0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Проблемите на Флайбойското семейство
« -: Август 11, 2006, 15:31:37 pm »
С две думи след няколко месечни неуспешни опити, ужасяващи резултати от спермограмата /почти азооспермия/, направени генетични изследвания при мъжлето, резултатът : Делеция на У хромозомата. За съжаление, унаследява се от евентуално ИКСИ - създадено дете от мъжки пол. Едно неуспешно ИКСИ, при което образувах доста яйцеклетки, и макар че процента на оплодените бе нисък, 7 бойци оцеляха. Крайният резултат - отрицателен. Не съм се отказла от опитите за биологично наше детенце, но ако се наложи ще правим донорско инсе. Мъжът ми премина 3 месечен хормонален курс /какъв спец станах в мускулните инжекции  8)/, но май нещата дори се влошиха. Сега чакаме  да дойде времето за нова спермограма и евентуално стартираме с ИКСИ агейн. Това е в общи линии.
Re: Проблемите на Флайбойското семейство
« Отговор #1 -: Август 11, 2006, 15:40:20 pm »
Flyboy,
като 4ета доста от моми4етата са правели пове4е от 1 ИКСИ, пък и нали вероятността за успех е само 25 процента като при естествените опити така 4е НАПРЕД!  :bighug:
 Пък и не знам дали проблема на мъжа ти е то4но същия, но виж темата на Cygnus в статистиката на успеха- и те са имали много лоши резултати в спермограмата, но вси4ко е приклиу4ило добре  :D
Re: Проблемите на Флайбойското семейство
« Отговор #2 -: Август 11, 2006, 15:53:24 pm »
Ами не са същите проблемите  :o и засега, уви, подобрение няма, дори напротив, но не се отчайвам прекалено. Надявам се! Лошото е, че за нашия проблем има доста малко материали и инфо, по-точно за евентуалните възможности за преодоляване на проблема....
Re: Проблемите на Флайбойското семейство
« Отговор #3 -: Август 11, 2006, 17:49:10 pm »
Флайбой, продължаваме напред, няма как :D
Все ми се иска да те питам как виждат пола на ембриона преди трансфер? На Пети_Пати ще й е полезна тази информация, те пък ще се борят за момче.

Успех, Миличка
Благодаря ти, Бени!







*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Проблемите на Флайбойското семейство
« Отговор #4 -: Август 11, 2006, 23:36:25 pm »
Стиснати палци и от мен имаш!
Успех, бори се, колкото и трудно да изглежда!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Проблемите на Флайбойското семейство
« Отговор #5 -: Август 12, 2006, 14:23:09 pm »
Flyboy,
бори се !!!!!!Накрая ще успееш!Ние сме с теб! :crossfingers: :crossfingers: :balk_21:Понякога когато най-малко очакваме.....точно тогава стават чудеса!!!! :D
Re: Проблемите на Флайбойското семейство
« Отговор #6 -: Август 14, 2006, 09:46:22 am »
Благодаря момичета, не спирам да се надявам!
*
Re: Проблемите на Флайбойското семейство
« Отговор #7 -: Август 14, 2006, 12:11:52 pm »
Флай, мисля че е възможно да се преодолее проблемът с преимплантационна диагностика.
За сега не се прави в България, но д-р Стаменов май ще купува апаратура около Коледа. Питай Пети-Пати по въпроса.
Късмет и много чудеса ти желая.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Проблемите на Флайбойското семейство
« Отговор #8 -: Август 14, 2006, 13:16:58 pm »
Успех и от мен миличка!
Вярвям, че скоро ще ни се похвалиш с добра новина  :balk_21:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Проблемите на Флайбойското семейство
« Отговор #9 -: Август 21, 2006, 12:31:09 pm »
След кратка отпусчица пак съм при вас :D.

Flyboy, съжалявам за резултатите :(, но важното е, че не сте се предали.
Както ти е казала и White по-горе, д-р Стаменов възнамерява към края на настоящата година да закупи апаратура за предимплантационна диагностика, която е изключително важна в нашите случаи.

Все ми се иска да те питам как виждат пола на ембриона преди трансфер?
Фреши, от бластоцита се вземат 2-3 клетки и използвайки въпросната апаратура може да се види дали ембриона има всичките 46 хромозоми и дали не липсва генетичен материал. Човек има 23 хромозомни двойки, като последната е хромозомната двойка на пола (т.е. ХХ при жените и ХУ при мъжете).

Flyboy, от все сърце ви желая да успеете.  :bighug:
Намерихме нашето синче.
Re: Проблемите на Флайбойското семейство
« Отговор #10 -: Август 22, 2006, 17:26:22 pm »
Доколкото си спомням, на Флайбой им бяха определяли пола на ембрионите?
Благодаря ти, Бени!







*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Проблемите на Флайбойското семейство
« Отговор #11 -: Август 23, 2006, 10:02:56 am »
Оф-ф, ама и аз съм една :balk_149:. Не съм се доизказала правилно.
Фрешинка, точно това исках да кажа, че е възможно да се определи пола, т.е. може да се видят всички хромозомни двойки, между които и тези на пола.
Sorry :oops:.
Намерихме нашето синче.
Re: Проблемите на Флайбойското семейство
« Отговор #12 -: Август 23, 2006, 13:44:11 pm »
Благодаря, Пети :D
Ами значи я има тази апаратура в МЦРЗ, а сега всъщност се сещам, че още преди няколко години се похвалиха, че могат да определят пола на ембриона. Не съм чувала обаче, да се ползва и за друго?
Благодаря ти, Бени!