0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #940 -: Февруари 21, 2020, 09:34:21 am »
Хелиантусче, ах милата ми. Ще видя довечера и листовката ми от професор Савов, от майчин дом. Беше ми подчертал какви изследвания се правят при повтарящи се аборти и при проблеми със забременяването*(допълних). Ще ти я снимам.Много те гушкам. Маги, както казва Божинката" човек, като не знае к'во му е, само той си знае к'во му е" :)  двойна радост, но и двоен ангажимент. Гушкам ви, момичета.
Да искам съвет, меню и какво да правя изобщо? Така , спряхме метформина от миналата седмица, аз съм с кило и нещо г.д 2 надоре, като не прекалявам с храната. Час след хранене, захрата ми е 3  8O независимо какво ям. Яла съм снощи пържола (не мазна) със салата(зелена) и съъъъъъъъъъъвснем малко ориз . Колкото голяма пълна,супена лъжица.  Пак 3. Виждала съм  и 4 и 2 на този апарат , иначе щях да мисля, че е счупен. Четох за хипоглекимия, смуках един бонбон , което не ми се беше случлаво от не знам кога, и след 15 минутки пак мерих..е познайте 3. Д-р Начев в Майчин дом, ме сложи на диета, без сладко. Но каза да не изключвам въглехидрата. Не искам да пъления, а и ме е страх здравословно от многото кила, но не знам какво да ям. Почвам да си броя калориите.
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 09:56:47 am от Lina88 »
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #941 -: Февруари 21, 2020, 09:54:53 am »
Лина, ти да не си като мен. Аз не вдигам захарта изобщо, пада. Започвам с 5 някъде и става след това 4.50 и на товри час 4.33. Това се казва обратна крива на нещо си. Всички казаха, че нямам проблем. Просто ми препоръча ендокринологът да спра мед, подсладители, захар и сладки плодове, защото тялото ми нямало нужда от захар. Всичко сладко, което приема, се качва като резерв сланинка. Това и аз си го знам. От повече сладки плодове и една пастичка и веднага имам шкембак, спра ги и за седмица го няма. Така и не открих баланс между яденето дори на здравословно сладко и сланинките ми. Така че спирането си беше варианта за мен.
А на гладно с колко започваш?
Хипогликемията няма как да я сбъркаш: усеща се постоянно невероятен глад, тресе те. Абе постоянно си в някакво такова състояние.
Бременна си, не брой калориите. Знам, че е трудно. Аз просто съм спряла всичко. Повечето здравословни десерти са с фурми, забрави за тях. Праскови, банан, ананас, кайсии, диня, пъпеш, жълти, червени ябълки са аут. Общо взето киви, няколко ягоди, зелени ябълки, ей такива неща ям. Много се жалих в началото, но свикнах. Така ми станаха вкусни зелените ябълки, всеки ден ям.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #942 -: Февруари 21, 2020, 10:10:52 am »
Терито, мерси ,че писа. Ами сутрин почвам или от 2 или от 3.  Но мен винаги ми се спи, понякога хващам пътя с колата и забравям къде съм тръгнала, но това съм отдава на умора, не хипоглекимия. Днес 07:30 , захар 3. 08:45 една червена ябълка (не знаех, че има разлика м/у червени и зелени, мен и двата са ми вкусни) с половинка кисело мляко, 2%, сега мерих, пак 3. Броя калориите, за да видим как така качвам при такъв калориен прием. Аз бях много щастлива на метформина, защото обичам хлебче. Не на трите храненета, но да кажем сандвич на обяд или сутрин ми е много вкусно. Десерти мога и без тях. Аз съм с постоянно захар 3 или 2. Сега, след час пак ще меря. Ако пак е 3 приемам апарата за счупен и купувам нов.
