0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #20 -: Юли 26, 2006, 16:24:43 pm »
Дани миличка, и аз съм потресена от постинга на Лита  8O. Не мога да ти кажа какво да правиш, но на мен косата ми настръхна и не знам дали бих отишла при този доктор  8O.
Аз лапароскопия не съм правила, но скоро правих оперативна хистероскопия при доктор Стаменов. Както го описва и Рали, там всичко е изрядно, чисто, а отношението на всички - повече от човешко. Забравих да допълня, че и упойката явно е по-добра, защото не съм повръщала, нито съм имала тези ужасни усещания, описани от Лита. С мен в стаята имаше и друго момиче за операция след мен. И двете поспахме малко и си тръгнахме на собствен ход без никакви проблеми.
Не искам да те агитирам за нищо, само си помисли добре на кого можеш да се довериш. Много си ми симпатична и не искам да страдаш като Лита.
 :bighug: :balk_21:
« Последна редакция: Юли 26, 2006, 16:52:30 pm от pkoprinkova »
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #21 -: Юли 26, 2006, 16:33:33 pm »
Права си, Пкопринкова...дори да е помагал много и дори това да е единичен случай, не бих отишла при него...неискам да рискувам да съм втори такъв...
Лита, благодаря ти, че ми писа!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #22 -: Юли 26, 2006, 16:42:58 pm »
Дани,

ето  линк на клиниката на проф. Горчев - http://www.svmarina.com/. За мен той прекрасен специалист. Доста момичета направиха лапаро при него, до сега не съм чула едно негативно мнение.

Потърси в Зачатие, мисля, че има теми.
Със сигурност зная, че Elora_cat  прави при него лапароскопия и е доволна.

Аз лично много  харесвам д-р Стаменов но избора " моят лекар " е индивидуално решение, на фона на лични впечатления.






Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #23 -: Юли 26, 2006, 16:46:57 pm »
Мила Danidan,

Реших, че е добре и аз да споделя моите впечатления от д-р Начев.

Да, той е много добър човек!
Да, той е много добър хирург!
На много жени е помогнал, но...

Мисля, че той е добър при лапаротомиите - основно операции за отстраняване на миоми и ракови образувания.
Прегледите при него наистина протичат по начина, описан от другите момичета - преглежда само в петък от 14,00 до 16,00 часа, като за това време успява да прегледа 40-50 пациентки /сама можеш да пресметнеш по колко минути се пада на една пациентка/.

А сега за моята лапароскопия при него:
За икономия /това го разбрах впоследствие от друго медицинско лице/ не поставят някакво вещество в упойката, което е причина за състоянието на пациентите след излизане от упойка - продължително повръщане, неадекватост, невъзможност да се изправиш на краката си.
Беше ми диагностицирана ендометриоза. Ендометриозните огнища не бяха пипнати, направо ми бяха изписани ампули Золадекс, което /разбрах впоследствие от този форум/ е безсмислено при средна степен на ендометриоза, което /поне за мен/ е потвърждение на тезата, че лапароскопиите не са силната страна на д-р Начев.
След лапароскопията от съпруга ми бяха потърсени пари.
Отношението на персонала беше възмутително - бях оставена да повръщам по пода и в чаршафите си, наложи се посред нощ да отида сама до тоалетна, при което беше истинско чудо, че не припаднах...

Това е.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #24 -: Юли 26, 2006, 17:03:27 pm »
Само последно да попитам, Оги, а теб преди да заспиш ли са те интубирали 8O?
Не, не, глупости. След като заспах. :)

*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #25 -: Юли 26, 2006, 18:00:29 pm »
Лита, благодаря ти, сигурно са страхотни, но мисля, че тук в София също ще намеря добър лекар.Стаменов го харесвам много и го уважавам като човек и лекар, но много е дълго обяснението за прегледът ми при него.Мисля, че беше пренатоварен и изморен и просто не ми допадна като "моят лекар".Иначе аз си харесвам Владимиров за другите неща, засега.
Успех на теб още веднъж, миличка!!!

Uranija, за мен пък най-добрите по раковите в София са екипът на доц.Попова в 5-та градска.Явно, колкото хора, толкова и мнения, но това, което пишете момичета е потресаващо.Реших, че няма да ходя при него.
Благодаря ви много, че се отзовахте и ми споделихте "изживяванията си", които просто са "нямам думи"...приличат много на моите в Пирогов.

Реших да отида при Попов от Шейново.Ще пиша след прегледа...дано все пак имам малко късмет и съм доволна от него!

Желая успех на всички ви!!! :bighug:
« Последна редакция: Юли 26, 2006, 18:08:52 pm от danidan »
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #26 -: Юли 26, 2006, 18:47:12 pm »
Дани, пиши, моля те, след прегледа при Попов, какво ти е казал. Аз ходих при него преди да се спра на Нецов за лапарото :D. Желая ти успех!
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #27 -: Юли 26, 2006, 20:35:29 pm »
Дани, пиши, моля те, след прегледа при Попов, какво ти е казал. Аз ходих при него преди да се спра на Нецов за лапарото :D. Желая ти успех!
Ок, миличка...а ти защо се отказа от него?И кой е Нецов...не съм го чувала него пък, въобще.
Успех и на теб!
:D
*
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #28 -: Юли 27, 2006, 09:37:21 am »
Чак сега ти прочитам темата, но се надявам, че не е късно. За д-р Начев не мога да споделя лично мнение, освен това, че в моята стая и двете жени бяха оперирани от него и наистина отношението му беше перфектно към тях, но те бяха точно от типа операции, които Урания описва.
Та моя съвет е ако искаш да говориш с Владимиров за д-р Румен Димитров, мисля че се познават и с него. На мен той ми прави коремната операцияи единственото, което мога да кажа е, че нямах никакви проблеми след това. Такава операция е доста по-тежка от лапароскопия, а аз на 20-я час обикалях коридорите на МД. Много е важно как е направена операцията и за последващи сраствания разбира се, от което аз най-много се притеснявах, но явно и това е било направено перфектно, защото и да имам такива в никъв случай не са фатални.
Успех миличка, сигурна съм че каквото и да решиш съвсем скоро резултата ще е на лице и ти ще си най-щастливата бъдеща мама тогава :D
целувки
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #29 -: Юли 27, 2006, 09:53:58 am »
Дани, пиши, моля те, след прегледа при Попов, какво ти е казал. Аз ходих при него преди да се спра на Нецов за лапарото :D. Желая ти успех!
Ок, миличка...а ти защо се отказа от него?И кой е Нецов...не съм го чувала него пък, въобще.
Успех и на теб!
:D
Дани, Владимиров беше категоричен, че имам хидросалпингс. Казах му, че не искам да се оперирам в МД, а в Шейново. Помолих го да ми препоръча док и той каза Попов или Нецов. Отидох при Попов, но той не видя хидросалп. и започна да ми обеснява как можело да пробвам с инсета /морфологията ни е 3% при норма 14% 8O и сме за икси/. Това тотално ме озадачи, знам че в лапароскопиите е мнг добър, но не можа да диагностицира хидросалпингса. Съответно се насочих към Валери Нецов и той каза, че 2 мнения по въпроса няма - имам хидрос.. Мисля, че доста добра работа е свършил. Отстрани ми тръбата, другата беше с пластика от преди 9 месеца, но сраснала с всякакви неща наоколо, киста в единия яйчник, всичко ми е било в тънки ципи като паяжина /от хламидии/. Всичко това е оправил, имам 1 здрава тръба, но така или иначе се готвя за икси.
Към когото и да се насочиш ти желая кураж и хубав резултат накрая :bighug:
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #30 -: Юли 27, 2006, 10:17:12 am »
Благодаря ви Стефи и Impreza! :balk_21:
Успех и късмет ви желая...на Стефи докрая, а на Impreza с Икси-то!!!

Засега ще говоря с Попов.Имам среща другата седмица и мисля направо да му заявя, че искам той да ме оперира, понеже ще съм в М.и няма да може да ме преглежда.Повечето мнения за него са добри, така че засега се ориентирах натам.Ще преценя със сигурност след консултацията.
Притеснявам се да отлагам, защото незнам какво става с другата ми тръба и имам и болки напоследък, и просто ще искам да ме оперира.
Освен това се притеснявам за яйчничето ми, затова не искам да отлагам въобще....и така...
Ще говоря и с една близка лекарка за него...
Ще му кажа и за упойката, че искам да си купя по-добра, за да не го мисля и това...и така...
Ще ви държа в течение и дали съм доволна от консултацията при него!

Благодаря на всички пак!Успех и само хубави новини ви желая!!!

 :balk_81: :balk_63: :balk_602:



« Последна редакция: Юли 27, 2006, 10:18:53 am от danidan »
*
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #31 -: Юли 27, 2006, 16:28:03 pm »
Дани, след като преслушах 2 от 3-мата предложени ми от Владимиров лекари в София ( а именно Попов и Начев) ще ти кажа че лично аз не можах да се доверя на нито един от тях.Написаното от Лита за прегледите при Начев абсолютно отговаря на истината, а това което видях от мизерията на МД при прегледа ми е напълно достатъчно да си представя какво би било при операция. Благодаря! Като цяло не мисля че Начев е лекарят на който бих се доверила ( да ме извинява Док!) по това което бяха разказали някои момичета и личните ми впечатления от него...   
А мнението ми за Попов можеш да прочетеш в дира... Може и да е добър хирург, но според мен е неуравновесен като човек , грубиян и печалбар. И колкото и да е безумно да живееш в София , а да отидеш до Плевен за лапаро, аз бих го направила, ако ми се наложи. Засега съм се отказала. Но ми се струва че човек трябва да цени здравето си и да изисква професионализъм, отношение и най-елемнтарното- хигиена.
Поправете ме ако греша.
BTW- Владимиров цени Горчев, но не го препоръчва на софиянки, защото е в Плевен! Питала съм го!
Успех!
The impossible is often the untried [/i]
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #32 -: Юли 28, 2006, 10:52:17 am »
Благодаря ти, Алфи!
Ще говоря първо с него и ще преценя.
А ти би ли разказала какво не си доволна от Попов специално, защото незнам дали ще открия темата ти в Дир-а.
Целувки!
*
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #33 -: Юли 31, 2006, 15:10:37 pm »
Благодаря ти, Алфи!
Ще говоря първо с него и ще преценя.
А ти би ли разказала какво не си доволна от Попов специално, защото незнам дали ще открия темата ти в Дир-а.
Целувки!

Дани, виж това:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=probzab&Number=1944745224&page=&view=&sb=

Но това е само фактологическия материал, другото- отношението и колко неуравновесен ми се стори- това няма как да го предам... Питай Виа да ти разкаже, ти си е имала доста вземане даване с него... Не ми се ще такъв човек да държи нож над мен:) Е, ако го нямаше Горчев, сигурно съм щяла да рискувам...
The impossible is often the untried [/i]
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #34 -: Юли 31, 2006, 15:42:46 pm »
Понеже се очертава, че това е следващата ми стъпка, искам да събера мнения.
Д-р Владимиров ми го препоръча и е почти сигурно, че ще я правя при него, но ми се ще да ми разкажете малко повече.
Има ли тук момичета, правили при него?Какви впечатления имате?От какво сте доволни или недоволни?
Благодарна съм за всяко мнение! :wink:



Мила, аз силно препоръчвам д-р Румен Димитров. При него имам две операции - диагностична лапароскипия, която си е станала направо оперативна, а година по-късно - конизацио. Много добър екип, той е много добър специалист, макар и да се налага да му се вадят думите с ченгел от устата понякога. Приема в неговата клиника Фемина. операциите и двете ми бяха покрити от здравна каса. От лапароскопията се съвзех много бързо, никакви усложнения от упойка или нещо друго. Месец по-късно бях на плаж, а 3 дни след нея си тръгнах на работа. Сега, обаче, планирам да направя втората си лапароскопия при д-р Стаменов, защото при него смятам да направя и инвитрото си и знам, че е най-добре той да си отвори, да огледа, да свърши какгвото има да върши и т.н.
Дано съм ти била полезна. За Димитров гласувам и с двете си ръце.
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #35 -: Юли 31, 2006, 15:56:01 pm »
а, и още да добавя нещо, за условията. Понеже и двете ми операции бяха в Майчин дом, 9ти етаж, първия път бях неориентирана и си се настаних в стаята, която ми казаха. Понеже наистина е много мизерно, изобщо не исках да спя там. Пуснаха ме след всички необходими тестове. операцията ми трябваше да е от 10 и 30 - аз се явих сутринта преди това, прочистена, наспана и стиснала зъби.- Всичко мина много добре, прекарах нощта в реанимацията и аз съм си виновна, че не исках да ми слагат допълнително обезболяващо - на мъж ли се правих, на що ли...  Хората си питаха. Сестрите бяха много мили, проверяваха ме през 2-3 часа. На сутринта направо си паднах по анастезиолога - Явашев. И следобеда ме пуснаха да си ходя, нищо, че беше събота - Румен димитров дойде, за да ме изпише.

По-интересното е, че на следващата година, сиреч тази, сестрата, която се грижеше за мен, ме разпозна. Даже се сети за какво съм лежала. Тази година, обаче, се бях изхитрила и си взех ВИП стая - не, че е нещо, но поне си сам и имаш телевизор и хладилник. Пак ставаше дума за лежане една нощ, но поне можех да си чета, да си гледам телевизия и т.н.

А за какво ще правиш лапаро?
*
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #36 -: Юли 31, 2006, 16:22:05 pm »
Дани, скъпа, който и лекар да избереш ти желая успех. Дано мъките свършат най-накрая. Малко ли са другите открития които имаш, та сега и тази екстра в притурка, но да знаеш, че всичко се възнаграждава, може и двойно възнаграждение да имаш. Пожелавам ти го. Успех.
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #37 -: Юли 31, 2006, 20:49:59 pm »
ALFI, прочетох цялата тема и разни други, тенкс.Бисквитке и на теб.Момичета, решила съм да се срещна с Попов.Ще ви пиша след срещата.
Бисквитке, а ти защо ще правиш второ лапаро?
Аз съм с хидросалпинкс...надявам се, че ще си запазя другата тръба, но каквото е писано.
Мари, благодаря и на теб, миличка, да ти се връща.Продължаваме борбата, имаме ли избор...важното е да направим всичко, което зависи от нас...пък дано един ден успеем и ние.
Желая ви успех на всички!Стискам ви палци да се похвалите с хубави бебешки новини скоро!
:hug2:
« Последна редакция: Юли 31, 2006, 21:19:24 pm от danidan »
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #38 -: Август 01, 2006, 11:47:07 am »
Данидан, почти съм сигурна ,че ще ми се направи второ лапаро, защото с двоен 4-сантиметров хидро не ми остава нищо друго, освен да махна тръбите... Но да не се правя на по-лекар от лекарите - в четвъртък съм при Стаменов /за първи път/ и каквото той каже. Ама все си мисля, че това е каже.

успех на всички, мацки!
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #39 -: Август 01, 2006, 14:40:35 pm »
Дани, Cookie, kato 4eta за преживяванията на моми4етата, едно имам да ви кажа: Господ да ви пази и да 4уе молитвите ни !