0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ICSI при д-р Александров
« -: Август 02, 2006, 17:32:04 pm »
Здравейте,момичета.За второто си ICSI ме насочиха към Д-р Александров от Варна,а знам че е ембриолог.Ако има момичета правили ICSI при него нека да споделят мнения :roll: доволни, недоволни ,цени и как протича самата стимулация :?:
Вярвай в трудни моменти,смей се когато тъжиш,лесно е глава да отпуснеш,трудно е да победиш!
*
Re: ICSI при д-р Александров
« Отговор #1 -: Август 03, 2006, 00:52:11 am »
Мила Розалин, има доста мнения изписани във форума за д-р Александров и повечето са положителни, можеш дапуснеш в търсачката. Аз лично съм изключително доволна от него и екипът, в който работи - той, доц. Маркова, д-р Чернева и проф. Козовски. Стимулацията протича индивидуално и се определя от лекарят, който ще ти я прави - като избере протокол, медикаменти и проведе серия прегледи за да проследи растежа на фоликулите. Цената беше 1400 лева миналата есен, сега мисля, че е повече но едва ли са го увеличили сповече от 200 лева. В нея влиза всичко без лекарствата за стимулацията. Тях или си ги купуваш или участваш в програмата на НЗОК. Д-р Александров участва в лабораторната част на процедурата и е един от най-добрите в тази област. Самият той отговаря на всички въпроси, обяснява много подробно и е изключително добър и като човек. Аз съм правила ИКСИ при този екип миналата есен. Преди това имах два неуспешни опита в София, а този беше успешен - двуплодна бременност и близнаци, които се родиха през юни. Познавам още няколко момичета, които очакват бебетата си до края на годината или вече родиха :) Това е моето мнение. Успех!
« Последна редакция: Август 03, 2006, 00:55:48 am от cygnus »
*
Re: ICSI при д-р Александров
« Отговор #2 -: Август 03, 2006, 10:25:17 am »
Аз също съм от доволните пациентки :D. Мисля , че от септември таксата става 1700лв, но не съм на 100% сигурна де, а както Сигнус ти е казала самата стимулация е индивидуална за всеки.Успех :D

П.С. Сигнус, целувки на теб, на бебетата и на мама от Варна. :D
Re: ICSI при д-р Александров
« Отговор #3 -: Август 03, 2006, 10:57:16 am »
Стимулацията протича индивидуално и се определя от лекарят, който ще ти я прави - като избере протокол, медикаменти и проведе серия прегледи за да проследи растежа на фоликулите.

Cygnus-че, Peta, все пак имат ли някакви предпочитания към определен вид стимуланти? Питам, защото в Т. Киркова например предпочитат да работят с Меногон (поне момичетата, които не са по касата - за другите е ясно).
*
Re: ICSI при д-р Александров
« Отговор #4 -: Август 03, 2006, 11:22:30 am »
Всички около мен, когато аз правих опита независимо по каса или не бяха на Пурегон, но не знам дали това е предпочитанието на клиниката :D
Re: ICSI при д-р Александров
« Отговор #5 -: Август 03, 2006, 12:12:10 pm »
Мерси Peta, изглежда си имат предпочитания :).
Re: ICSI при д-р Александров
« Отговор #6 -: Август 03, 2006, 18:21:13 pm »
И аз съм от много доволните пациентки  :D
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: ICSI при д-р Александров
« Отговор #7 -: Август 03, 2006, 19:30:01 pm »
Момичета,много ви благадаря :)! cygnus а в цената влизат ли изследванията по време на процедурата?
Вярвай в трудни моменти,смей се когато тъжиш,лесно е глава да отпуснеш,трудно е да победиш!
Re: ICSI при д-р Александров
« Отговор #8 -: Август 03, 2006, 19:46:54 pm »
Привет момичета !
Аз имам зад гърба си вече едно неуспешно инвитро , но не в тази клиника . За втория си опит смятам да се доверя на Д-р Александров ,тъй като чета добри отзиви за  него и екипа с който работи . Но въпросът ми е :
той ли следи стимулациите и той ли прави самато инвитро  ?
*
Re: ICSI при д-р Александров
« Отговор #9 -: Август 03, 2006, 19:51:28 pm »
Има 2 пъти изследване на естрадиол, аз го правих в лаборатория в близост до болницата, защото беш почивен ден, не си спомням точно. Ама става дума за 20-на лева. Не знам на другите преди това какви изследвания са им пуснали, аз имах папка, в която бях направила всичко от предните опити (имам предвид предконцепционни изследвания) - общо взето това са тези от списъка за включване в програмата на НЗОК. Ако си одобрена за програмата се предполага, че вече си ги направила. Вече цената им зависи от лабораторията в която ги правиш , кое си пуснала през касата и кое си платила ти и т.н.
Успех!
« Последна редакция: Август 03, 2006, 19:53:36 pm от cygnus »
Re: ICSI при д-р Александров
« Отговор #10 -: Август 04, 2006, 16:18:09 pm »
Сygnus да не би да се бъркаш нещо :roll:,на мен при първото ICSI от петия ден до слагането на прегнила ми взимаха всеки ден кръв,единия ден естрадиол а на другия три вида хормони.Единия ден давах по 12.00лв. а на другия по 38.00лв.Или просто имат друга практика :ask:
Вярвай в трудни моменти,смей се когато тъжиш,лесно е глава да отпуснеш,трудно е да победиш!
Re: ICSI при д-р Александров
« Отговор #11 -: Август 04, 2006, 16:27:36 pm »
Друга им е практиката - естрадиола го изследват чак като дойде време за прегнила... Не е много добре, защото както имах "достатъчно" фоликули, така се оказа, че Е2 ми е 570... и нямаше време за реакция. Слава Богу излязоха 6 яйчица и 4 ембриончета, едно от които сега ми гъделичка коремчето  :D   

Желая Ви от все сърце успех и не се притеснявайте да разпитвате лекарите за всичко, което се сетите - много са разбрани
« Последна редакция: Август 04, 2006, 19:22:01 pm от setakap »
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: ICSI при д-р Александров
« Отговор #12 -: Август 04, 2006, 17:12:15 pm »
Розалин, мисля че само Матеев прави изследвания и прегледи всеки ден.
Сетакап - много си сладка. Лека и безпроблемна бременност!
*
Re: ICSI при д-р Александров
« Отговор #13 -: Август 04, 2006, 17:42:57 pm »
Да, преди началото на стимулацията и ден преди прегнила. При Табакова ми правиха хормони през 2-3 дни - общо 3 пъти мисля беше и там пускаха и ЛХ освен естрадиола. Може би цената е била по-висока, розалин, заради това, че са ти пускали 2 или 3 вида хормони, а не само Е2. Иначе хубавото е, че фоликуметриите във Варна са безплатни, докато в Репробиомед всеки път си плащах отделно 25 кинта за прегледа и като сложиш и хормоните си отиваха по 70 лева на ден допълнително.
« Последна редакция: Август 04, 2006, 17:44:35 pm от cygnus »
Re: ICSI при д-р Александров
« Отговор #14 -: Август 04, 2006, 18:16:22 pm »
Сygnus,е да и при мен фоликуметриите бяха блезплатни но, като гледам цените в другите клиники мисля че доста по скъпо са ми излязли,платих за иксито 2.600лв.отделно всеки ден за хормоните и естрадиола и за още лекарства че не ми стигнаха тези от здравната,да не споменавам два пъти ходене до София и престоя в клиниката който също се заплаща а иначе иксито се водеше че ми се прави в Пловдив.Мерси за инфото и много щастливи мигове с твоите две слънца.setakap много си готина с коремчето,леко бременеене и най-сладкото бебче!Марми :BangHead:, но карай може да е за хубаво!
Вярвай в трудни моменти,смей се когато тъжиш,лесно е глава да отпуснеш,трудно е да победиш!