0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Прекъсване на тръбата
« -: Юни 27, 2021, 16:17:12 pm »
Здравейте.
Имам един неуспешен опит ин витро през 2019г.

Преди няколко месеца правих цветна снимка и се установи, че имам запушване на тръбата хидросалпингс (едната е премахната оперативно). Лекарят ми каза, че за да забременея трябва да се направи лапароскопия за прекъсване на тръбата защото самото съдържание-течността в тръбата е токсична за ембрионите и поради тази причина първият ми опит е бил неуспешен.

Моля, ако на някоя от вас й е правено такова мнение, нека сподели, какво се случва след прекъсването на тръбата.
Благодаря Ви предварително.
*
Re: Прекъсване на тръбата
« Отговор #1 -: Юни 27, 2021, 17:11:58 pm »
Като прекъснеш тръбата си увеличаваш шанса,с хидросалпингс шанса  ти клони към 0.И двете ми тръби са отстранени,нищо особено не се случва .В цикъла след като ми махнаха втората тръба почнахме стимулация,не сме и чакали даже .Успех!
*
Re: Прекъсване на тръбата
« Отговор #2 -: Юни 27, 2021, 19:09:38 pm »
Прекъсването е за предпочитане пред премахването. Не е тежка процедура и бързо минава лапароскопията. Аз имам, но диагностична.
Кураж!
Re: Прекъсване на тръбата
« Отговор #3 -: Юни 27, 2021, 19:16:44 pm »
Много ви благодаря момичета.
Радвам се за Слънчицето.
 Надявам се че този път ще успеем.
Re: Прекъсване на тръбата
« Отговор #4 -: Юни 30, 2021, 19:35:14 pm »
Момичета извинявайте за смяната на темата. Искам да ви попитам след 7 дневна стимулация с Гонал Ф, Цетротид и Овитрел, кога най-рано мога да направя АМН с реален резултат.

Стимулацията ми беше неуспешна(от три фоликула нито една яйцеклетка)

Ще съм Ви много благодарна, ако отговорите.
*
Re: Прекъсване на тръбата
« Отговор #5 -: Юни 30, 2021, 19:58:06 pm »
На мен са ми казвали минимут три месеца, че трябва да изчакам.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Прекъсване на тръбата
« Отговор #6 -: Юли 01, 2021, 18:50:07 pm »
Благодаря teri_90. Ще попитам и лекаря си, но мисля, че той ще ми даде същия отговор.
Отново ти благодаря.