0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
По каква процедура ще ме запишат
« -: Август 11, 2006, 12:11:54 pm »
Каква е процедурата, ако искам да осиновя дете от България, но живея в чужбина? Никой от нас двамата не е чужденец т.е. не е международно осиновяване, но от друга страна ще искаме да си вземеме  детето с нас т.е. не е и българско осиновяване. Тотално съм объркана.

Боби


  
Re: По каква процедура ще ме запишат
« Отговор #1 -: Август 11, 2006, 17:39:19 pm »
Трябва ви социален доклад от страната, в която живеете.Както и уверение/разре6ение, че детето след това 6те може да живее там. След това по обикновената българска процедура. Обади се на социалната служба по постоянен адрес в България, много са любезни. Проблема ви може да дойде от страната, в която живеете. Успех
Re: По каква процедура ще ме запишат
« Отговор #2 -: Август 11, 2006, 17:48:03 pm »
  Боби и във Франция е така- първо трябва по тукашната процедура да се полу4и разрешителното за осиновяване, което вклиу4ва подаване на молбата към компетентната администрация, разговор с психолог, посещение на ли4ния дом, препоръки от околните . След полу4аването на разрешителното, което може да отнеме месеци, даже година зависи в кой район си се преминава към контакта с администрацията в определената държава. За Франция има описание и връзки за цялата процедура, в сайта на Френското
 посолството в България, пробвай на този на странта в която живееш.
 Успех!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: По каква процедура ще ме запишат
« Отговор #3 -: Август 13, 2006, 10:56:38 am »
Благодаря ви много. Аз съм в САЩ. Ще потърся информация за това тук.

Б.