0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #840 -: Февруари 12, 2020, 09:20:14 am »
Не, няма шанс. Аз съм цял живот така плюс ускорен пулс и цикъл на 21 дена. Никой не знаеше защо, изкарах си тийнеджърството по гинеколози и кардиолози, че и на психиатър ме пратиха (не психолог). Покрай инвитрото разбрах, че е от Пролактин на горна граница, което е супер стойност да си живееш с нея, но не и за мен. Два пъти ги спирам и започва всичко отново. Пролактинът по принцип се вдига нощем, докато спим, та има някаква връзка .
Мишо даже не кара да пиша на производителите да знаят, че има и друг положителен ефект Бромокриптина .
Тези от ЦАР са решили да не ми пишат значи, почти месец стана. Ще изчакам още малко, защото не ми е тъпнал зорът сега, но накрая ще искам съдействие от д-р Мели
Яничка, при мъжки фактор съветват секс през ден, при неизяснен може да си правите секс когато ви е кеф, тоест и всеки ден. След пик на ЛХ от 12-36 часа може да настъпи овулацията. Самата овулация трае 24 часа (толкова време е годна яйцеклетката за оплождане). Тоест вие си почивайте със секса, за да чакат сперматозоидите яйцеклетката. При добра сперматогенеза могат да оцелеят в жената до 3 дни.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #841 -: Февруари 12, 2020, 09:46:22 am »
Yanichka успех довечера при лекаря.
Аз току що се връщам от фоликулометрия, оказа се че др Петрова е в операция и трябваше да чакам часове, а имаше една камара жени чакащи з стимулация, предложиха ми да влезнс при др Танчев и аз се съгласих. Видя ми яйчниците и каза, че всичко е чисто, видя ми и изследванията и сг на мъжа ми, каза че с тези показатели сме за инвитро. Предложи ми да пробвам с Фемара този месец да се образуват фоликули. В момента съм в чуденка какво да правя дали да го взимам, помощ.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #842 -: Февруари 12, 2020, 10:03:28 am »
Яничка, ние пре немигащо човече правим секс по 2 пъти. На обяд и вечер. Така в деня на теста и следващия, на 3тия само веднъж. Няма за къде да се пазите :wink:
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #843 -: Февруари 12, 2020, 10:12:52 am »
Мц, само едно ще ти кажа: "Свиквай", ти не си в стимулация, така че не си с приоритет в клиниката. Чака се часооооооооове там. Аз бях почти година все в подготовка за трансфер и тогава се следи лигавица. Имаше месеци, в които започвах работа в 10:30 - 11:00 часа всеки ден. И то за една фоликолуметрия, която можеш да си правиш и при д-р Даскалов. Аз останах с усещането, че ти сякаш му се ядоса, че те праща на инвитро, но и др Танев ти е казал същото. Жалко, че и мъжът ти не е бил там да чуе.
Ако вземеш Фемара, трябва да ходиш на фоликолуметрия, не може ей така да си взимаш за кеф.
Аз лично, ако сте и с мъжки фактор не бих взимала Фемара, още повече като правиш кисти.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #844 -: Февруари 12, 2020, 10:40:33 am »
Яничка, хубава новина за зелената светлина :-).
Аз пуснах сега от ендокриноложката изследвания, напоследък вечер се чувствам много зле. Тери, като чета какво пишеш, почвам да си мисля дали и при мен няма такива отклонения. Аз преди не съм имала подобни проблеми, но последните месеци е много кофти, будене посред нощ, трудно с дишането вечер особено. Вече и през деня ми е кофти.
Мц, за колко време е фемарата? Аз никога не съм пила.
Момичета, може ли от дхеа-та да ми е зле?
За четох се днес и май ми идва много дозата.. И може ли да се спре изведнъж, аз малко съм я пила, но пише, че се спира постепенно.
« Последна редакция: Февруари 12, 2020, 12:27:16 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #845 -: Февруари 12, 2020, 12:31:27 pm »
Яничка,аз така и не се разбрах с ову тестовете,нещо ме напрягаха,просто редовен секс .Радвам се за добрите новини и ти стискам палци🤞🤞🤞
Мц,аз и като бременна си чакам по 2-3 часа за преглед,доктора ми е един от малкото ,които от яйцеклетка до раждане си следи пациентките,като бях в стимулация първа влизах,сега ме вижда и казва-Таничка ,здравей,да оправя тия дами и ви мятам бременните булки.
Въоръжи се с търпение.
Тери,Хелиантус,кураж момичета,ще успеете,съжалявам за това през което минавате🤗
Лято,супер ти е резултата!
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #846 -: Февруари 12, 2020, 13:15:57 pm »
Яничка,аз така и не се разбрах с ову тестовете,нещо ме напрягаха,просто редовен секс .Радвам се за добрите новини и ти стискам палци🤞🤞🤞

Мен ме напряга това с редовният секс хахаххаа...
С детето и всички ангажименти, които имам ще се изисква истинско организационно майсторство за секс 2 пъти на ден, та дори и за ден-два да е. Добре, че поне мъжът е вкъщи, та не трябва да го чакам и от работа да се прибере.

