0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

за телесната температура ...
« -: Юли 28, 2006, 06:51:24 am »
Здравейте :)
Аз май не можах много да се включа в този форум, но пък е за хубаво :)

Прочетох някъде, че в началото на бременността е нормално да се повиши телесната температура ... до тук добре и моята се повиши. Снощи беше едно непрекъснато вдигане до 37.5*С и спадане максимум до 36.9*С. Тази сутрин е 37.2.... не знам ... за момента май не ми пречи, но не знам трябва ли да се пие нещо за да се свали тази темп. и какво ?!?!
Ще съм благодарна ако ме ориентирате - да не направя някоя беля :)

Поздрави  :P
Re: за телесната температура ...
« Отговор #1 -: Юли 28, 2006, 06:55:19 am »
Бенита, тази температура няма нужда да я сваляш с лекарства. Ако се качи над 37,5 - тогава може да се консултираш с лекар (джипито).

Само не разбрах - ти бременна ли си или правите опити?
Re: за телесната температура ...
« Отговор #2 -: Юли 28, 2006, 08:25:50 am »
Ами ... имам 5-6 дневно закъснение, доста признаци на неразположение.... и от вчера втора бледа чертичка на теста ....
много се надявам магията да е станала :)
днес или утре ще направя още един тест ... да потвърдим с по-червена чертичка  8)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: за телесната температура ...
« Отговор #3 -: Юли 28, 2006, 08:29:57 am »
Ами ... имам 5-6 дневно закъснение, доста признаци на неразположение.... и от вчера втора бледа чертичка на теста ....
много се надявам магията да е станала :)
днес или утре ще направя още един тест ... да потвърдим с по-червена чертичка  8)
Бенита мила погледнах ти графиката и този тест който направи.......мисля че си успяла!!!!!!!!Айде  стискам палци за другия тест!Пиши как са нещата! (за момента температура ти е нормална....ако има бременност така се поддържа 3 месеца):bighug: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: preggo
« Последна редакция: Юли 28, 2006, 08:33:23 am от adi »
Re: за телесната температура ...
« Отговор #4 -: Юли 28, 2006, 08:40:14 am »
 :D
Мерси Ади:)   От първия опит явно е станало .... даже не се бях сетила да меря БТ през месеца, че да има нещо за ориентация
много се радвам
Re: за телесната температура ...
« Отговор #5 -: Юли 28, 2006, 09:04:34 am »
a... да попитам още нещо ...
утре заминавам на почивка на балкан, обаче не знам какво да очаквам, какво да приготвя (някакви лекарства)
... също ще бъде ли фатално ако не посетя гинеколог сега, а след 10-тина дни примерно...
...рискове....
толкова се вълнувам, че чак не мога да мисля много трезво :) :) :)
*
Re: за телесната температура ...
« Отговор #6 -: Юли 28, 2006, 09:56:40 am »
Не се претоварвай по баирите и раницата да не ти е тежка. Пий фолиева киселина задължително!
Re: за телесната температура ...
« Отговор #7 -: Юли 28, 2006, 10:20:46 am »
a... да попитам още нещо ...
утре заминавам на почивка на балкан, обаче не знам какво да очаквам, какво да приготвя (някакви лекарства)
... също ще бъде ли фатално ако не посетя гинеколог сега, а след 10-тина дни примерно...
...рискове....
толкова се вълнувам, че чак не мога да мисля много трезво :) :) :)
Заминаваш, ако гинеколога каже. А днес отиваш на гинеколог с вагинален ехограф, за да се потвърди бременността, да се види къде е и евентуално да ти предпише нещо за остричките болки в дясно (това го шпионирах от графиката ти ;) ). Хайде, лека бременност!

А, да, и както ТА е написала - пий фолиева киселина.
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: за телесната температура ...
« Отговор #8 -: Юли 28, 2006, 10:22:37 am »
Бенита, съгласна съм със Зайчето. Консултирай се за свое спокойствие с гинеколог. Пожелавам ти спокойна бременност и много приятна почивка :D
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Re: за телесната температура ...
« Отговор #9 -: Юли 28, 2006, 13:09:56 pm »
Ohh ... май наистина трябва да намеря време и да мина днес през лекар...
Но задължително ли трябва да е с вагинален ехограф? Защото май съм чувала, че не е много добре :?
А за фолиевата к-на - пия от близо 3 месеца и ще продължавам ...
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: за телесната температура ...
« Отговор #10 -: Юли 28, 2006, 13:52:49 pm »
При 5дневно закъснение ме съмнява да се види нещо с коремен ехограф. Аз не мисля, че вагиналният би могъл да навреди, доколкото ми е известно не се препоръчва мануален преглед при толкова ранна бременност.
За фолиевата киселина - добре правиш, пий я до края на третия месец. Пиши как е минал прегледът, ако все пак решиш да отидеш
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
Re: за телесната температура ...
« Отговор #11 -: Юли 28, 2006, 16:02:19 pm »
...
Но задължително ли трябва да е с вагинален ехограф? Защото май съм чувала, че не е много добре :?
...

