0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

бременност с две матки
« -: Юли 28, 2006, 10:26:49 am »
Здравейте.Аз съм на 28 години.Преди 3 години ми поставиха диагноза
-две матки(съответно с две шийки).След няколко години неуспешни
опити да забременея ,чудото най-после стана.В момента съм бременна
в 16г.с.Засега нямам проблеми, но съм чувала, че такива започват през
2-ри триместър и по-нататък, когато бебето стане по-голямо.Страху-
вам се как ще продължи бременността по-нататък и дали ще успея
да износя бебчо докрай.Моля ,ако някой има същия проблем или е чу-
вал нещо по въпроса ,да сподели своя опит.Предварително благодаря
на всички!
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: бременност с две матки
« Отговор #1 -: Юли 28, 2006, 11:00:44 am »
Гери,доколкото разбирам нямаш двурога матка,а две отделни матки,така ли?За подобно нещо съм чела само в пресата.За жена на която са и казали,че има две отделни матки,но не много добре развити.И лекарите са били категорични ,че никога няма да износи и роди дете.А въпросната женичка е родила не едно,а цели две дечица - всяко от които се е развило в отделна матка.Така че смело напред!А лекарите какво казват?
Re: бременност с две матки
« Отговор #2 -: Юли 28, 2006, 11:21:44 am »
Наистина са два отделни органа-все едно да имаш две сърца.След
цветна снимка се видя ,че лявата е по-голяма и понеже не беше ясно
състоянието на дясната тръба, ми казаха че изобщо, ако забременея ,то
то ще е в лявата матка.Да-ама не!Бременността е в дясната ,която вече е и доста по-голяма от лявата.Чувала съм ,че коремът може да
ми расте несиметричен ,но засега това не е така.Карам толкова лека
бременност ,че чак се плаша-не ми се е догадило даже.Най-лошо е,че
не познавам нито една друга жена с две матки, за да я попитам как е.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: бременност с две матки
« Отговор #3 -: Юли 28, 2006, 12:05:37 pm »
Аз правилно ли разбрах - две матки, две шийки, две тръби (не четири)?
Гери, дано все така леко я караш бременността до края. Успех!
Re: бременност с две матки
« Отговор #4 -: Юли 28, 2006, 12:21:51 pm »
Всичко по две.Благодаря за пожеланието
*
Re: бременност с две матки
« Отговор #5 -: Юли 28, 2006, 13:10:46 pm »
Гери, аз съм с двурога матка, но с дълбок септум (преграда) почти до шийката.
Всички лекари, които да ме гледали през годините, казват, че няма да има проблем при износването. Важното е да се следи по-внимателно бременността.
Мисля, че при теб нещата са сходни. Проблемите може и въобще да не почукат на твоята врата. Искрено ти го желая.
Обикновено се налага секцио, заради често седалищно положение на плода.
Знам, че се изписват лекарства за отпускане на матката.
Сигурно Ганка скоро ще се включи с подробности (тя също е с двурога матка), но вече от позицията на МАМА.
Желая ти все така лека и безпроблемна бременност и здраво Мъниче на финала.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: бременност с две матки
« Отговор #6 -: Юли 28, 2006, 14:17:53 pm »
Беличка, не мога да коментирам за този случаЙ. Не съм наясно, но пък за сметка на това знам как беше при мен. До колкото знам и от лекарите си - няма проблем при двурогата матка да се износи плода. Надявам се, че при теб, Гери, нещата ще са по същия начин. Все пак ако всичко е добре развито, не би трябвало да има проблем и трудностите да са само при забременяване. Единствено при раждане препоръчват секцио, понеже бебето не винаги се обръща. Надявам се и искрено ти пожелавам спокойна бременност. При мен проблем беше единствено в началото прокървяване, но по същия начин карах много лека бременност. Ако бебо се развива добре и няма други усложнения, вярвам, че ще си щастлива мама на здраво бебе! Късмет!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: бременност с две матки
« Отговор #7 -: Юли 28, 2006, 14:24:06 pm »
Гери, аз съм виждала такава бременност. Разви се нормално, въпреки страховете. Завърши с цезарово сечение на здраво доносено бебе. Не се притеснявай, че бременността е в по-малката матка. Това е относително, матката е удивителен орган, може да нараства много над първоначалния си размер. Просто трябва да си следиш редовно  бременността, което не се съмнявам, че правиш.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: бременност с две матки
« Отговор #8 -: Юли 29, 2006, 00:04:07 am »
Малко не по темата, но само да кажа за себе си - аз пък съм с 4 бъбрека и 2 уретера, единия от които е фисус.За доказателство си имам направени цветни снимки при доц.Янев от МА.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: бременност с две матки
« Отговор #9 -: Юли 30, 2006, 18:12:26 pm »
Гери, аз съм с двурога матка, но с дълбок септум (преграда) почти до шийката.
Всички лекари, които да ме гледали през годините, казват, че няма да има проблем при износването. Важното е да се следи по-внимателно бременността.
White, моя приятелка има дете с такъв септум, но и го откриха при къртаж, след като загуби второто в началото на 8 месец! казаха и че септума трябва да се махне и че било чудо, че износила първото си бебе! Тя го махна миналия месец!
Гери, една моя приятелки ми беше споменала, че има приятелка с две матки! Да не си ти! Питам, защото едва ли има много жени с такъв случай?! Приятелката ми се казва Вили!
Матей - 1.04.2006 г
Re: бременност с две матки
« Отговор #10 -: Юли 31, 2006, 07:53:34 am »
Venus,аз се казвам Гери и съм от Бургас.А въпросната Вили бременна
ли е?Има ли деца?
Re: бременност с две матки
« Отговор #11 -: Юли 31, 2006, 22:16:11 pm »
Не, явно не си ти - вили е от Велинград, а приятелката и също, май!
Матей - 1.04.2006 г
Re: бременност с две матки
« Отговор #12 -: Август 19, 2006, 15:41:40 pm »
Здравей! Аз също съм с двурога матка и бях бременна, но направих спонтанен аборт в 24г.с. Моят Съвет е да ходиш по-често на преглед и всеки път да изискваш от лекаря да види как е плода и как  е плацентата. Освен това питай какви хапчета да пиеш за отпускане на матката и против контракции ако имаш такива. Гледай да си почиваш, преди всичко легнала, забрави за домакинската работа и не вдигай нищо по тежко от 1-2кг. Освен това не е хубаво и да пътуваш много.Повече спокойствие и всичко ще бъде наред. Попитай твоя лекар за серклаж, защото съм чела че при двурога матка е препоръчително да се направи към четвъртия месец. Успех! Надявам се след време да ни зарадваш с едно хубаво здраво бебче!Аз по натам също ще опитам пак живот  и здраве. Само си мисли хубави неща и забрави за полови контакти докато си бременна :balk_5:
Re: бременност с две матки
« Отговор #13 -: Януари 17, 2011, 22:22:02 pm »
Здравейте,аз имам същия проблем-две матки със септум(преграда) на влагалището.Правиха ми операция за премахване на тая преграда,но доктора решил,че няма да ми пречела и не я махна.Но при операцията проврил всичко и каза,че няма проблем за забременяване.Но мен това много ме притеснява.Още повече,че с приятеля ми от около 2-3м правим опити да забременя и за сега-неуспешни.Тая мисъл не ми излиза от главата...- че няма да мога да имам деца :(
Re: бременност с две матки
« Отговор #14 -: Януари 18, 2011, 10:00:02 am »
Здравейте,аз имам същия проблем-две матки със септум(преграда) на влагалището.Правиха ми операция за премахване на тая преграда,но доктора решил,че няма да ми пречела и не я махна.Но при операцията проврил всичко и каза,че няма проблем за забременяване.Но мен това много ме притеснява.Още повече,че с приятеля ми от около 2-3м правим опити да забременя и за сега-неуспешни.Тая мисъл не ми излиза от главата...- че няма да мога да имам деца :(
Как реши , че правейки опити от 2-3 месеца няма да имаш деца?!?Според мен се успокой и не мисли такива неща , още повече че нямаш диагностициран проблем, за да твърдиш това!
Re: бременност с две матки
« Отговор #15 -: Февруари 06, 2011, 21:19:29 pm »
Бременна съм в 3 месец и съм с 2 матки.Пия хапчета Папаверин за отпускане на матката(плода е в дясната матка)и ползвам Утрогестан таблетки  за задържане на плода.Много се притеснчвам дали всичко ще е наред :(
Re: бременност с две матки
« Отговор #16 -: Април 07, 2011, 09:05:01 am »
spokoino az sa6to sam s dve matki imam dete na 5 i polovina jivo i zdravo vqrnoe 4e se rodi 1 mesec po rano no tova e v sledstvie 4e im e tqsno da rastat v edna matka spoko vajnoto e pove4e da si po4iva6 i ne se presilvai za6toto pri nas vinagi ima risk ot po ranno rajdane:)))))) аз sa6to bqx na papaverin dori 8 mesec celiq lejax nee tolkova stra6no samo spokoino i vsi4ko 6tee nared dori imam smelostta da probvam za vtoro ve4e moite matki sa6to sa otdelni bqx bremenna v dqsnata i sled 6 mesec korema mi raste6e samo v dqsno  yspex i leka bremennost


Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Април 07, 2011, 10:24:53 am от Елфи »
Re: бременност с две матки
« Отговор #17 -: Септември 18, 2011, 13:37:42 pm »
Здравейте,аз също имам такъв проблем...Две матки със септум(преграда) на влагалището, но не с две , а с една шийка ..Гинеколожката ми бе доста озадачена, защото е имала пациенти с две матки и две шийки ,но уви при мен не е така.Каза ми , че няма да имам проблемна бременност , но при раждане трябва да се уведомят специалистите , които ще ме израждат.Със сигурност ще е секцио.... :(
"Винаги прощавайте на враговете си - за тях няма нищо по-дразнещо от това."
                             Оскар Уайлд
Re: бременност с две матки
« Отговор #18 -: Юли 31, 2013, 01:10:35 am »
Geri az imam sashto 2 matki 2 qichnika i 2 trabi.Ot na 27 godini sam i zaprav pat lekar mi kaza za tova predi tova imam momchence i mi bqha kazali lekarite chematkata mi e dvuroga, v posledstvie se okaza drugo savsem razlichno. tazi godina napravih spontanen abort v 8 g.s. moje bi dqsnata mi matka e po nedorazvita ot lqvata v koiato iznosih malkoto si momchence

Моля пишете на кирилица, ако нямате инсталирана такава използвайте КРЕДОР - бел. мод.
« Последна редакция: Юли 31, 2013, 08:25:49 am от magi_st »