0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Раждане в 19-та г.с.
« -: Септември 25, 2019, 07:41:19 am »
Здравейте,
не знам дали темата ми е за тук, но имам нужда от ... и аз не знам от какво.
Бременна съм за втори път, като първата ми бременност беше след ин витро, а втората е спонтанно забременяване. От първата бременност имам дъщеричка на 4 години. Но момченцето, с което съм бременна вече не е живо. Днес влизам в 19-та седмица.
За всичко се разбра вчера когато отидох на преглед, защото не усещах бебето да мърда. Оказа се, че сърдечната дейност е спряла преди 10 илк повече дни. Приеха ме в спешно отделение. Направиха ми амниоцентеза и ми дадоха хапче, което да подготви матката за раждане. Ще имам нормално раждане в четвъртък, което ще предизвикат с хапчета.
Много ме е страх. Не искам да раждам. Не искам да знам и резултата от изследванията и аутопсията, но ще ми го кажат така или иначе. Ами ако се окаже, че е можело да направя нещо. Не знам как ще живея тогава.
Но в момента изпитвам истински ужас от раждането. В същото време се побърквам, че в мен е мъртвото ми дете. Нямам с кого да говоря. Имам предвид някой който е преживял същото. Единствената ми приятелка, на която се е случило вчера роди момиченце от третата си бременност. Няма как да я питам нищо.
Изобщо не знам какво да правя.

26.09.2019
*
Re: Раждане в 19-та г.с.
« Отговор #1 -: Септември 25, 2019, 08:36:41 am »
Яничка, съжалявам за всичко случващо се. Не знам през какво минаваш и колко ужасно се чувстваш, но аз бих искала да знам защо така се е получило.Ние сме ужасни същества, оцеляваме някак с огромната болка която носим.Взимаме си поука понякога, внимаваме.А понякога просто е трябвало така да стане.
Кураж!

*
Re: Раждане в 19-та г.с.
« Отговор #2 -: Септември 25, 2019, 08:38:27 am »
Яничка, първо се успокой, до колкото е възможно и мисли трезво. Едва ли си можела да направиш нещо, случват се такива неща. Да, тежко е, но и това ще мине.
В никакъв случай не се самообвинявай, няма полза от това.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Раждане в 19-та г.с.
« Отговор #3 -: Септември 25, 2019, 09:23:55 am »
Яничка, почти никога не се открива причината за вътреутробната смърт на плода, освен в случаите на генетично заболяване (заради което са ти направили амниоцентеза). И рядко е нещо, което майката е можела да направи и не е направила или обратно - е направила нещо, което да е предизвикало увреждания на бебето. Искрено съжалявам за това, през което трябва да преминеш. Ако можеш, поискай среща с психолог. И мисли за живите - това е жестоко клише, но помага.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Раждане в 19-та г.с.
« Отговор #4 -: Септември 25, 2019, 11:00:47 am »
Яничка, съжалявам много за загубата ти. Съвет не мога да ти дам, не знам какво е. Най- късно съм губила в 10гс. Прави каквото  ти се прави- плачи, смей се, а не каквото се очаква от теб. Потърси помощ. Грижи се за детето си. Както ти е казала и Мели- причините рядко се знаят какви са, а почти никога не може да се им се повлияе.
Знай, че тук има много хора, които са готови да те изслушат, да поговорят с теб или ако искаш, дори да си помълчите заедно. Не бягай от помощ, когато си готова.
*
Re: Раждане в 19-та г.с.
« Отговор #5 -: Септември 25, 2019, 21:44:00 pm »
Кураж, Яничка. Ужасно е това, което преживяваш. С теб сме, когато ти се говори. Имам познати, преминали през подобни ситуации. Едното семейство имаше две последователни загуби в 20+ г.с. Третата бременност беше успешна. Другото семейство загуби бебето дори по-късно. Тежко беше, но те намериха сили и продължиха. И вие ще се справите. Прегръщам те



   La vita è bella
*
Re: Раждане в 19-та г.с.
« Отговор #6 -: Септември 25, 2019, 22:33:54 pm »
Благодаря ви момичета!

Д-р Даскалова надявам се да видите питането ми. Като един “послушен” пациент прочетох листовката на Misofar (misoprostol). Четох листовката и съм изключително притеснена от следното нещо написано в нея: “Описан е повишен риск от дисеминирана интраваскуларна коагулация (силно кървене) след раждането при пациенти, предизвиквани по някакъв метод.”
Снощи ми дадоха мифепристон. Утре сутрин в 8 часа трябва да сложа вагинално двете таблетки мизопристол (общо 400 микрограма). В 9 часа съм в болницата където ще започнат окситоцин през 4 часа, доколкото разбрах на таблетки.
Не знам дали сега да ходя до спешното да ги питам за този повишен риск, или утре да ида в болницата в 8 часа, вместо в 9.

Отделно днес ходих при личният лекар, за да го помоля да ми даде нещо от което мога да спя и той изписа диазепан. Само че се чудя дали да го пия, защото той не знаеше нищо за мизопростал. Иначе нямам идея как ще заспя.
Благодаря!

26.09.2019
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Раждане в 19-та г.с.
« Отговор #7 -: Септември 25, 2019, 23:03:06 pm »
Яничка, мила, не чети никакви листовки. Зная, че е трудно, но това, за което споменаваш, е хипотетичен риск ако си на върха на някоя планина и няма лекар покрай тебе. А ти не си. За диазепама не зная, съжалявам, че не мога да ти помогна тук. Аз не бих го пила заради други съображения. Стискай зъби, и това ще мине ...


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Раждане в 19-та г.с.
« Отговор #8 -: Септември 25, 2019, 23:07:11 pm »
Яничка, мила, не чети никакви листовки. Зная, че е трудно, но това, за което споменаваш, е хипотетичен риск ако си на върха на някоя планина и няма лекар покрай тебе. А ти не си. За диазепама не зная, съжалявам, че не мога да ти помогна тук. Аз не бих го пила заради други съображения. Стискай зъби, и това ще мине ...

Благодаря!

26.09.2019
Re: Раждане в 19-та г.с.
« Отговор #9 -: Ноември 15, 2019, 11:44:04 am »
Здравей, Яничка. Рядко влизам във форума напоследък, но не мога са отмина този път. Пиши как си? Имаш ли нужда да разкажеш още нещо - за възстановяването ти, за бъдещи планове, за настоящи тревоги  или просто да споделиш някой хубав момент с твоето семейство...пиши...