Вагиналният ехограф не вреди, не се притеснявай :)
Re: за телесната температура ...
« Отговор #12 -: Юли 28, 2006, 20:32:56 pm »
 8) Добре, че ме убедихте да мина преглед - днес - и да отпаднат всичките притеснения (за момента) ...
Макар и мъничко още .... ембриончето се вижда и си е на място
А ме гледаха коремно с ехографа :D
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: за телесната температура ...
« Отговор #13 -: Юли 28, 2006, 21:44:41 pm »
8) Добре, че ме убедихте да мина преглед - днес - и да отпаднат всичките притеснения (за момента) ...
Макар и мъничко още .... ембриончето се вижда и си е на място
А ме гледаха коремно с ехографа :D
ЕЕЕЕЕ   вече мога да ти кажа официално ЧЕСТИТО!!!!!!!! :balk_5:
лека и безпроблемна бременност!!!!!!Много се радвам за теб!!!!!Дай боже да има все повече и повече такива благи вести!!!! :D
Re: за телесната температура ...
« Отговор #14 -: Юли 28, 2006, 22:36:55 pm »

Лека бременност и по-малко притеснения
 ти пожелавам. Безпроблемни 9 месеца и много
положителни емоции.
Re: за телесната температура ...
« Отговор #15 -: Август 07, 2006, 19:49:37 pm »
Днес цял ден ме глождат съмнения разни и накрая реших да ги споделя :)
Та ... при първата лекарка, при която ходих - за установяване на бременността макар и рано с коремен ехограф видя, че има ембрионален сак (което аз не можах да различа на екрана).
Днес - 8 дни по-късно при друга лекарка (първата е в отпуск) показвам бележката с инфото от първия преглед - където пише 5 г.с и явно правописна грешка на съкращението CRI 5мм,.... та изведнъж ми сервират, че имало една седмица изоставане в развитието защото сега 13-те мм били много малко за 6 седмица. Съответно какво изобщо е била видяла първата лекарка и ... леки намеци за некомпетентност.
До тук добре, но аз при това положение вече съм в срив и ... тичам при трети лекар. Той пък не успя да види нищо с коремен ехограф и съвсем ясно се видя всичко - като констатира, че развитието е нормално за 4 г.с. - така и пише на снимката от ехографа. А аз реално не съм в 4-та г.с., а в 4 от оплождането.
Та мога ли да попитам може ли дипломирани гинеколози да се омотат така в термините гестационни седмици и седмици от самото оплождане. И биваше ли да ми вадят акъла?!?!?!?!
И още нещо, което ме притеснява - при третия преглед преди вагиналния ехограф - без дори да разбера ми бръкна с ръка за да установи, че имам обърната матка ... възможно ли е това да е повлияло по някакъв негативен начин ??!?!
Извинявам се за дългия пост, но .... не мога да се събера в по-малко :) надавям се поне да е разбираемо за четене
« Последна редакция: Август 07, 2006, 19:54:37 pm от benita »
*
Re: за телесната температура ...
« Отговор #16 -: Август 08, 2006, 15:21:45 pm »
Ъъъъ, тия лекари......
Нормална е големина на сака в 5 г.с от 5 мм. Съкращението CRL мисля, че се използва за означаване дължината на ембриона, а не за големината на плодния сак. Оттам нататък расте приблизително с по 1 мм. на ден. Мисля, че можеш сама да се ориентираш на кого от квалифицираните гинеколози да се довериш.....Едва ли прегледа за обърнатата матка ще навреди, но във всеки случай и при най-малкото оплакване от болки ниско долу или някаква форма на оцветяване на секрета- веднага при лекар.
И..дано да не се налага.......


*
Re: за телесната температура ...
« Отговор #17 -: Август 08, 2006, 15:23:42 pm »
Бенита , не трябва да се притесняваш че гинеколога те е прегледал и гледал на вагинален ултразвук, това е нормално за началото на бременността, не се съмнявам в опитността им. Не се шашкай излишно, апропо от кой град си за да те насочим евентуално.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: за телесната температура ...
« Отговор #18 -: Август 08, 2006, 16:10:40 pm »
via, в крайна сметка разбрах, че всичко е нормално, но просто не мога да описша шока, който ми причиниха - ей така от някакви супер незначителни грешки. Не знам какво щях да правя ако нямаше интернет за да се информирам  :?
Днес вече мисля, че ми мина това притеснение, че може нещо да е станало и всичко е наред :)

А иначе съм от Пловдив и ще съм благодарна ако може наистина да ме насочите. Аз умишлено не споменавам имената на докторите от случката (не мисля, че е етично), но наистина изпаднах в ситуация да се чудя на кой да се доверя.
*
Re: за телесната температура ...
« Отговор #19 -: Август 08, 2006, 16:15:50 pm »
Бенита, честито.
Лека и безпроблемна бременност и здраво малко човече на финала.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери