0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

донорство на яйцеклетки
« -: Януари 27, 2022, 10:59:22 am »
Нека ви кажа... Имам менструация на всеки 2-3 месеца, овулацията е проблематична, имам много силни болки, болки в таза. Всеки път, когато не получавам менструация навреме, си правя hCG тест. Последната беше 4,7.  На 35-годишна възраст имах извънматочна бременност. Загубих бебето, когато бях бременна в 7-ата седмица. След това ми направиха някои изследвания и на 36 години откриха доброкачествена киста на яйчниците. Претърпях операция и досега всичко върви добре.Започвам да се обезкуражавам, защото не мога да забременея, но една моя приятелка ми каза, че е успяла да забременее чрез донорство на яйцеклетки след дълга борба, благодарение на клиника в София.  Никога не съм опитвала оводняване и съм малко уплашена, защото не знам почти нищо за начина на провеждането ѝ. Има ли някой някакви идеи за това? Ще ми помогне много, ако мога да получа някаква информация. Благодаря ви.
*
Re: донорство на яйцеклетки
« Отговор #1 -: Януари 27, 2022, 11:49:37 am »
Привет. Аз съм била донор на яйцеклетки, не съм била от другата страна. при мен ин витро се наложи заради мъжки фактор. Доколкото разбирам от написаното вие не сте посещавали репродуктивен специалист досега, а само обикновен гинеколог. Това дали ще се наложи донор или не може да го реши само репродуктивен специалист. Изберете си клиника, пуснете си нужните изследвания за вас и партньорът ви и тогава заедно ще решите как да продължите. Дали ще има нужда от по-сериозна намеса, дали ще правите инсеминации, ин витро или ще имате нужда от донор може да се каже само след нужните прегледи и изследвания. Клиниките в София са доста натоварени, но и имат добри специалисти и апаратура за установяване на причините. Но такива клиники има и в други градове в България, така че може би на първо време е хубаво да започнете близо до дома си, а по-късно да потърсите и второ мнение ако бебето все така не става факт. Не съм много конкретна с препоръки, тъй като е хубаво сама да потърсите повече информация за лекарите и клиниките около вас. Не бих искала да ви натоварвам с далечни пътувания, тъй като това начинание изисква чести прегледи. Погледнете в сайтовете на клиниките, вижте във форумите мнения и изберете своето място. След това запишете час и докато чакате първия преглед пуснете някои изследвания - спермограма, хормони в определени дни (информацията кои хормони в кои дни се изследват я има и в сайтовете на болниците и по форумите). Надявам се проблемът да е лесноразрешим и скоро да се похвалите с напредък. Но в никакъв случай не си навивайте сама на пръста, че донорството е единственият ви път. Потърсете причината.

Re: донорство на яйцеклетки
« Отговор #2 -: Февруари 25, 2022, 18:10:41 pm »
Нека ви кажа... Имам менструация на всеки 2-3 месеца, овулацията е проблематична, имам много силни болки, болки в таза. Всеки път, когато не получавам менструация навреме, си правя hCG тест. Последната беше 4,7.  На 35-годишна възраст имах извънматочна бременност. Загубих бебето, когато бях бременна в 7-ата седмица. След това ми направиха някои изследвания и на 36 години откриха доброкачествена киста на яйчниците. Претърпях операция и досега всичко върви добре.Започвам да се обезкуражавам, защото не мога да забременея, но една моя приятелка ми каза, че е успяла да забременее чрез донорство на яйцеклетки след дълга борба, благодарение на клиника в София.  Никога не съм опитвала оводняване и съм малко уплашена, защото не знам почти нищо за начина на провеждането ѝ. Има ли някой някакви идеи за това? Ще ми помогне много, ако мога да получа някаква информация. Благодаря ви.

Здравейте, ще ви кажа! Имам син от оводнация. Направих два опита с пресни яйцеклетки и двата бяха неуспешни. Яйцеклеткитe бяха на сестра ми. Процесите на стимулиране са дълги, не се получиха от първия път и спряхме лечението. При втория опит сестра ми гo преживя много тежко с всички лекарства и хормони... И отново нищо. Отидохме при Афродита. Предложиха ми възможността за витрифицирани яйцеклетки. Първоначално не исках, защото  мислех, че бебето няма да  носи моите гени. Обясниха ми, че се създава епигенетика. С други думи, бебето ще носи и моите гени, aко тялото ми  приеме ембрионът. Решихме да опитаме. Беше много бързо. Избрахме донор с фенотип, сходен с моя, със същата кръвна група и т.н. Започнахме процеса на подготовка и стимулиране на матката ми. Лекарят беше много любезен и ме придружаваше през целия процес. Не беше лесно, но благодарение на Бога и медицината днес имам своето малко детенце! Пожелавам ви същия късмет и не се обезкуражавайте.