0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
problemno zabremeniavane
« -: Юли 25, 2006, 14:28:27 pm »
momi4eta ne moga da zabremeneia ot 2 godini.predstoimi tsvetna snimka.molia spodelete va6ia li4en opit.
Re: problemno zabremeniavane
« Отговор #1 -: Юли 25, 2006, 14:29:29 pm »
Здравей! Имате ли спермограма и ако да, къде е правена?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: problemno zabremeniavane
« Отговор #2 -: Юли 25, 2006, 14:44:02 pm »
Здравей, не сте ли правили някакви изследвания или консултации с лекари?2 години не са малко време
*
Re: problemno zabremeniavane
« Отговор #3 -: Юли 25, 2006, 14:47:00 pm »
pravih me dosta izsledvania i uj vsi4ko e nared no ne sme pravili tsvetna kartina i laparoskopia
Re: problemno zabremeniavane
« Отговор #4 -: Юли 25, 2006, 14:48:13 pm »
Здравей!
Цветната снимка не е страшна, по-важното е резултатите да са добри! При мен беше без упойка и болката е като при по-болезнен цикъл.

Пожелавам ти успех и пиши как е минало!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: problemno zabremeniavane
« Отговор #5 -: Юли 25, 2006, 14:50:16 pm »
Добре, а какви изследвания?И какви са резултатите все пак?Зависи и къде си ги правила
Re: problemno zabremeniavane
« Отговор #6 -: Юли 25, 2006, 14:55:41 pm »
Добре, а какви изследвания?И какви са резултатите все пак?Зависи и къде си ги правила

Точно така, много зависи, на кого си поверила проблема си. Надявам се, че тези много изследвания включват и изследвания при мъжа ти...


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: problemno zabremeniavane
« Отговор #7 -: Юли 25, 2006, 15:20:02 pm »
Мinikky ,какво точно имаш предвид  като казваш на кого си поверила проблема си?Как да разбера мога ли да се доверя на моя док,разколебана съм,но не зная как да определя границата,защото не мога да се доверя на усещанията си само и все да сменям доктори... :?
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: problemno zabremeniavane
« Отговор #8 -: Юли 25, 2006, 15:26:30 pm »
Кама,

темата за цв. снимка и хидротубацията е обсъждана многократно във форума. Можеш да пуснеш търсачка, за да прочетеш повече мнения.
Моята лично също беше без упойка и не ме боля, но много зависи от чувствителността на отделния човек, от лекаря, който прави манипулацията, от състоянието на тръбите (според някои, ако има сраствания или са запушени - боли, но тук, аз лично имам резерви, много момичета с проходими тръби също ги е боляло). Както са ти казали преди мен, важното е резултатът да е добър,  а самата снимка трае всичко на всичко 5 минути.
Успех
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
Re: problemno zabremeniavane
« Отговор #9 -: Юли 25, 2006, 15:30:43 pm »
Мinikky ,какво точно имаш предвид  като казваш на кого си поверила проблема си?Как да разбера мога ли да се доверя на моя док,разколебана съм,но не зная как да определя границата,защото не мога да се доверя на усещанията си само и все да сменям доктори... :?
Мила, ако твоят лекар е специалист по стерилитет (работи в клиника по стерилитет), можеш спокойно да му се довериш. Ако не - смени го със специалист в областта. Не губи време. :kiss:
Re: problemno zabremeniavane
« Отговор #10 -: Юли 25, 2006, 16:04:24 pm »
Мinikky ,какво точно имаш предвид  като казваш на кого си поверила проблема си?Как да разбера мога ли да се доверя на моя док,разколебана съм,но не зная как да определя границата,защото не мога да се доверя на усещанията си само и все да сменям доктори... :?

Да, специфични проблеми е добре да бъдат поверени на съответен специалист. Не ми се иска да омаловажавам приноса на останалите лекари, сигурна съм че мнозина успяват да помогнат, но защо да си правим опити. Ако човек има сериозни проблеми със сърцето, отива при кардиолог, нали. Не бива да го лекува нито личния лекар, никой който и да е друг специалист, така е логично стерилитетът да се лекува от репродуктивен ендокринолог, освен друго пестиш време и пари. Печелиш спокойствие. Желая го на всички ви + много много здраве и късмет!!!   


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: problemno zabremeniavane
« Отговор #11 -: Юли 25, 2006, 21:56:15 pm »
momi4eta ne moga da zabremeneia ot 2 godini.predstoimi tsvetna snimka.molia spodelete va6ia li4en opit.
Как то ти написаха момичета в този форум има много теми в които момичета описват свои преживявания!
Лично при мен (най вероятно поради запушване на лявата тръба) беше доста болезнено!Но най голям зор е 5 минути!.............но не е задължително да те боли..просто при всеки е индивидуално!Аз не съм пила никакви болкоуспокояващи предварително....защото никой не ме е предупредил че има такава възможност!
(Момичето което прави с мен снимка ...нея пак вобще не я боля!!)
В някои клиники правят цветна снимка с упойка.....по желание!
Но да ти кажа изтърпява се и ако пак се наложи пак ще го направя!!
5 минути не са толкова страшни в сравнение с мисълта да нямам дете!
Успех мила и дано снимката да покаже само хубави резултати! :D
*
Re: problemno zabremeniavane
« Отговор #12 -: Юли 26, 2006, 09:43:31 am »
Мinikky ,Lan   :cuddle:
Re: problemno zabremeniavane
« Отговор #13 -: Юли 26, 2006, 11:28:52 am »
Инди здравей, ето и моя опит.Правих тази снимка в една клиника в Франция където живея. Преди да се съблека в кабинката ми дадоха да подпиша една декларация це приемам последиците от прегледа и це няма да заведа дело при евентуални страниьни ефекти (уведомяваха ме ье има 3 смъртни слуьаи на 1000 прегледа). Преди прегледа бях пила antadys, по съвета на гинеколожката ми, лекарство което приемам заЩото по принцип страдам от болезнен мензис (дисменорея). Което знаьеше, ье прегледа рискуваше да е болезнен. всиько това взето в предвид, казах  си, нищо не подписвам, излизам от тук на тиьане. Но пук веднага се запитах, ами  ако трьбите са ти запушени , как инаье ще разбереш и как ще имаш дете? Подписах, прегледа мина добре, без нетърпима болка, като при нормално болезнен мензис за мен. Лекарката ми показа на един екран как циркулира теьността , доста бързо преминала, което знаьше ье тръбите да много добре проходими. Литнах просто на излизане; но пук не съм забременяла от тогава и на следващия ми цикъл след прегледа щяхме да викаме бърза помощ така ме боля (но може да няма връзка). Това е , каквото и да става, не се страхувай! Напред и само напред!
*
Re: problemno zabremeniavane
« Отговор #14 -: Юли 26, 2006, 11:40:20 am »
Кама, май ти обсебих темата извини ме затова,но все въпроси,а само тук разбирам доста неща :sorry: Успех на снимката!
Viarvam,мила ти сигурно отговаряш на Кама,но аз й засипах темата с въпроси и си помислила ,че питам аз!Аз самата съм правила снимка/03.05.06/,слава Богу с добър резултат,но лутането ми е относно доверие+доктор!Все не се получава или аз искам да съм по-обгрижвана... :?
Re: problemno zabremeniavane
« Отговор #15 -: Юли 26, 2006, 11:48:02 am »
Много тоьно Инди, отговорът е предназнаьен за Кама. Извинения.
*
Re: problemno zabremeniavane
« Отговор #16 -: Юли 26, 2006, 12:04:11 pm »
Viarvam ,няма нужда от извинения,мила! :bighug:
*
Re: problemno zabremeniavane
« Отговор #17 -: Юли 27, 2006, 14:11:27 pm »
momi4eta blagodaria vi adsk mnogo za izkazanite mnenia.utre na 29.07.06 e predstoia6tata tsvetna kartina.nadiavam se vsi4ko da bade nared.s va6a pomo6t ve4e ne me e strah da se podloja na tova v imeto na kauzata.pra6tam na vsi4ki sapri4astni mnogo tseluvki.
*
Re: problemno zabremeniavane
« Отговор #18 -: Юли 27, 2006, 15:31:30 pm »
Кама  :balk_21: Успех,мила!
*
Re: problemno zabremeniavane
« Отговор #19 -: Юли 28, 2006, 14:19:28 pm »
 :lol:Момичета,направих си обсъжданата цветна картина.Тъй като ме беше доста страх поисках пълна упойка за което не сьжаявам.Едната ми трьба е запушена но другата е напьлно проходима.Според лекаря не е необходимо да правя нищо друго.Шансьт ми за бебенце е през месец тьй като ову се редува в двата яйчника.Кьсмет на всички.