0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Проблеми и при yana-v
« -: Август 12, 2006, 12:15:15 pm »
 Положителни анти-вета2-гликопротеин-І ИгМ антитела
  и повишени периферни CD3-CD56+CD16+ NK клетки.

И двата показателя са показание за провеждане на имуномодулация преди следваща ART процедура, включваща 
IVIg и интралипид – 7-10 дни преди ЕТ,
както и включване на антиагрегант – Aspirin protect 100 mg, по 1 табл. вечер, 10 дни преди, по време и след ЕТ.

Контролно изследване на тези показатели – при положителен тест за бременност, с оглед преценка на терапията по време на бременността.
Re: Проблеми и при yana-v
« Отговор #1 -: Август 14, 2006, 09:46:25 am »
Ами ето, имаш план :D

Колко ти бяха НК клетките?

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Проблеми и при yana-v
« Отговор #2 -: Август 19, 2006, 10:52:10 am »
ами 15 при  норма по-малко от 12
*
Re: Проблеми и при yana-v
« Отговор #3 -: Август 19, 2006, 14:04:01 pm »
Варират ли стойностите на НК клетките? Моите са 14,8% и правих вливане на интралипид преди трансфера, но не съм ги изследвала след това. Ще ги видя пак зимата, преди следващата АРТ процедура. Чудя се дали този път да не опитам с имуновенин.
Re: Проблеми и при yana-v
« Отговор #4 -: Август 23, 2006, 13:45:20 pm »
Галя, аз съм ги изследвала само веднъж и не знам дали варират :?, но си мисля че да, защото четох напр.изследвания преди и след физическо натоварване че били различни.
Благодаря ти, Бени!







Re: Проблеми и при yana-v
« Отговор #5 -: Август 27, 2006, 23:24:13 pm »
Момичета,кога се изследват НК :ask:?Аз имам завишен Анти-кардиолипин IgM -24.4(++) но, Конова не ми е назначила да изследвам НК.Дане би да е пропуснала :roll:   
Вярвай в трудни моменти,смей се когато тъжиш,лесно е глава да отпуснеш,трудно е да победиш!
Re: Проблеми и при yana-v
« Отговор #6 -: Август 28, 2006, 12:09:49 pm »
Ами в Плевен апаратът за изследване на НК клетки нещо се разваля май от време на време и не винаги имат възможност да ги правят, това разбрах аз. В София в "Иван Рилски" също правят, 50 лева струват.
Благодаря ти, Бени!







Re: Проблеми и при yana-v
« Отговор #7 -: Август 28, 2006, 17:13:52 pm »
FreshBreeze,ако е бил развален Конова щеше да ме ипрати другаде :roll:,а тя изобщо не ми е споменавала да ги изследваме.
Вярвай в трудни моменти,смей се когато тъжиш,лесно е глава да отпуснеш,трудно е да победиш!
Re: Проблеми и при yana-v
« Отговор #8 -: Август 30, 2006, 12:10:12 pm »
Розалин, според мен вземи си ги изследвай все пак там или в Иван Рилски в София. И на мен не ми ги предложи, но аз бях подготвена и я питах, и тя каза, а, да, разбира се, и НК клетки. Пък се оказаха повишени.
Благодаря ти, Бени!







Re: Проблеми и при yana-v
« Отговор #9 -: Август 30, 2006, 20:36:45 pm »
Ееее, как не попитах малко по-рано та, ние се върнахме на 21.08.06 от Плевен :balk_132:.FreshBreeze благодаря ти  все пак :balk_21:.А в Пловдив дали не ги правят някъде?
Вярвай в трудни моменти,смей се когато тъжиш,лесно е глава да отпуснеш,трудно е да победиш!