0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте,

направихме спермограма в специализирана клиника след две такива в МД. Док каза, че не вижда нещо притеснително и да опитваме още някой и друг месец./пробваме от 9/ Все пак реших да пусна резултатите тук за база данни и за мнение ако виждате нещо обезпокоително.

                           18/05                      23/5                            27/7   

въздържание          4                            5                                 6дни
обем                     7,2                         1,6                              9мл
време втечняване   -                             -                               30 мин
рН                        7,5                          7,5                              7,6
вискозитет           повишен                  нормален                  нормален
брой сперматоз.    65 млн/мл                 92                  32
подвижност         50/10/40                70/10/20           47/12/41
морфология Крюгер                                                  14,5


Забележките са за голям обем еякула и лека астенозооспермия.

Много ще съм благодарна ако ги коментирате. Големия обем еякула дали е вързан с подвижността? Можем ли да повлияем някак?

поздрави                   
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Този обем 1,6 мл на втората спермограма - правописна грешка ли е или е така наистина?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: сравнение спермограми МД и репродуктивен център
« Отговор #2 -: Август 01, 2006, 09:22:03 am »
Въздържанието е добре да е между 3-5 дни. Ние лично ги правихме на трети ден, максимум на 4-ти. Виждам, че първата и втората са правени почти една след друга, а има голямо вариране на някои показатели - особено на обема на еякулата. Леката астенозоосмермия не е голям проблем-макар че аз мисля, че това се дължи на 6 дневното въздържание при третата спермограма.
Re: сравнение спермограми МД и репродуктивен център
« Отговор #3 -: Август 01, 2006, 22:35:27 pm »
Защо наистина ако обемът е над нормата това е проблем?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: сравнение спермограми МД и репродуктивен център
« Отговор #4 -: Август 02, 2006, 00:01:22 am »
Всъщност аз не съм описала нещата съвсем точно. Чак сега го видях. След първата спермограма казали на мъжа ми /мен ме нямаше известно време/, че са малко подвижните сперматозоиди и го извикали отново за "split ejaculate". Втората проба я дал в две чашки - в спермограмата са описани двете фракции така:

обем:                  1,6                                 5,5
брой                    92млн.                            46 млн.
подвижност:         70/10/20                         10/10/80 
морфология         нормални 60%                  нормални 20%


Доколкото той можа да ми обясни, качествени са първите три изхвърляния, но после количеството разваля качеството. Друго нищо не са му казали или той не разбрал. Във всеки случай ми се видя адски абсурдно и затова го накарах да направи в спец. клиника.

Мислех даже не ги коментирам тук, но след големия обем реших  да ви питам и вас.

благодаря за отговорите










*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: сравнение спермограми МД и репродуктивен център
« Отговор #5 -: Август 03, 2006, 20:56:02 pm »
Тес, Критериите на СЗО са си критерии според мен.
*
Re: сравнение спермограми МД и репродуктивен център
« Отговор #6 -: Август 04, 2006, 12:39:04 pm »
Лейди, нещо не можах да те разбера :roll:

имаш предвид да си гледам критериите и да не питам глупости ли?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: сравнение спермограми МД и репродуктивен център
« Отговор #7 -: Август 04, 2006, 19:40:52 pm »
Цитат
Лейди, нещо не можах да те разбера

имаш предвид да си гледам критериите и да не питам глупости ли?

Не бе и питането ти не е глупост. Тук Мели да поясни как е правилно да се изследва спермограмата - целия материал накуп в един контейнер или разделено. За мен правилното е накуп.