0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте! Предстои ми цветна снимка в Щерев (ако резултатите позволяват) и ми назначиха микробиология с уговорката, ако нещо не е наред, да отида за рецепта при АГ когато ми излезнат резултатите. Бихте ли ми казали, дали това голямо количество левкоцити е лош показател? Съответно другите показатели дали са ок. Благодаря!

Влагалищен секрет
Изсл. за патогенни микроорг.(аеробни)-влагалище - Не се изолират
Изследване за Candida - Не се изолира Candida spp.

Микроскопски препарат-ЖПС
Lactobacilli ( Лактобацили ) - изобилие
Leucocites ( Левкоцити ) - голямо количество
Епителни клетки - единични
Друга находка - *

П.П. Ако има някакво значение за количеството левкоцити - секрета е взет може би ден след доказана овулация.
« Последна редакция: Октомври 11, 2019, 11:18:05 am от hubavichka »
*
Re: Резултат от Микробиология - моля за мнение
« Отговор #1 -: Октомври 11, 2019, 11:21:17 am »
Здрасти, няма патогенни организми. Възпалителния процес вероятно е от обилното количество лактобацили. Имала съм подобна микробилогия. Бяха написали отдолу: лактобацилоза и ми предписаха антибиотик. Води се някакво изменение на лактобацилите, прочети. Не съм сигурна как би повлияло за Цветната снимка, защото е някакъв частен случай. Хем не са патогенни организми, но хем нещо не е, както трябва.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Резултат от Микробиология - моля за мнение
« Отговор #2 -: Октомври 11, 2019, 11:27:10 am »
Благодаря ти! Значи трябва да ида за рецепта със сигурност. Отдолу на изследването няма нито заключение, нито коментар, нищо. Надявам се това да не попречи на цветната снимка да се състои навреме. 
*
Re: Резултат от Микробиология - моля за мнение
« Отговор #3 -: Октомври 11, 2019, 11:30:08 am »
Странно е, честно казано. Хем не са написали лактобацилоза, хем има много левкоцити. Имаш ли някакво нетипично течение? Иди за всеки случай да се консултираш с някой лекар. Може като  не са написали от лабораторията "Лактобацилоза" и да нямат значение левкоцитите. По принцип при лактобацилоза освен завишени левкоцити се наблюдава и нишковидно свързване между лактобацилите, които растат експоненциално. Да си лекувала скоро гъбички? Случва се понякога след лечение на кандида.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Резултат от Микробиология - моля за мнение
« Отговор #4 -: Октомври 11, 2019, 11:38:34 am »
Не, нямала съм гъбички от бременността ми - тогава бях захванала. Нямам и течение, освен цервикалното, по време на овулация.
Re: Резултат от Микробиология - моля за мнение
« Отговор #5 -: Октомври 11, 2019, 11:41:00 am »
Довечера пак ще погледна резултатите онлайн и току виж са добавили някакво заключение. Ако имат такава практика - да дописват по-късно.
*
Re: Резултат от Микробиология - моля за мнение
« Отговор #6 -: Октомври 11, 2019, 11:44:50 am »
Значи вероятно няма да има проблем, чуй се все пак с лекаря ти, за да няма неприятни изненади, но по-скоро всичко ще е ОК май.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Резултат от Микробиология - моля за мнение
« Отговор #7 -: Октомври 11, 2019, 12:10:32 pm »
Надявам се! Задължително в понеделник отивам при АГ-то ми, защото в Щерев не може да им се звъни директно, освен ако не раждаш. ;)
« Последна редакция: Октомври 11, 2019, 12:13:20 pm от hubavichka »
Re: Резултат от Микробиология - моля за мнение
« Отговор #8 -: Октомври 11, 2019, 12:19:11 pm »
Хубавичка в Щерев можеш да звъннеш на стационарния телефон и да оставиш съобщение на лекаря ти  да ти се обади за коментар, ако микробиология е правена при тях. След това чакаш да ти се обадят, ако не тогава иди. Успех.
Re: Резултат от Микробиология - моля за мнение
« Отговор #9 -: Октомври 11, 2019, 12:37:33 pm »
Слънцемое, аз им звъннах вече преди малко, но моята АГ не е налична днес и не можело да оставя съобщение (според момичето на рецепция), когато не е там, трябвало в понеделник следобяда да звънна пак, защото тогава е на смяна. А аз предпочитам направо да отида след работа в понеделник, защото ако оставя съобщение, те докато й предадат, тя докато види....
Re: Резултат от Микробиология - моля за мнение
« Отговор #10 -: Октомври 11, 2019, 14:19:16 pm »
Щом е така значи по добре иди в понеделник. Защото аз като съм оставяла съобщение не винаги в същия ден ми е връщано обаждане. Ти за кога планираш снимката? Каза че сега си след О, значи за другия Ц?
Re: Резултат от Микробиология - моля за мнение
« Отговор #11 -: Октомври 11, 2019, 15:10:25 pm »
Планирам я другия цикъл, да. Казаха ми първите чисти дни, че е добре - 8,9,10 например. Но по време на кървенето ми искат и СУЕ, което трябва да направя. И ако и то е ок, чак тогава снимката. Не трябвало даже хрема да имам, да съм напълно здрава...  Отделно много ме е страх за тази снимка (четох, че боли), ама ще я изтрая. По принцип нямам някакви видими проблеми, но не се получават нещата вече към година и следващата стъпка била да се проверят тръбите.
Re: Резултат от Микробиология - моля за мнение
« Отговор #12 -: Октомври 11, 2019, 20:00:50 pm »
Аз така и не стигнах ди снимка и не мога да кажа мнение.
Мъжа ти има ли спермограма? Не е лошо да си направи ако няма.
Успех
Re: Резултат от Микробиология - моля за мнение
« Отговор #13 -: Октомври 22, 2019, 13:36:25 pm »
Оказаха се добри тези резултати, продължавам към снимката.