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 10:41:52 am от Lina88 »
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #943 -: Февруари 21, 2020, 10:26:45 am »
И на мен ми се струва, че не ти е в час нещо. Бих си направила кръвен, ако наистина ме притеснява. Ей така, за да ги сравня.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #944 -: Февруари 21, 2020, 10:34:38 am »
някоя сутрин наистина ще сравня. Има лаборатория на 10 минути от нас, та така ще направя.Мерси за идеята
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #945 -: Февруари 21, 2020, 10:36:49 am »
Абе, Лина, момиче, ще се умориш така. Я си провери глюкомера първо, но все пак. Колко очакваш да ти вдигне захарта един бонбон. Говорихме за крайностите. Пак залиташ.
Яж бавни захари, плодове. За къде да броиш калории и тн.
Ти живееш в почти постоянен дефицит. Това би била причината да качиш, а не защото си изяла лъжичка ориз. Пандите И белите мечки могат да забавят развитието на ем жена в началните седмици, да да имат време да натрупат малко тегло и мазнина. Ние не можем и затова го правим бременни.
Не залитай в крайности!
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #946 -: Февруари 21, 2020, 10:55:28 am »
Дам, Павла, Тери ще го сменям пак 3 :/ ще му сменя батериите първо пък да видим. Сега си търся примерни менюта за бременни.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #947 -: Февруари 21, 2020, 11:26:07 am »
Лина, а инсулина как е? Но все пак си виж и глюкомера, макар че ако засичашв лаборатория пусни и инсулин. При мен когато изписаха глюкофаж и диета бях с грешни излседвания на ОГТТ и захарта беше по същия начин, но аз се чувствах ужасно - виеше ми се свят, отпаднала бях и имах глад за сладко. Като спрях диетата нещата се оправиха моментално. После спрях и хаповете, за да пусна нов ОГТТ и се оказах с много добри резултати. А откъде са тия мазнини по пояса още не мога да разбера. Преди първата бременност бях 57 кг, а влязох да раждам 84. После свалих до 63, но след това нещо се обърка и сега държа твърдо 70-74 кг от 5 години. Пробвах диети, лекари, изследвания, фитнес - нищо, ама нищо не помага. И сега се чудя дали мога пак да кача 30 кила и да се гръмна или тоя път ще е нормално. ИТМ ми е в норма, но на горна граница. Обаче имам корем като на бременна в пети месец поне. И все пак не смятам да се напрягам с лишения по време на бременност. Смятам, че миналият път бях кльощава (наистина бях под долна граница на ИТМ) и организмът се нуждаеше от тези килца, за да износя бременността, а сега са си налични отпреди. Аз имам и дископатия и ошипявания по целия гръбначен стълб и това ме обездвижва доста често.
Днес се чувствам по-добре, май скоро ще преборя вируса :)

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #948 -: Февруари 21, 2020, 11:56:50 am »
Благодаря Павла!

Днес пуснах листа с многото изследвания. Взеха ми 12 флакончета кръв. Викам й на таз - че то няма толкоз неща написани, ще ме оставите без кръв. Тя се хили.
За листчето с протромбина ще чакам решение на лекарска комисия при застрахователя ми, дали да го правя. Как ще решат подобно нещо само с един наличен документ, не ми е ясно.

Лина, кви менюта, кви 5 лева. Бременната жена трябва да се храни пълноценно - добра храна в нормални количества. И няма как да не качиш - бременна си. Успокой се малко и дишай.

Допълнение: Значи иде ми или да седна да рева и да крещя, или да ходя да стрелям по доктори.
На тоя хематолог му обяних, че чакам резултати от придобита тромбофилия от болницата и сега като гледах какво ми е излязло от изследванията - ми той пак нея ми е пуснал (а оная вечер съм била толкова изморена, че не съм прочела хубаво какво е написала Павла). И ся, айде ходи пак плащай в България и ще си имам еднакви резултати от две места. Ей така да си ги сравнявам. Не мога да разбера защо тези лекари никога не ме слушат.
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 13:39:39 pm от yanicka »

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #949 -: Февруари 21, 2020, 15:13:23 pm »
Пфффф Яничка, както казвам "Т*пи испанци".. Нищо, ще си пуснеш тука един пакет и поне ще се знае какво що. Лято, радвам се, че си по-добре ще се вдигнеш. HOMA-IR индекса ми е 1,7.  Инсулина ми е 0 min 8.22,60min 57.09,
120min 33.16. Значи че съм зле, смених батерийките на апарата и сега съвсем други неща виждам: 1ас след хранене 4,9, два часа след хранене 5,6. Малко странно, защо е по-високо след два часа, но ще се разтърся.Ще засичам вече :)
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 15:15:25 pm от Lina88 »
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #950 -: Февруари 21, 2020, 16:04:19 pm »
Лина, според мен с 1.7 HOMA не си зле. Моят е 2.56, значи аз тряя съм на онзи свят вече. Според референтните на моите изследвания съм с 0.06 в рисковата зона.
Имам час при ендокриноложката на Щерев и специално ще я питам за твоя индекс.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #951 -: Февруари 21, 2020, 16:10:56 pm »
На Лина не й е проблемът индекса, а само Инсулин на 120 мин
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #952 -: Февруари 21, 2020, 16:22:41 pm »
И аз това мислех, Тери> ето , виж, че на2рия час ми е по-висока захарта ? четох това и се чудя къде мога да отида да ми го сметнат http://endo-bg.com/indeksi-na-insulinova-chuvstvitelnost-rezistentnost-pri-zheni-s-metaboliten-sindrom-i-polikistozen-ovarialen-sindrom/ и да изследвам този метаболитен синдром.yanicka, мерси, :)
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #953 -: Февруари 21, 2020, 18:40:51 pm »
След хранене е показателна на 2ч кр. Захар. На теб, Лина, ти е ниска на гладно.

Яничка, аз също в бързината така съм го написала. Едното беше придобита, а другото за протромбин, но генетично и там могат да се включват и другите фактори. Не ги знам испанците.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #954 -: Февруари 21, 2020, 19:42:44 pm »
Теглих една на всичко. Не мога повече да се разправям. Мъкна детето по болниците, висим часове, прибираме се по нощите, тя не си доспива и е кисела. Стига толкоз.
Обадих се на застрахователя и канселирах искането за одобрение на протромбина. Той никаква работа не ми върши. Ами останалите от генетичната. Реших, че пускам всичко в България и толкоз. Така или иначе протромбина го има в основният пакет на Геника. Няма смисъл заради него да си гърмя точки от застраховката.
Само ме е яд дето сутринта хвърчах да давам кръв, при положение че вчера дадох в нашата поликлиника за същите изследвания.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #955 -: Февруари 21, 2020, 19:55:26 pm »
Lina, какъв ти е глюкомера. Взе ми си на Bayar казва се Contur Plus и струва около 30лв апарата с 50броя тест ленти. Доста хора го ползват и няма оплаквания.
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #956 -: Февруари 22, 2020, 11:10:37 am »
Добро утро! Тествах се аз днес и няма да го бъде и този месец. Яничка, стискам палци ти да ни зарадваш!
Вчера ми отмениха часа при GP-то, защото била болна и казаха да се обадя другата седмица за нов час, демек отидоха още поне 3 седмици чакане. Не, че разчитам кой знае колко тук за нещо, ама поне лекарствата да ми изписват. Ще звъня на д-р Калчев в понеделник да мисли какво ще правим, че нямам нерви вече да чакам.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #957 -: Февруари 22, 2020, 13:45:00 pm »
Еми Хелиантус, ще си гониш интереса естествено. Дано д-р Калчев те консултира и да действаш. Това чакане е ужасно.
И аз за първи път чакам цикъл с нетърпение  :D
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #958 -: Февруари 22, 2020, 15:51:52 pm »
Лейди, ходи ли на преглед?Как мина?

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #959 -: Февруари 22, 2020, 16:17:06 pm »
Да, Маги, ходихме. Много ни хареса доктора ❤ Каза, че възрастта ми била предимство, яйчниковия резерв е добре въпреки ендометриозата. Започваме процедура с този цикъл, който очаквам всеки момент. Както ми каза ти, пожела да пуснем разширена спермограма с днк фрагментация и мисля, че каза Хало тест или нещо от сорта. Възоснова на резултатите ще реши инвитро, икси или имси ще правим. Та сега чакам цикъл, днес ми е 27 ден и не идва, а тъкмо казах, че от добавките ми идва по-рано  :lol: