0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кървене по време на секс
« Отговор #20 -: Септември 12, 2006, 18:55:37 pm »
Благодаря ти! И аз мисля така, но вече незнам към кого да се обърна
На никой не вярвам вече :(
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Кървене по време на секс
« Отговор #21 -: Септември 12, 2006, 22:42:12 pm »
Вече не знам на кого да вярвам
Смених лекаря, новия ми го препоръчаха горещо и предпочетох да си платя, но да съм по-сигурна в него
Та той ми обясни за раничката, че е съвсем нормално всяка жена да има такава, дори не е нормално ако я няма
Каза, че е много погрешно схващането, че раничката е заболяване
 :?: Нямало нужда да се гори, замръзява или каквото и да е
Каза че приключваме тази тема и да не притеснявам за това, а да почваме с изследванията за евентуалните причини да няма още бременност

Хм, само предполагам, но сякаш проблемът идва от терминологията. Терминът "раничка" е неправилен и това поражда много обърквания. Лекарят ти е бил прав, ако се е опитал да ти обясни, че много хора наричат "раничка" естественото състояние на маточната шийка на млади жени, при които се вижда преходът на двата вида епител върху маточната шийка като поле с различен цвят, точно както устните ни са по-червени на фона на обкръжаващата ги кожа. Това нещо много хора наричат неправилно раничка, а то всъщност не е. Проблемната зона е тази на прехода между двата епитела, там е мястото на развитие на инфекции, предракови и ракови промени. Затова се прави цитонамазка, колпоскопия, биопсия, генотипизиране, криодеструкция, термокоагулация, конизация и т.н. диагностични и лечебни методи, ако лекарят прецени, че има проблем в тази преходна зона. Ако преходната зона е навътре в цервикалния канал, тогава става по-опасно за жената, защото трансформационната зона не се вижда и е трудно достъпна. Не знам дали го обясних ясно, ако не си ме разбрала, ще ме попиташ и ще се опитам да го кажа с повече думи.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Кървене по време на секс
« Отговор #22 -: Септември 15, 2006, 12:46:12 pm »
Мели, много ти благодаря, че се включи! На мен още първият доктор, който каза, че имам раничка ми направи цитонамазка и всичко беше наред според нея  НО какво значи това - трябва ли да я махна тази раничка преди да забременея(дано все пак да ми се случи) или да чакам     В това съм объркана  И двамата доктори казват че няма проблем раничката да остане така докато евентуално родя , а момичетата от форума ме съветват точно обратното - да я махам докато е време, а те естествено предават мнението на тяхните лекари
Да търся ли мнението и на трети лекар? ЩЕ съм ти страшно благодарна ако ми дадеш съвет :help1:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Кървене по време на секс
« Отговор #23 -: Септември 15, 2006, 13:02:54 pm »
Еми, ако искаш, потърси и трето мнение. Според мен тук в една тема говорим за две различни неща. Едното е нормалното състояние на маточната шийка на здрава жена във фертилна възраст, което не е раничка, а неправилно се нарича така (всъщност е псевдоерозио) и не налага нищо друго освен проследяване чрез ежегодни цитонамазки. А второто е истинският проблем в тази преходна зона между двата епитела, за която ти говорих, раничка, ерозио или както там ще го наречем и което изисква сериозното отношение преди бременност, уточняване чрез другите методи, които горе ти изброих, лечение, операция и т.н.
« Последна редакция: Септември 15, 2006, 20:05:39 pm от Мели »


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Кървене по време на секс
« Отговор #24 -: Септември 15, 2006, 18:44:59 pm »
Благодаря ти, Мели! Мился че сега те разбрах правилно
*

    rosi_t

Re: Кървене по време на секс
« Отговор #25 -: Януари 06, 2007, 22:52:14 pm »
еми искам да те попитам при коя лекарка си ходила, тъй като аз все не попадам на добри, а твоята ми изглежда добра....
Re: Кървене по време на секс
« Отговор #26 -: Януари 08, 2007, 20:14:18 pm »
Някой знае ли какво означава ПВКУ-ектопия?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Кървене по време на секс
« Отговор #27 -: Януари 08, 2007, 20:25:38 pm »
ПВКУ е влагалищната част на маточната шийка. Ектопия е наличие на преход между двата вида епител на неправилно място.
« Последна редакция: Януари 15, 2007, 22:24:17 pm от Мели »


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Кървене по време на секс
« Отговор #28 -: Януари 14, 2007, 10:18:12 am »
на мен ми откриха раничка на шийката на матката , РАП2., следващата седмица ми предстои "замразяване " на раничката , това било най добрия метод за нераждали жени ...доста матеряли изчетох и съм обаркана от всякъде ....ако някои сие правил моля да ми пише ...
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Кървене по време на секс
« Отговор #29 -: Януари 15, 2007, 22:22:13 pm »
....ако някои сие правил моля да ми пише ...
Кадифе,отговорих ти на лични. :D
На останалите момичета,на които им се налага да предприемат тази стъпка и ако имат конкретни въпроси за този метод ще отговоря.Лично аз съм много-доволна от "замразяването"! :grouphug2:Желая късмет на всички! :grouphug:
*
Re: Кървене по време на секс
« Отговор #30 -: Януари 15, 2007, 22:55:31 pm »
kadife75 Може ли да те питам от къде си и при кой лекар ходиш?

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
Re: Кървене по време на секс
« Отговор #31 -: Януари 20, 2007, 11:15:00 am »
аз минах по пътя на "замразяването "...не е страшно .. :)
Re: Кървене по време на секс
« Отговор #32 -: Януари 20, 2007, 15:26:24 pm »
след 10 дена трябва да си слагам свещички Полижинакс , на някои изписвали ли са му някакви лекарства
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Кървене по време на секс
« Отговор #33 -: Януари 20, 2007, 20:49:24 pm »
след 10 дена трябва да си слагам свещички Полижинакс , на някои изписвали ли са му някакви лекарства
Да.Същите.Радвам се ,че всичко е минало добре при теб!Успешно завършване на лечението! :lol:
Re: Кървене по време на секс
« Отговор #34 -: Януари 21, 2007, 07:52:09 am »
мерси за съветите и подкрепата в такъв момент наистина са доста ценни !!! А  да ли всичко е нормално ще видим чак след месец ....но и да не е пак ще мина процедурата .......докато се оправя !!!
*

    d2

Re: Кървене по време на секс
« Отговор #35 -: Януари 22, 2007, 14:01:33 pm »
Здравейте,момичета!
И аз от няколко години се въртя в кръг - туширане на раничка с "Сулхожил" 2пъти и тази година пак имам.Доктора ми назначи антибиотици, свещички и физеотерапия.Диагноза:салпингит и оофорит.Супер съм объркан!Незнам кво става-все ранички,течение нон стоп и сега с тази диагноза се ошашках съвсем.Какво да предприема по-нататък?А много искаме с моя приятел да си имаме бебче.Вече незная и при кой доктор да ида тук във Варна?!Кажете,моля! :(
Re: Кървене по време на секс
« Отговор #36 -: Януари 23, 2007, 22:34:46 pm »
Мели, искам да те питам, ектопия ли е злокачествената раничка, за която говориш, че трябва да се лекува чрез определени методи или това е тази, която по принцип съществува и само трябва да се следи ежегодно?
Ще се радвам да ми отговориш.Благодаря