0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    *

за алкохола
« -: Август 14, 2006, 16:53:27 pm »
Здравейте момичета, искам да попитам малко ми е неловко, но....
С моя приятел в петък вечер бяхме на заведение на морето до 5 сутринта и после правихме секс...и той свърши в мен, дотук всичко добре обаче и двамата бяхме изпили доста алкохол, особено той....
И сега той само за това говори-как може да сме си направили бебе:), обаче аз се притесних дали изпития алкохол може да увреди плода?
Вие как мислите?
Re: за алкохола
« Отговор #1 -: Август 14, 2006, 17:02:38 pm »
По пътя на логиката:
1. когато сте пили алкохол, плод не е имало.
2. алкохолът, уврежда сперматозоидите
3.предполагам, че знаеш, че се забременява в определени моменти от цикъла, когато има овулация
Написах ти тези неща, без да разбера точно въпроса ти-питай  ако съм отговорила в грешна посока.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: за алкохола
« Отговор #2 -: Август 14, 2006, 17:04:27 pm »
Не се притеснявай. Няма проблем.
След като се оплоди яйцеклетката минават 7-10 дена преди да се имплантира в матката.
Едно напиване не е фатално. Лошо е ако и двамата употребявате системно алкохол и то в големи количества. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    *

Re: за алкохола
« Отговор #3 -: Август 14, 2006, 17:11:31 pm »
По пътя на логиката:
1. когато сте пили алкохол, плод не е имало.
2. алкохолът, уврежда сперматозоидите


Когато сте пили алкохол плод не е имало-какво искаш да кажеш?
И колкото и да уврежда алкохола сперматозоидите, все остава някой читав така да се каже, така поне аз мисля де...и затова понеже не съм наясно точно с тези неща, затова и питам тук....

Да зная, че вероятността да забременееш по време на овулацията е много по голяма- е мойта беше минала седмица преди въпросният секс.....
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: за алкохола
« Отговор #4 -: Август 14, 2006, 17:21:11 pm »
По пътя на логиката:
1. когато сте пили алкохол, плод не е имало.
2. алкохолът, уврежда сперматозоидите


Когато сте пили алкохол плод не е имало-какво искаш да кажеш?
И колкото и да уврежда алкохола сперматозоидите, все остава някой читав така да се каже, така поне аз мисля де...и затова понеже не съм наясно точно с тези неща, затова и питам тук....

Да зная, че вероятността да забременееш по време на овулацията е много по голяма- е мойта беше минала седмица преди въпросният секс.....

Алкохола оказва влияние на сперматогенезата- когато се образуват сперматозоидите, а не на вече готовите. /Сперматогенезата е 100-на дни/
Зачеване става само по време на овулация. Овулация е пукването на фоликула и излизане на зряла яйцеклетка - ако до 12-24 часа тази яйцеклетка не стешне сперматозоид тя загива.
Та, кога е била твоята овулация, че аз нещо се обърках - въпросният ден или 1 седмица преди това?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    *

Re: за алкохола
« Отговор #5 -: Август 14, 2006, 17:27:53 pm »
Обулацията ми беше една седмица преди това(май), защото последния ми цикъл нещо се обърка и ми закъсня с една седмица(това никога не се е случвало) и затова си мисля, че и овулацията ми се е изместила и тогава когато сме правили секс, може да съм била в овулация, нали ти казвам и аз се обърках вече...
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: за алкохола
« Отговор #6 -: Август 14, 2006, 19:47:43 pm »
Обулацията ми беше една седмица преди това(май), защото последния ми цикъл нещо се обърка и ми закъсня с една седмица(това никога не се е случвало) и затова си мисля, че и овулацията ми се е изместила и тогава когато сме правили секс, може да съм била в овулация, нали ти казвам и аз се обърках вече...
Няма страшно  :D Не се притеснявай

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    ellysot

  • ***
  • 202
  • Животът не е навредил никому,но и почивката също!
Re: за алкохола
« Отговор #7 -: Август 14, 2006, 23:15:06 pm »
Здрасти!Отностно алкохола,както и всички онези т.нар.вредни навици,щом не е системно и не злоупотребяваме,не бива да си ги слагаме на сърцето!В това динамично ежедневие  и този стрес,нормално човек да разпуска от време навреме!Дори е задължително!
ЖИВЕЙТЕ СПОКОЙНО,МЛАДИ ХОРА!!!
Някой е казал"Истинското предназначение на човек е да живее,а не да същтествува"
Разпускайте...,лято е.........
 :D :D :D
Re: за алкохола
« Отговор #8 -: Август 15, 2006, 06:28:40 am »

Наистина много не се разбира какво точно питаш: дали просто те е страх да не си забременяла, тогава въпросът ти не е точно за тук, някак нали разбираш, целта ни е обратната на твоята и въпросът може да се възприеме като нещо не особено етично от по-чивствителните момичета, или искаш бебе, но те е страх да не се получат увреждания?
При подобни случаи по-добре да не свършва в теб, за да си по-спокойна.  Не знам.
*

    *

Re: за алкохола
« Отговор #9 -: Август 15, 2006, 09:27:55 am »
За всички, които все още не са ме разбрали ще разясня:
1. Искам бебе!
2. Въпросът ми относно алкохола беше: има ли опасност да се увреди плода, поради изпития алкохол, който несъмнено оказва влияние на сперматозоидите!Т.е. има ли опасност за бебето(ако има такова де), например от някакви аномалии или нещо подобно?
3. Не искам ни най-малко да нараня момичетата пишещи тук и искащи бебоци, все пак мисля, че темата ми е за тук, ако не е може модератора да я изтрие ако сметне за необходимо!
*
Re: за алкохола
« Отговор #10 -: Август 15, 2006, 11:03:12 am »
Спокойно, няма опастност, както са ти обяснили момичетата сперматогенезата е около 70-80 дни :D
Стискам палци да е станало чудото :)
*
Re: за алкохола
« Отговор #11 -: Август 15, 2006, 12:51:16 pm »
Няма проблем. Ако плодът се е увредил по една или друга причина, организмът сам ще го изхвърли. Успокой се малко, изчакай закъснение и дано имаш повод за радост.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: за алкохола
« Отговор #12 -: Август 15, 2006, 15:31:22 pm »
За всички, които все още не са ме разбрали ще разясня:
1. Искам бебе!
2. Въпросът ми относно алкохола беше: има ли опасност да се увреди плода, поради изпития алкохол, който несъмнено оказва влияние на сперматозоидите!Т.е. има ли опасност за бебето(ако има такова де), например от някакви аномалии или нещо подобно?
3. Не искам ни най-малко да нараня момичетата пишещи тук и искащи бебоци, все пак мисля, че темата ми е за тук, ако не е може модератора да я изтрие ако сметне за необходимо!
Ето, така се пише! 8)
Иначе, с недомлъвки и влизайки като гост е трудно да се разбере, какво точно питаш. :)
Щом искаш бебе, темата е за тук.
И ако наистина искаш да направиш нещо сериозно по въпроса, а не да чакаш да стане само (пак казвам ако, защото може да не ти е точно сега момента, може да има странични фактори, ти си знаеш), е добре да се информираш по въпроса.
 Например, кога точно можеш да забременееш, какво се прави за да разбереш, какъв трябва да ти е начинът на живот-хранене, пиене, сън, изследвания, витамини и т.н.
В този сайт има много полезна информация, почети за да си наясно с това, което ти предстои и да не се притесняваш ненужно.
Можеш да започнеш оттук http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections
Успех!
*

    деси

Re: за алкохола
« Отговор #13 -: Август 15, 2006, 17:46:17 pm »
Няма място за притеснение!Една моя приятелка посъщия начин забременя и си роди здраво бебче.Но разбира се както казват другите момичета не трябва употребата на алкохол да е системна,тогава вече е по опасно.Тя също като теб се беше изплашила и ходи на какви ли не изследвания.Там докторите и бяха казали,че от такива единични случаи няма проблем.Дано скоро да се похвалиш и да зарадваш близките си.Успех!!!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: за алкохола
« Отговор #14 -: Август 15, 2006, 19:30:52 pm »
Ако плодът се е увредил по една или друга причина, организмът сам ще го изхвърли.
За съжаление, това не е вярно. Аз те разбирам, Уайт, искаш да успокоиш момичето. Но истината е, че се раждат много на брой увредени деца. Ето една тема за размисъл - http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=277.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: за алкохола
« Отговор #15 -: Август 15, 2006, 22:54:38 pm »
За всички, които все още не са ме разбрали ще разясня:
1. Искам бебе!
2. Въпросът ми относно алкохола беше: има ли опасност да се увреди плода, поради изпития алкохол, който несъмнено оказва влияние на сперматозоидите!Т.е. има ли опасност за бебето(ако има такова де), например от някакви аномалии или нещо подобно?
3. Не искам ни най-малко да нараня момичетата пишещи тук и искащи бебоци, все пак мисля, че темата ми е за тук, ако не е може модератора да я изтрие ако сметне за необходимо!
Много съжалявам, явно съм те засегнала. Тук не сме за да се обиждаме, а да си помагаме.
Успех с бебеправенето!
*

    *

Re: за алкохола
« Отговор #16 -: Август 16, 2006, 21:32:04 pm »
Благодаря ВИ за подкрепата.
Дано да стане.Желая късмет и бебчета на всички!