0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

6 опита за забременяване
« -: Януари 24, 2022, 19:16:48 pm »
Здравейте на всички вас. на 42 години и съм се опитвала много пъти да забременея. Забременявам и два месеца по-късно го загуя. Последния път се наложи да ме оперират и беше толкова неприятно, че не искам да преживея същото.
Гинекологът ми каза, че трябва да избера асистирана репродукция с витрифицирани яйцеклетки, тъй като с пресни яйцеклетки е много по-сложно в моя случай. Нямам много време за чакане и не мога да понеса нов спонтанен аборт. Аз съм от Плевен и ви питам дали можете да ме посъветвате къде да отида. Има една клиника в Плевен, но бих искала да знам дали има още и дали можете да ми разкажете малко повече .Нямам нищо против да пътувам, ако е необходимо. Знаете ли дали този метод е безопасен?  Благодаря ви много за помощта.
*
Re: 6 опита за забременяване
« Отговор #1 -: Януари 24, 2022, 21:12:18 pm »
Бих те посъветвала да пътуваш до Пловдив и да говориш с др Васил Даскалов. Той инвитро не прави, та няма да се опита ненужно да те хвърли към него. Следи рискови бременности, репродуктивен лекар е. Има и доста опит в асистирана репродукция. Ако ще само веднъж да се видите, за да ти даде насоки къде се намираш.
Съветвам те да си пуснеш АМХ, за да видиш докъде си с яйпниковия резерв. При положение, че по естествен път забременяваш, не е сигурно че проблемът е в яйцеклетките, по подразбиране заради възрастта ти го казват. Да напреднала е, няма време за губене, но може да не е там проблема в загубите и след инвитро пак да загубиш бременността. Трябва оценка на резерва, изследвания на хормони, да се огледа матката, изследвания за тромбофилия (според мен много важно изследване)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: 6 опита за забременяване
« Отговор #2 -: Януари 25, 2022, 10:35:05 am »
Благодаря ти Teri_90
Дали този лекар принадлежи към частна клиника или има частна консулта?
Препоръчаха ми също и д-р Щеревв София . Искам да предоставя всички изследвания и да видя какво ще ми кажат. Толкова съм отчаян   :x
*
Re: 6 опита за забременяване
« Отговор #3 -: Януари 25, 2022, 15:03:05 pm »
Д-р Даскалов има частна практика в Пловдив
http://www.invitro-plovdiv.com/index.php?option=com_content&view=article&id=22&Itemid=55
Може и онлайн консултация да направиш с него, за да прецениш дали е твоя лекар. Препоръчвам ти го, защото следи рискови бременности. Аз самата доверих бремеността си на него. Д-р Щерев се занимава изцяло само с инвитро и към него по-скоро би било удачно да се насочиш, ако се наложи инвитро. Д-р Даскалов правеше до преди няколко години инвитро, но сега се съсредоточи върху следене на рискова бременност и да консултира двойки с репродуктивни проблеми
Разбирам те и съжалявам, че преминаващ през това. Особено, когато знаеш, че годините те притискат. Много жени си завират главата в пясъка и не осъзнават ситуацията, важното е, че знаеш, че трябва да се потърси лекар
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: 6 опита за забременяване
« Отговор #4 -: Януари 26, 2022, 10:16:14 am »
Много ви благодаря  :lol:
Re: 6 опита за забременяване
« Отговор #5 -: Март 21, 2022, 19:16:43 pm »
Здравейте, имам подобен на вашия проблем.
Не мога да забременея.Опитвам се от 3 години и не искам да продължавам по същия път... лекарства, стимулации, разбити надежди да  гледам отново и отновокак ембрионите не напредват...
Факта, че съм на 42 години, имам нисък яйчников резерв и малкото, aи  което имам, е некачествено... не помага и ме кара да мисля че единствената ми възможност е да опитам с дарени яйцеклетки. Отидох при Майчин Дон за консултация. Oбясниха ми  всичко от началото до края. Няма гаранции, но има много възможности. Това зависи и от тялото ми. Миналата седмица избрахме донора. Работят с банка за яйцеклетки, мисля, че е от Испания.... разполагат с витрифицирани яйцеклетки и донори.  В противен случай има дълъг списък с чакащи. Изборът беше много лесен. Трябваше да попълним формуляр с всички данни за моя фенотип, кръвна група и за кръвната група на партньора ми. Чакаме да получим партидата и да започнем с подготовката на матката. Силно се надявам, че този път всичко ще мине добре. :bori_014: :bori_013: