0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Искам да ви покажа...
« -: Юли 26, 2006, 12:13:55 pm »
....и да чуя коментарите по повод качеството на вьрнатите ми ембриони. Едната снимка пока3ва ра3витието до момента на трансфера, плюс перфорацията, там кьдето е стрелката, а на другата е видео3он, след трансфера. Светлата точка е ембриона.
Снимките ги получих в деня на трансфера, но ми трябваше малко време, 3а да ги кача.
Ще се радвам да чуя мненията ви :)
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=51193
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Искам да ви покажа...
« Отговор #1 -: Юли 26, 2006, 12:22:30 pm »
Точно си мислех за теб и какво става с човечетата. :lol: Не знам като коментар, ама си мисля че са добре. А и много искрено се надявам да стане, така че никакъв шанс няма да не стане. Ние сме му се заканили... :D Стискам ти палци! :bfp: :balk_602: :balk_21:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Искам да ви покажа...
« Отговор #2 -: Юли 26, 2006, 14:15:08 pm »
Перличка УСПЕХ мила! За съжаление не мога да направя коментар. Никога преди да ми покажат моите ембриони не бях виждала подобна снимка. Моите не изглеждаха така на снимката, но пък и аз не съм бременна. Надявам се късметът да е на твоя страна. От сърце ти желая кураж и спокойствие, и скоро да ни зарадваш с най-благата вест. Целувам те и стискам палци! Вярвам че ще успееш!
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Искам да ви покажа...
« Отговор #3 -: Юли 26, 2006, 14:15:51 pm »
И на мен всичко ми изглежда нормално, дано е така, миличка!!!
Едно ембрионче ли е всъщност, че аз нещо не разбрах?
Успех и късмет, Перличке, стискам палци и на краката!!!

 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Искам да ви покажа...
« Отговор #4 -: Юли 26, 2006, 14:35:48 pm »
Успех. :lol:
*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
Re: Искам да ви покажа...
« Отговор #5 -: Юли 26, 2006, 14:56:13 pm »
успех и от мен, Перличке!!
No body is perfect, i`m NOBODY!!

*

    balmi

Re: Искам да ви покажа...
« Отговор #6 -: Юли 26, 2006, 15:52:03 pm »
Перличке, всичко изглижда чудесно !!!! Сега почивка, положителни емоции и чакаме  :bfp1:
*
Re: Искам да ви покажа...
« Отговор #7 -: Юли 26, 2006, 16:05:42 pm »
Перличка, това на бластоцист ли е? Немога да разбера и каква ти е била лигавицата?В моята клиника също дават снимка на ембрионите преди тренсфера, но не и след него. Не разбрах също - нали май 2 бяхте върнали? Пази се и късмет!
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
Re: Искам да ви покажа...
« Отговор #8 -: Юли 26, 2006, 16:18:29 pm »
Перличке, на теб не ти ли върнаха два ембриона? Точката която се вижда на снимката от УЗИ-то е маркерът който слагат след ембрионите в катетъра за трансфер. Когато този маркер се вижда, означава че непосредствено пред него са ембрионите, а въпросната точка е въздушен мехур. Едва ли няколко дневен ембрион ще се вижда на УЗИ  8O Ембрион може да се види единствено и само под микроскоп.

Успех и много многооооо късмет Перличке! Искренно се надявам този опит да завърши с положителен резултат  yahoo_17 :bfp1: :sucky:
« Последна редакция: Юли 26, 2006, 16:20:00 pm от missy »
Re: Искам да ви покажа...
« Отговор #9 -: Юли 27, 2006, 09:01:30 am »
Много знаеш бе Миси! :lol:
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Искам да ви покажа...
« Отговор #10 -: Юли 27, 2006, 09:33:48 am »
Перличке, на кой ден ембриони ти върнаха, че не помня как беше?!
Иначе проблеми с излюпването няма да имаш никакви, защото зоните са ти супер! Изобщо не можеш да ги видиш, толкова са тънки и светли. Аз нали това ми беше болна тема и да не ти показвам моите с какви яки ореоли баха.....увредените де.

*
Re: Искам да ви покажа...
« Отговор #11 -: Юли 27, 2006, 11:09:26 am »
Перличка, това на бластоцист ли е? Немога да разбера и каква ти е била лигавицата?В моята клиника също дават снимка на ембрионите преди тренсфера, но не и след него. Не разбрах също - нали май 2 бяхте върнали? Пази се и късмет!
Eli 7, не е бластоцист. На втори ден са. Лигавицата не е описана. Два ми вьрнаха. Това са тия два на пьрвата снимка. На видео3он снимката ембрионите не се виждат както е обяснила Мissy.
*
Re: Искам да ви покажа...
« Отговор #12 -: Юли 27, 2006, 11:22:07 am »
Перличке, на теб не ти ли върнаха два ембриона? Точката която се вижда на снимката от УЗИ-то е маркерът който слагат след ембрионите в катетъра за трансфер. Когато този маркер се вижда, означава че непосредствено пред него са ембрионите, а въпросната точка е въздушен мехур. Едва ли няколко дневен ембрион ще се вижда на УЗИ  8O Ембрион може да се види единствено и само под микроскоп.

Успех и много многооооо късмет Перличке! Искренно се надявам този опит да завърши с положителен резултат  yahoo_17 :bfp1: :sucky:
3aщо не ви става ясно, че са два вьрнати :?
Сьгласна сьм, че не се виждат ембрионите. У3И снимката ми прави лекарят след трансфер и ка3ва, че ето светлото петно, което се вижда, там е ембрионьт. Това е като един вид дока3ателство, че ембрионите са вьрнати.
Видео3он снимката не ме притеснява. Притеснява ме качеството на ембрионите, което е на пьрвата снимка.
Делението на двата е абсолютно ра3лично. 3атова искам да 3нам, вие как намирате ра3витието им?
*
Re: Искам да ви покажа...
« Отговор #13 -: Юли 27, 2006, 11:36:42 am »
Перличке, на кой ден ембриони ти върнаха, че не помня как беше?!
Иначе проблеми с излюпването няма да имаш никакви, защото зоните са ти супер! Изобщо не можеш да ги видиш, толкова са тънки и светли. Аз нали това ми беше болна тема и да не ти показвам моите с какви яки ореоли баха.....увредените де.

На втори ден Огьнче. Проблемьт с и3люпването е решен с Hatching, koeто е пок3ано на пьрвата снимка сьс стрелките.
*
Re: Искам да ви покажа...
« Отговор #14 -: Юли 27, 2006, 11:44:54 am »
Благодаяря ви много 3а пожеланията :D
Сьщото пожелавам и на всички вас в борбата.
Мен много в3е да ми дотяга чакането и не ме свьрта. Ще ме подлуди. Не мога да спя спокойно... и така. Това ми е най трудното от цялата процедура. До сега сякаш не ми е било така трудно и по се справях..
Е оплаках ви се :(
*
Re: Искам да ви покажа...
« Отговор #15 -: Юли 27, 2006, 11:48:59 am »
Да, Перла, мерси за разяснението.На колко  са разделени ембриончетата? На втори ден е нормално май даса между 2 до 6 клетки.А е и важна наистина много и лигавицата. Добре е дебелината и да е била поне над 9мм.Направи ми впечатление, че при твоя опит ползвате Кломифен цитрат , а той понякога не деиства добре на ендометриума.Аман, толкова неща са във веригата...
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
Re: Искам да ви покажа...
« Отговор #16 -: Юли 27, 2006, 12:43:35 pm »
Ели, не ми е мерена лигавицата, но док ка3а, че е добре удебелена.
А3 така като ги гледам ембрионите, пьрвият отгоре е по добре, а вторият е на две ра3делен. Сравнявам с предните пьти и тия са май най 3ле, но не ра3бирам много и 3атова помолих 3а мнения.
Re: Искам да ви покажа...
« Отговор #17 -: Юли 27, 2006, 15:11:48 pm »
Перличка, някъде бях чела (това във връзка с трансфер на бластоцисти), че някои ембриони, които в началото изглежда, че нямат качества да се развият, достигат до стадии бластоцист, докато напротив - други, коити са се развивали добре, не достигат. Няма как да се знае как са се развили нещата след трансфера.

Важното е да се успокоиш и да не се опитваш да анализираш нещата. Знам колко е трудно. Опитай се да си ангажираш съзнанието с разни приятни неща, а ние ще стискаме силно палци и за 2-чките.  :crossfingers:  :crossfingers:
*
Re: Искам да ви покажа...
« Отговор #18 -: Юли 27, 2006, 15:16:10 pm »
много започна да разбираш от делене на клетки и ембриони.  :lol: докторът ти е казал, че ембрионите са прекрасни, ти търсиш под вола теле. това твоето, Перле, а мазохизъм!!!!! А ти си мазохистка!!!!  :lol: Я се наслаждаваи на хубавото време и не му мисли много!!!
*
Re: Искам да ви покажа...
« Отговор #19 -: Юли 27, 2006, 15:51:59 pm »
Перличка, аз не разбирам много от ембриони, но се доверявам на доктора ти - щом е казал, че са добри, значи са добри. Искам да ти пожелая догодина да им сменяш памперсите и да са здрави и хубави бебета :)
Целувам те, а ти сега се отдай на почивка, както пише кафенцето, и не му мисли. Времето за теста ще дойде и да го мислиш и да не го мислиш, но ти трябва да си спокойна, защото от това зависи и успехът на процедурата!