0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Стефи

въпрос за кистите и противозачатъчните...
« -: Февруари 22, 2005, 06:26:01 am »
Много се извинявам момичета,че пускам нова тема,но не намерих подобна назад :oops: Искам да се допитам до вас по следния проблем:откриха ми киста на десен яйчник,изписаха ми 3 месеца Дуфастон.Засега съм минала първия.Разбрах че моята гинеколожка е предписала на моя приятелка- със същата диагноза и лечение-да пие противозачатъчни за 1 година,с два месеца почивка през 6 месеца.Идеята й е,че организмът е предразположен към образуване на кисти,затова трябва да се регулират цикъла и хормоните.Според вас редно ли е това? Искам да кажа,това все пак са противозачатъчни и един ден се спират,какво ще гарантира че след една година пак няма да се появи киста? И това е една година...няма да ми е особено приятно да пия хапчета,при условие че искам бебе :cry: Та въпросът ми е дали мислите че е редно да се предписва подобно нещо след излекуването на кистата.Много ви благодаря.
въпрос за кистите и противозачатъчните...
« Отговор #1 -: Февруари 22, 2005, 10:00:23 am »
Не се извинявай, за такива неща - нали за това са форумите - да се задават въпроси и да се отговаря на тях!!!
По същия начин аз пих противозачатъчни, но ги продължих повече време по мое желание, а и доктора каза, че няма проблем стига да си пускам едни определени изследвания за да се види дали имам нужда от почивка. След спирането на противозачатъчните още същия месец направих киста. Предписа ми Примолут Нор и после 3 месеца по схема пих Оргаметрил /също предписван за премахване на кисти/. Като спрях Оргаметрила, пак киста + след преглед на ултразвук - поликистоза/не бяха ми правили преди фоликулометрия, така че предполагам, че и преди съм си имала същия проблем/.
На мен такива лечения не ми помогнаха. Помагаха ми докато пиех хапчета, след спирането им всичко по старому. Но съм чувала, че има момичета, на които помага такъв вид лечение и без да опиташ няма как да разбереш.
Ти каза ли на доктора, че искаш бебе? Ако е възможно да измислите друго лечение, или поне да пиеш противозачатъчно, докато изчезне кистата!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

въпрос за кистите и противозачатъчните...
« Отговор #2 -: Февруари 22, 2005, 10:01:52 am »
Някой по-коппетентен ще ти отговори но не разбирам какво помага дуфастона на кистите. Колкото до противозачатъчните на доста момичета с подобни проблеми ги изписват.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
въпрос за кистите и противозачатъчните...
« Отговор #3 -: Февруари 22, 2005, 10:09:49 am »
Сега като каза Луничка, видях че става въпрос за Дуфастон. След като ми откриха поликистозата още същия месец почнах с Утрогестан /което е аналог с Дуфастона/, пих го за да ми дойде най-вече, но точно как влияе на кистите, виж не съм се замисляла.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
въпрос за кистите и противозачатъчните...
« Отговор #4 -: Февруари 22, 2005, 10:17:25 am »
Аз се регистрирах :oops: Ами значи,Дуфастона ми го предписаха защото имам завишен естроген-но без да съм правила хормонални излседвания :roll: Гинеколожката каза че трябва да се компенсира тази стойснот като завишим и прогестерона-и наистина като почнах с Дуфастона усетих силните болки в гърдите :) Та затова е Дуфастона...само дето не виждам след като се махне кистата защо трябва да пия противозачатъчни...ще трябва да  поговоря с нея за това...
*

    sara90

za kista i protivozachatachni
« Отговор #5 -: Февруари 22, 2005, 11:01:57 am »
Zdravei az chesto imam kisti po 5sm i 6sm az sam ot RUSE i namerih edna lekarka koiato me lekuva s protivozachatchni piia gi 6 meseca i tova e na vtoria kistata beshe napalno izcheznala dori doktorkata beshe uchudena a samata kista beshe izbutala matkata na zad i imah golemi bolki sega niamam nishto no moiata lekarka kaza che veroiatno kistite she se poiaviavat chesto no ne pri vseki e taka dano da sam pomognala kolkoto do DUFASTONA ne vijdam kak pomaga na kistite az sam go pila za stimulacia na ovulaciata posle za zadarjane na bebe [koeto pak zagubih] tai kato polojitelnia test za bremennost ne bil veren tova e
*

    nov

въпрос за кистите и противозачатъчните...
« Отговор #6 -: Март 02, 2005, 07:14:32 am »
аз пих противозачатъчни 4 години Имам 2 операции и пак правя кисти. Противозачатъчните спират работата на яйчниците за да не образуват кисти, но естествено така няма начин да забременееш.
Преди да си стала жертва на някой некъдърен доктор, аз те съветвам да прочетеш всичко по-въпроса - тук във форума и кадето намериш / има доста линкове /. След това намери лекар на който можеш да се довериш, но непременно потърси съвета на няколко специалистта /не кварталния генеколог/ Тук можеш да намериш добри съвети за избора на лекар. Успех!!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
въпрос за кистите и противозачатъчните...
« Отговор #7 -: Март 02, 2005, 10:31:54 am »
Цитат на: Steff
Аз се регистрирах :oops: Ами значи,Дуфастона ми го предписаха защото имам завишен естроген-но без да съм правила хормонални излседвания :roll: Гинеколожката каза че трябва да се компенсира тази стойснот като завишим и прогестерона-и наистина като почнах с Дуфастона усетих силните болки в гърдите :) Та затова е Дуфастона...само дето не виждам след като се махне кистата защо трябва да пия противозачатъчни...ще трябва да  поговоря с нея за това...


Е как се разбра за завишения естроген,без да са правени хормонални изследвания?А за противозачатъчните и кистите-аз съм с ПКЯ и на мен те не ми помогнаха.А и не само,че не ми регулираха цикъла,ами положението се влоши-от както ги спрях ми дойде само веднъж и сега вече повече от 4 месеца не ми идва.
<br />
*
въпрос за кистите и противозачатъчните...
« Отговор #8 -: Март 08, 2005, 19:14:09 pm »
Явно кистата ми е била фоликуларна-вече я няма,това се установи миналата седмица на контролния преглед :P Сега обаче продължавам с Дуфастона-междувременно пия и Мужик корен,аз горещо го препоръчвам,склонна съм да вярвам че той има голяма роля в махането на кистата...
*

    Maialen

въпрос за кистите и противозачатъчните...
« Отговор #9 -: Март 09, 2005, 12:23:35 pm »
Цитат на: Steff
междувременно пия и Мужик корен,аз горещо го препоръчвам,


Здравей, А би ли казала как можем да си го набавим.. не съм търсила до сега, но мисля че би било полезно ако  дадеш повече информация.

Благодаря и късмет! :)
*

    Anonymous

въпрос за кистите и противозачатъчните...
« Отговор #10 -: Март 11, 2005, 10:16:53 am »
На мен също ми бяха открили 2 фоликуларни кисти. Изписаха ми Дуфастн - сутрин и вечер по 1т. и след 4-дневен прием едната киста вече я нямаше. Лекарката каза да го пия още 6 дни и пак да отида на преглед. И аз съм чувала, че Мужик корен помага, но засега се справям и без него.
*
въпрос за кистите и противозачатъчните...
« Отговор #11 -: Март 12, 2005, 15:55:51 pm »
Мужик корен се продава по аптеките-представлява билков екстракт,има вид на капки за нос:) Цената му е 22.50-скъпо е,но пък полезно.И е желателно да се направи цялата серия от 40 дни.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
въпрос за кистите и противозачатъчните...
« Отговор #12 -: Март 13, 2005, 13:23:19 pm »
Стефи, изследвай си хормоните - така ще се разбере дали наистина имаш хормонален проблем, а и в момента изследването на 7 хормона се поема от касата.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
въпрос за кистите и противозачатъчните...
« Отговор #13 -: Април 04, 2005, 15:02:23 pm »
Е аз се лекувах не където трябва и сега си плащам за това...
Първо аборт с много дуфастон , след това противозачатъчни , след това стимуланти с дуфастон редуване два месеца, висок пролактин , след това бромохексин , контрастна снимка , срастване в маточната кухина , предстой ми лапароскопия и кой знае още какво.... :roll: Така че отваряйте си очите къде се лекувате , дано сега да съм нацелила мястото.Лекарят , който ме лекува се хвана за главата , като видя какво са ми предписвали...
Може да загубиш битката , но важното е да спечелиш войната.