0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Амниоцентеза във Варна
« -: Февруари 20, 2020, 10:16:32 am »
Здравейте момичета,след два лоши БХС съм насочена за амниоцентеза във Варна или в София.Разбирасе София ми е доста далече,а във Варна не знам колко са компетентни и имат ли опит.На 39 години съм,забременях по чудо след 5 инвитро опита по естествен път,затова толкова треперя над тази бременност,но това няма значение,защото трудно или лесно,да загубиш дете е ужасно.Страх ме е не от болката,а да няма усложнения след процедурата и също така от резултата.Ще помоля момичетата правили амнио във Варна да споделят опит.Насочиха в Майчин дом при Ана Атанасова,която била единствена която прави амниоцентеза в Майчин дом.Ако някой знае кой друг във Варна прави нека каже и дали наистина риска е голям.Мислех да направя Пренатест само за Даун,но при комбинирания риск,синдрома на едуард ми излезе даже по висок от Даун ( Едуардс-1от 75,Даун  1 от 90 ).
*
Re: Амниоцентеза във Варна
« Отговор #1 -: Февруари 20, 2020, 10:28:06 am »
Отиди в София. Аз в Майчин дом не бих си ноправила. Стискам палци всичко да е наред.
Има НИПТ, които показват и другите синдроми, но при съмнение пак се прави амниоцинтеза.
Успех!
*
Re: Амниоцентеза във Варна
« Отговор #2 -: Февруари 20, 2020, 11:37:08 am »
Не бих отишла и аз във Майчин дом,камо ли при Ана Атанасова.
Ако твърдо си решила амнио отивай в София,иначе и аз бих препоръчала НИПТ.Този който аз правих включва и Едуардс и Даун и др.синдроми.Става за 5 дни и при положителен резултат ти поемат среща с генетик,амнио и преглед и т.н.
Sels4good ми го направиха ,струва 1350 лв.,а и НИПТ е много по-щадящ от амниото,до 20 г.с се прави,моя беше в 12.
Успех!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Амниоцентеза във Варна
« Отговор #3 -: Февруари 20, 2020, 12:19:54 pm »
Мая, това е телефонът на д-р Мария Левкова, тя е генетик от Варна - 0885692182. Можеш да ѝ се обадиш (ако искаш, от мое име) и да я попиташ кой във Варна прави амниоцентези. Със сигурност не е само един лекар. Също така попитай какви изследвания правят от амниотичната течност, дали се правят при тях или част от пробите се насочват към други лаборатории и т.н. Ако има платен разширен пакет, доплати си го. Помоли я и за разяснение относно скрининга - защо са правени и двата, какви са били резултатите от скрининга в първи триместър, има ли интегриран риск и т.н.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Амниоцентеза във Варна
« Отговор #4 -: Февруари 20, 2020, 20:30:08 pm »
На братовчет ми съпругата работи в Майчин дом,днес и се обадих и каза,че за цяла североизточна България била само тя.Утре отивам на Варна,много ме е страх,и за рисковете след процедурата и за резултата.Късно видях съобщението,няма как да звънна по това време.От първия скрининг комбинирания риск за Даун е 1 от 250,а за Едуардс 1 от 4000.От втория сега погледнах резултата пак,интегрирания риск за Даун е 1 от 150,а за Едуардс 1 от 75.Страх ме е защото това може да е последния ми шанс да бъда майка
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Амниоцентеза във Варна
« Отговор #5 -: Февруари 20, 2020, 21:13:20 pm »
На братовчет ми съпругата работи в Майчин дом,днес и се обадих и каза,че за цяла североизточна България била само тя.

Няма такова нещо! Извинявай за репликата, но нали не си представяш, че в четвърт България има само един лекар, който прави амниоцентези.

Разбира се, пожелавам ти успех, щом така си решила.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Амниоцентеза във Варна
« Отговор #6 -: Февруари 20, 2020, 21:26:31 pm »
Стискай ми палци,нямам много време защото съм 19 г.с.,а плода отговаря на 20 г.с.,върви с 10 дни напред.Просто незнам кое е по добре за мен,дано всичко мине добре.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Амниоцентеза във Варна
« Отговор #7 -: Февруари 20, 2020, 22:31:38 pm »
Ще мине, не се тревожи, това е проста и лека процедура. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Амниоцентеза във Варна
« Отговор #8 -: Март 04, 2020, 10:05:12 am »
Получих резултата от амниоцентезата, няма хромозомни аномалии.Сега чакам цитогенетичния резултат.Такъв товар ми падна от раменете момичета не мога да ви обесня
*
Re: Амниоцентеза във Варна
« Отговор #9 -: Март 04, 2020, 16:17:59 pm »
Супер,сега си бременей спокойно!
*
Re: Амниоцентеза във Варна
« Отговор #10 -: Март 04, 2020, 19:33:17 pm »
Чудесно! Лека бременност до термин.  :)
Re: Амниоцентеза във Варна
« Отговор #11 -: Март 05, 2020, 16:24:24 pm »
Благодаря ви момичета :balk_602: :balk_602: