0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

асистирана репродикция ДЯ
« -: Март 29, 2022, 19:07:38 pm »
Здравейте момичета, искам да попитам може ли да се направи ин витро с ДЯ ,когато си в менопауза?Има ли жени забременели в менопауза??Благодаря
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: асистирана репродикция ДЯ
« Отговор #1 -: Март 29, 2022, 22:16:05 pm »
На теория може. На практика имаше такива бременни жени преди влизането в сила на НАРЕДБА № 28 ОТ 20 ЮНИ 2007 Г. ЗА ДЕЙНОСТИ ПО АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ. Според нея не е разрешено използването на донорски яйцеклетки при жени след менопауза, като за менопауза се приема окончателно спиране на менструалния цикъл при жената, ако от последната редовна менструация е минала 1 година, през която не е имало друга менструация. Наредбата, силно се надявам, да се спазва от лечебните заведения дори след нейната оммяна през октомври 2020 г.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: асистирана репродикция ДЯ
« Отговор #2 -: Март 30, 2022, 17:52:26 pm »
На теория може. На практика имаше такива бременни жени преди влизането в сила на НАРЕДБА № 28 ОТ 20 ЮНИ 2007 Г. ЗА ДЕЙНОСТИ ПО АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ. Според нея не е разрешено използването на донорски яйцеклетки при жени след менопауза, като за менопауза се приема окончателно спиране на менструалния цикъл при жената, ако от последната редовна менструация е минала 1 година, през която не е имало друга менструация. Наредбата, силно се надявам, да се спазва от лечебните заведения дори след нейната оммяна през октомври 2020 г.


Здравейте
Благодаря ви много за информацията
Имам преждевременна менопауза, на 43 години съм и ми казаха за случаи на бременни жени с ДЯ със същия проблем. Следващата седмица отивам на консултация при Афродита. Работят с донори от чуждестранна банка. Искам да опитам всичко възможно..