0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Женска консултация
« Отговор #20 -: Август 03, 2006, 14:50:11 pm »
Здравейте, момичета!
Във връзка с обсъжданията за лекари и изследвания бих искала да ви помоля за съвет. При мен положението е следното: в началото на годината направих ИКСИ, но за съжаление бременността ми приключи с ранен спонтанен аборт. Т.к. през есента ми предстои отново такава процедура /която ще правя в чужбина, въпреки че живея в България/, бих ви помолила да ме посъветвате към кой лекар да се обърна при евентуална бременност. Бих искала да чуя мнението ви за свестен специалист по проблемна бременност в София. Знам, че въпросът ще предизвика дискусии, защото от всеки лекар има доволни и недоволни, но все пак се надявам да ми помогнете с мнение.
А ти къде живееш по принцип - в кой град?
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Женска консултация
« Отговор #21 -: Август 03, 2006, 16:54:57 pm »
Здравейте, момичета!
Във връзка с обсъжданията за лекари и изследвания бих искала да ви помоля за съвет. При мен положението е следното: в началото на годината направих ИКСИ, но за съжаление бременността ми приключи с ранен спонтанен аборт. Т.к. през есента ми предстои отново такава процедура /която ще правя в чужбина, въпреки че живея в България/, бих ви помолила да ме посъветвате към кой лекар да се обърна при евентуална бременност. Бих искала да чуя мнението ви за свестен специалист по проблемна бременност в София. Знам, че въпросът ще предизвика дискусии, защото от всеки лекар има доволни и недоволни, но все пак се надявам да ми помогнете с мнение.
А ти къде живееш по принцип - в кой град?

Живея в София. Впрочем, зададох въпроса и в рубриката за Лекари и специалисти. Дано не създам объркване.
Re: Женска консултация
« Отговор #22 -: Август 03, 2006, 18:26:15 pm »
Точно днес се рових в нет-а по темата. Ето и от мен един линк: http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1024&h=738 - долу на майчино здравеопазване

Всеки месец ходя до Варна при д-р Александров, а лекаря, който съм избрала в Русе ми прави безплатни УЗ плюс изследвания на кръв и урина   на всяка консултация. Нямам проблем и с болничните. Просто и аз извадих късмет и попаднах на човек!
« Последна редакция: Август 03, 2006, 18:42:30 pm от setakap »
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Женска консултация
« Отговор #23 -: Август 07, 2006, 16:27:15 pm »
аз затова си платих 280 лв. за ЖК в Шейново за да не се ядосвам и занимавам с глупости. всеки път ми правят узи, мога да отида когато искам при нужда-пари не взимат. в тази цена влиза и Биохимичния скрининг. поисках си микробиология-направиха ми. доволна съм. винаги има дежурни и съм спокойна, че дори да отида по спешност ще има кой да ми обърне внимание, да ми погледне картона и веднага да окаже помощ и внимание.
*
Re: Женска консултация
« Отговор #24 -: Август 19, 2006, 09:42:08 am »
Момичета, като ви чета, направо оценявам късмета си да попадна на моя лекар. От началото до този момент нямам никакъв проблем с даването на болнични и пускане на излседвания. По ЗК се полагат само 2 УЗИ-та, така че това е единственото, което си доплащам веднъж месечно, а понякога и прескачаме... Само да ох-на и ми дава ннаправление за съответния специалист. Обаждам му се по телефона, когато си пожелая да го питам, ако нещо ме притеснява. Даже понякога се дразня, че ми обръща прекалено много внимание и се шашка.
Все пак, макар и рядкост, има и такива лекари.
Re: Женска консултация
« Отговор #25 -: Август 20, 2006, 09:39:12 am »
Здравейте момичета! Предстои ми да правя изследване фетална ехокардиография (или нещо такова...). Доколкото разбрах това е изследване на сърцето на бебо, но не ми е ясно какво точно представлява самото изследване. Може ли някой да ми разясни...
Лидия разбрах че ти си го правила, как се прави, защо се налага, колко се плаща и т.н. Благодаря ти предварително  :lol:
Благодаря на всички, които могат да ми дадат отговор, че така съм се притеснила  :(


*
Re: Женска консултация
« Отговор #26 -: Август 20, 2006, 09:54:45 am »
Не съм Лидия, но ще ти отговоря :wink:
Та кардиоехографията представлява подробно гледане с ехограф от добър специалист сърцето на бебчето. Прави се между 18 - 22 г.с. Нищо по различно от това да те гледат на ехограф, само дето се разглеждат всички органи и най-вече сърчицето.
Аз ходих в 19 г.с. при доц. Томова и освен, че съм много доволна друго не мога да кажа. Жената е адски любезна, лъчезарна, гледа бебка 40 мин. почти, като започна от главичката, всичките дялове на мозъка, личице и т.н. и завърши на пръстчетата на крачетата, като през цялото време не спира да обяснява какво вижда и дали всичко е наред :D Прегледа струваше 50 лв.
Успех и не се притеснявай, изобщо не е страшно, напротив, много е приятно дори да виждаш малкото човече :D
Re: Женска консултация
« Отговор #27 -: Август 20, 2006, 10:27:52 am »
Много ти благодаря Стефи...мислех, че ще е нещо като амниоцентезата и ме беше страх  :lol: Запазила съм си час при д-р Велковски, него ми препоръча моята лекарка. Сега чакам резултатите от изследването за синдром на Даун и другите там генетични увреждания...дано са хубави и не се налага амниоцентеза  :? Още веднъж много ти благодаря  :balk_104:


*
Re: Женска консултация
« Отговор #28 -: Август 20, 2006, 10:29:59 am »
Успех :D
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Женска консултация
« Отговор #29 -: Август 20, 2006, 10:37:55 am »
Здравей и от мен Десита. Стефи ти е написала всичко. От феталната морфология не бих се отказала, много е приятно :). Ако питаш мен, пак бих отишла :lol:.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Женска консултация
« Отговор #30 -: Август 20, 2006, 11:11:49 am »
Ами, лиде, то на фетална морфология е хубаво да се отиде освен в 18-20 г.с. и в периода между 28-30 г.с. Аз лично ходех при д-р Марков от МЦ Фемина - много е готин.
*
Re: Женска консултация
« Отговор #31 -: Август 20, 2006, 11:23:02 am »
Абе ако питате мен и акощ живеех в София, Варна или Пловдив, щях да ходя всеки месец на фетална. :)
Аз и сега си пътувам почти всеки месец до Пловдив , като съм невероятно доволна и щастлива че го правя.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Женска консултация
« Отговор #32 -: Август 20, 2006, 15:53:18 pm »
Да, прави сте момичета, хубаво е на 4-5 седмици да се ходи, но все пак не хаотично, а в определени седмици. Аз лично съм ходила при д-р Димитрова вече 3 пъти и при доц. Томова веднъж, отделно, че моя док всеки път разглежда и той всички органчета на беба :D
« Последна редакция: Август 21, 2006, 11:51:53 am от StefiZ »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Женска консултация
« Отговор #33 -: Август 20, 2006, 22:48:52 pm »
heart и на мен така ми казаха. В 19 г.с. сега и след това , ако искам разбира се живи и здрави октомври месец.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Женска консултация
« Отговор #34 -: Август 21, 2006, 13:09:40 pm »
аз сега ще ходя за първи път...към 20 г.с. Като ви слушам съм сигурна че ще ми хареса  :lol: макар че моята лекарка всеки месец разглежда бебо много подробно. Благодаря ви момичета