноза хидросалпингс, което е раздуване на тръбата. Предстои ми операция, предполагам в началото на септември  :( и колкото повече наближава, толкова повече изпитвам съмнения. Докторката към която се насочих предпочита коремна операция, заради размера на това чудо, но аз се притеснявам от нови сраствания и последствията от новата операция  :(
Каквото и да избереш от тук на там, съветвам те да е в специализирана клиника по стерилитет. Моите надежди са, че на такова място поне ще се опитат да запазят шансовете ни за бебче.
Силно ти стискам палци и се надявам всичко да се оправи при тебе  :bighug:

lb2f
*
Re: Ендометриоза
« Отговор #5 -: Август 18, 2006, 18:10:30 pm »
Здравей ще ти разкажа как беше при мен. Откриха ми ендометриоза която според доктора е от много , много години но никой от лекарите в Пловдив при които съм ходила не ми я откри . Както и да е, малко преди да си направя операцията (лапароскопията) имах задържан фуликул които д-ра си мислеше че е киста но доста бързо нарастваше за дни и ми даде противозачатъчни Марвелон и от тях се спука .След това направих лапаро и ми отстраниха срастванията и кистата и тъбите за съжаление но това стана с мое съгласие. След операцията въобще не ме боля лежах само 1 ден и си тръгнах а в къщи въобще не съм лежала. Аз ти препоръчвам д-р Стаменов за мен той е наи-добрият но ти сама трябва да решиш на кой лекар би имала доверие . Пожелавам ти успех и най-вече щастие.
*
Re: Ендометриоза
« Отговор #6 -: Август 20, 2006, 11:55:13 am »


   Здравейте момичета искам да ви питам каква е болката при ендометриоза.

*
Re: Ендометриоза
« Отговор #7 -: Август 21, 2006, 10:36:51 am »
Болката е много силна по време на мензис, а при някои момичета я има и при полов акт, няколко дни преди идването на цикъла. Но всичко това не е показателно. Само с лапароскопия може да се докаже.
*
Re: Ендометриоза
« Отговор #8 -: Август 21, 2006, 13:01:04 pm »
отидах при д-р Иван Димитров,казват, че е добър. Той ме съветва още септември да правя лапароскопия в Шейново, но нещо му нямам доверие, много е меркантилен....! Казва, че след като един път са ме рязали, трудно някой би се съгласил заради срастванията на коремната кухина да прави лапароскопия,но казва, че задължително трябва да е лапароскопия а не с рязане. Главната цел на интервенцията е да се проследи каква е проходимостта на тръбите, защото той се притеснява за сраствания...

За първи път ми се случва докато чета из форумите да срещна нещо казано на място от Иван Димитров....
Най-малкото, за да знаеш в какво състояние са репродуктивните ти органи е редно да се направи лапаро. Далеч не може да се сравнява с болката от коремната операция.
Не търси начин да избягаш от лапарото, а дори напротив- насочи усилията си към него и светсен доктор, който да го направи! /Jujka ти е посочила един такъв/.

Jazzybaby, варианта за лапароскопия е много по-добър от нова коремна операция. Премисли дали да не направиш консултация с още един лекар преди да се оставиш в ръцете на докторката, която си избрала....


Re: Ендометриоза
« Отговор #9 -: Август 22, 2006, 08:07:31 am »
Виа,
за разликата между двете операции знам. И специално попитах дали този път не може да се размине с лапаро. Моята гинка каза, че е много раздута тръбата и дори да започне с лапаро не ми обещава, че няма да се наложи в процеса на операцията да ме отвори. И аз съм много изплашена и се колебая още, пък и имам сраствания от първата операция  :( Даже си мисля, че това което ми се случва сега и следствие от коремната операция  :( Опитах се да си запиша час при Стаменов за консултация, но никой не се обажда в клиниката, а прочетох в форума, че ще почива до 7 септември. Последните дни ми се засилиха болките и се страхувам, че няма да успея да го изчакам.

lb2f