0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ICSI подробности....
« -: Август 11, 2006, 15:57:23 pm »
Здравейте момичета и момчета в нова тема....
Освен за мен предполагам ще е полезно за много хора да проучат и съберат сведения за времето , финансите и всичките подробности, които са необходими за ICSI и по-специално ICSI със съпружеско донорство....Моля тези, които имат опит да споделят и коментират клиники, отнето време, финанси и т.н....
*
Re: ICSI подробности....
« Отговор #1 -: Август 11, 2006, 18:19:35 pm »
Здравей lastuser,
Тъй като имам 3 опита ICSI мога да ти отговоря при мен как беше.
Като време отнема малко повече от месец, като се включат и предварителните изследвания. Като финанси - много зависи къде правиш опита - по отношение на цената на самата процедура тя варира от 1500 до 3000 лева в зависимост от клиниката. Отделно се заплащат лекарствата ( ако си по касата може и да са ти безплатни) и там е много относително поради няколко причини: с какъв препарат ще те стимулират - цената на едни е 2 или 3 пъти по-висока от други, което зависи дали са уринарни или рекомбинантни, зависи и протокола по който ще те стимулират, защото има много различни схеми и не на последно място зависи как ти ще реагираш на стимулацията и какви дози и в каква продължителност ще ти се поставят. Така че само лекарствата също могат да варират в пъти - може да струва 800 а може и 4000 лева - зависи от организма ти.
Моите и трите процедури ми струваха всяка по около 4500 лева  по груби сметки.
Re: ICSI подробности....
« Отговор #2 -: Август 12, 2006, 12:47:16 pm »
Благодаря cygnus за бързия отговор :D
Някъде четох, че успеваемостта е 20-30%...при по-младите двойки, а как гледат на двойки във възраст 36-40 г.?!
Разбрах, че финансите са доста сериозни, а болезнени ли са процедурите?!
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: ICSI подробности....
« Отговор #3 -: Август 12, 2006, 22:05:13 pm »
Нашата двойка е на възраст 35 - той и 39 - аз. В инвитро центъра, на който се спрях, втория опит беше успешен. Сумите при нас наистина бяха внушителни - пъвия опит беше по ЗК - "само" 3000 лв., но втория излезе около 7000 лв. (1400 лв. за процедурата, останалото за лекарства). При мен инжекциите за стимулация се поставяха в корема (далеч по-безболезнено е от дупето или ръката), пункцията се извършва под пълна упойка, а преди трансфер се слагат леки обезболяващи мускулно. Основната борба е с психическото натоварване, поне при мен.
Re: ICSI подробности....
« Отговор #4 -: Август 14, 2006, 12:48:47 pm »
Благодаря Боровинка.... :D
И аз мисля, че психологическият момент е по-страшен....Май и при мен ще е така....Цифрите, които момичетата ми писаха също са доста стряскащи и ми прави впечатление, че варират между 3000 и 7000 без ЗК....голяма разлика, но вероятно зависи от клиника, персонален проблем при двойката и т.н.
Разбрах, че вторият опит е бил успешен. Честито, много се радвам за вас, а би ли ми казала, ако не те притеснява коя е клиниката и подробности?!
*
Re: ICSI подробности....
« Отговор #5 -: Август 14, 2006, 17:35:46 pm »
Цифрите варират от 3000-7000 лв., защото не се знае как ще реагираш на стимулацията.Ние двете с Боровинка правим опитите в една и съща клиника, нейните лекарства са 7000лв. , а моите 2200 лв.Аз понеже реагирам добре и последната ми стимулация беше с 21 инжекции, а при нея като съдя по сумата са били около 60 :?
Физическата болка се изтрайва, не е кой знае какво, но за психологическия момент както казваш ти е доста страшен.
Пожелавам ти успех още от първия път.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: ICSI подробности....
« Отговор #6 -: Август 15, 2006, 10:42:13 am »
Благодаря Боровинка.... :D
...би ли ми казала, ако не те притеснява коя е клиниката и подробности?!

За да съм точна трябва да кажа, че имам общо 4 неуспешни опита в три различни инвитро центъра. Бременност се получи при втория ми опит в инвитро центъра към АГ болница Варна, иначе пети по ред за мен. Подробностите - запушени тръби, миоми, стимулация 18 дни с микродози Декапептил и дневно 300 Пурегон - пункция на 13 яйцеклетки, от които 10 зрели, от които 7 оплодени, трансфер на 3-ти ден на 1 десетклетъчен и 1 осемклетъчен ембрион. Предполагам като за пети опит психологическото напрежение е било поспаднало вече - единственото предимство от многото пъти.