0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Може би знаете...
« -: Февруари 17, 2005, 01:29:16 am »
Здравейте, момиЧета на които предстои ин витро!

Наскоро, проЧетох нещо което ми се видя много интересно и реших да го споделя тук. Може би е известно на някои от вас, може би за други ще е ново. Става дума за един нов протокол за ин витро, който дава доста добри резултати. Новото е Че 1 ден след трансфера (на 6. ден, защото според тоя протокол трансферът е на 5. ден) се бие една инжекция която на практика е същия хормон, който е използван по време на стимулацията: аналог на GnRH (Gonadotropin Releasing Hormone). Kak тоЧно това влияе на имплантацията и развитието на ембриона засега не е известно, но се отЧита знаЧително покаЧване на % на бременостите. Така например, след като този протокол е бил въведен в една клиника във Виена през ноември миналата година, % на бремностите се е покаЧил с над 15% и е достигнал поЧти 50%. Доста впеЧатлително.  Методът е описан за пържи път  миналата година w Human Reproduction от френски колектив. За съжаление това са всиЧки подробности които са ми известни и не знам имената на авторския колектив, така Че не можах да намеря повеЧе информация. Но предполагам при всиЧки слуЧаи има смисъл да обсъдите с лекарите си дали се прилага и в БГ.

Стискам палци на всиЧки ви и ви желая много успех!