Няма за къде да се пазите :wink:

Да не взема да се протъркам нещо...  :D

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #847 -: Февруари 12, 2020, 13:31:32 pm »
Как бе?  :D Секса е най-евтиното удоволствие ,безплатно даже и доказан антидепресант.Най-ме беше яд,че мъжът ми кара и нощни смени и понякога с дни не се засичахме,колко нерви изхабих там...
Няма да се заносите,действайте смело и безотговорно,тръпка е да правиш бебе в къщи,сега като нямам тръби го осъзнах.
*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #848 -: Февруари 12, 2020, 21:17:27 pm »
Здравейте момичета :) Искам да попитам относно Дуфастон. Пия го от 4. 02,като ага ми каза от 16 до 25 ден. Тоест до утре, като утре ми е датата на на. Доколкото разбрах, след спирането му трябва да ми дойде до няколко дни, но ако евентуално има бременност нали не е добре да се спира рязко, но от друга страна не трябва ли да го спра, за да ми дойде, ако няма бременност. Обърках се доста, а не можах да се свържа с Аг. . Моля ви за помощ ❤️


*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #849 -: Февруари 12, 2020, 21:41:23 pm »
Аника, ако се разровиш назад, бях ти отговорила подробно за Дуфастона. Ако искаш да си сигурна, правиш кръвен тест и го спираш. Ако не го спреш и без бременност има вероятност да не ти дойде цикъла, защото ти изкуствено поддържаш втора фаза на цикъла
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #850 -: Февруари 12, 2020, 22:09:42 pm »
Благодаря teri_90,просто хич не ми е ясен дуфастона, освен при задържане... В такъв случай го спирам пък ще видим. Кръвен не мога да пусна тук (в Австрия съм).


*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #851 -: Февруари 12, 2020, 23:19:55 pm »
Направи си уринарен тогава. Аз не бих го спряла пък каквото стане.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #852 -: Февруари 12, 2020, 23:21:34 pm »
Видях се с доктора - много симпатичен и отворен за дълъг разговор.
Насочи ме към ин витро. Каза че просто с тези данни е длъжен да ми каже какво е положението. Аз му казах, че ин витро не планираме и да ми каже какви са ни другите опции. Той каза, че ако остави настрана това, че съм за ин витро и ми погледне историята, е сигурен че до 6 месеца ще съм бременна.
Овулацията ще бъде събота-неделя. Тази вечер лигавицата беше 7 мм, което мисля че е добре за 7-ми ден от цикъла. Доктора каза, че имам 8 фоликула, което не знам точно какво означава. Бяха ми важни други неща да го питам и реших да скипна това.
Каза, че при ин витро биха успели да извадят около 5 яйцеклетки, което е малко повече от 50% от първото ин витро. Тогава имах 9, от които 6 се оплодиха и остана само един ембрион с добро качество.
Прати ме вкъщи да опитваме, като каза че няма нужда от проследяване на този етап. Каза да правим секс от 8-ми до 16-ти ден, през ден (но аз мисля да заложа на схемата на Павла).
Прати ме на хематолог и ще ми направят тромбофилията тук. Беше много очуден, че не е пусната още в държавната болница, а са ми правили придобита.
Май това беше. Тестове и спорт, здравейте  :lol:

Забравих да питам за утрогестана - кога да го започна и кога да го спра? Как да съм сигурна, че е минала овулацията?

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #853 -: Февруари 13, 2020, 00:04:10 am »
Яничка, сеска по 2 пъти 2 дена като първият е денят на + тест от умните, после веднъж и после може да се започне прогестерона, но за всеки случай пак секс. Това през ден не го разбирам. Особено като при мен фертилният прозорец е 2 дена и да го затворя, защото не е ден. Както казах- няма за къде да се пазите, че да е през ден.
Хубаво, че ти ги е пуснал там. Така поне ще знаеш какво става.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #854 -: Февруари 13, 2020, 10:29:40 am »
Каза че това през ден било, за да се натрупа максимално качество на сперматозоидите. Но и аз се чувствам като все едно ще си изпусна овулацията.
И все пак съм ги подхранила хубаво тез сперматозоиди - да бачкат там. Ай ся, почивки ще им давам...

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #855 -: Февруари 13, 2020, 11:14:15 am »
Тия дни се сдухах доста. Особено тая сутрин. Като видях как кантарът върви надолу и веднага асоциира с предишната бременност. А и гърдите бяха болезнени, а сега са отпуснати и никакви. Обаче тестът ме върна на място. Пожелавам го на всички час по-скоро. ❤️🤞

*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #856 -: Февруари 13, 2020, 11:28:18 am »
Пикливият от тази сутрин е отрицателен. В такъв случай ще спра дуфастона , за да мога другият месец да хвана овулацията, евентуално .  :ask: :ask:


*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #857 -: Февруари 13, 2020, 11:34:38 am »
Ако няма проблем за къде да се пази. Да не говорим, че и да има проблем, като не се прави секс на О, все тая.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #858 -: Февруари 13, 2020, 11:37:06 am »
О, Лято, чудесен резултат  8O Ей друго си е да ти трансферират бластоцист значи, доста по-различна успеваемост се наблюдава. Браво на лекарката ти, че имаше смелост да ги изчака. Някои лекари ги е страх, особено като те видят, че не си на 30 години и сте с мъжки фактор. Пу-пу, зарежи ги тези симптоми. Те даже не са ти от бременността, а от лекарствата, с които се тъпчеш.
Аника, аз бих спряла. Особено след като това ти е назначението и от лекаря.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #859 -: Февруари 13, 2020, 12:04:50 pm »
Браво Лято. Много хубав резултат. И аз да потвърдя думите на Тери. Не ги гледай тези симптоми. Всичко е строго индивидуално. Аз смея да твърдя, че при мен всичко е на обратно със симптомите, така че чакай прегледа и хубавия звук на тупкащо сърчице.
Аника и аз бих спряла дуфастона.
Яничка действайте, а ние ще стискаме палци за положителен резултат
Тери, Хелиантус  :bighug:
Късмет и на другите, които пропускам.
 :pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1: