0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Повишени тромбоците
« -: Юли 18, 2006, 19:12:42 pm »
Сега пък ново 20,след като всички антитела излязоха в норма,док.ми пусна сега пълна кръвна картина.Всичко е в норма,с изключение на тромбоцити,които са 511,при референтни 140-440.Това,при положение,че слагам инжекциите,а без инжекции,сигурно щяха да са още повече.Незнам,как ще изкарам до четвъртък съм на преглед.Започвам всеки ден инжекция,че доста се уплаших.
Кажете,какво значат тези толкова повишени тромбоцити? 8O
Re: Повишени тромбоците
« Отговор #1 -: Юли 18, 2006, 19:36:22 pm »
Морки, мила, спокойно, в добри ръце си! Гуш  :bighug:

Лили ще ти обясни за тромбоцитите. Явно има нещо имунологично, което не си изследвала.
*
Re: Повишени тромбоците
« Отговор #2 -: Юли 19, 2006, 09:52:06 am »
Морки, защо не звъннеш на доц. Конова да питаш. Сигурна съм, че е нещо простичко и скоро ще е в норма.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Повишени тромбоците
« Отговор #3 -: Юли 19, 2006, 11:42:03 am »
Морки, направи и една консултация с хематолог. Звънни и на д-р Тодорова да видим и тя какво ще каже по въпроса. Айде мисли позитивно и :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

П.П. Ти време на кървене ,съсирване,фибриноген и протромбиново време следиш ли?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Повишени тромбоците
« Отговор #4 -: Юли 19, 2006, 21:32:11 pm »
означават посгъстена кръв. не е добре да са ти толкова повишени. по принцип знаеш че по време на бременност антифосфолипидния синдром води до повишена съсирваемост. явно това се е случило при тебе. и все пак - провери ги още веднъж - всички сме чували за лабораторни грешки.
правилно си почнала инжекциите всеки ден според мене. направи консултация с тодорова максимално бързо. възможно е да ти увеличат и дозата на фраксипарина при това положение. ти сега си на 0,3 ако не се лъжа. може да минеш на 0,6 или 0,8 но това ще го прецени лекар и ще се координира с редовно следене на тромбоцитите.
споко. важно е че сте го хванали рано. успех
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Повишени тромбоците
« Отговор #5 -: Юли 19, 2006, 22:30:42 pm »
Така, Морков, не исках да те шашкам, но може би се откри проблема при теб! С така гъста кръв тромбозите навярно са неизбежни! добре, че ги слагш тия инжекции! как им хрумна да те изследват точно за това?
Матей - 1.04.2006 г
Re: Повишени тромбоците
« Отговор #6 -: Юли 20, 2006, 00:59:59 am »
Утре съм при доктора и ще ви докладвам,какви мерки сме взели.Мерси ,Лили,аз на своя глава почнах всеки ден инжекциите,надявам се да съм права.
Ами,Вени д-р Стаменов го назначи това изследване,човека си разбира от работата,ама се чудя имуноложките при него как не хванаха проблема,като се изследвах,преди месец.Ами,нещата лъснаха от 1на обикновена кръвна картина.Аз,преди си имах увеличени антифосфолипидни,ама сега казаха,че са ОК,ама изглежда не са били.
Утре ще пиша,какво е казал доктора.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Повишени тромбоците
« Отговор #7 -: Юли 20, 2006, 11:58:47 am »
тромбоцитите не са точно в областта на имунологията. те са те изследвали за антитела и др неща от тяхната област.
а иначе пкк е добре да се прави на 6 мес или поне веднъж годишно. какви са стойностите на тромбоцитите ти когато не си била бременна. имаш такова изследване преди това, нали. на всяка стойност над 300 според мене трябваше да се обърне внимание и да се следи редовно при предишните ти бременности. но както се казва станалото - станало. сега поне се следи. мисля поне веднъж месечно, ама питай и специалистите.
не се шашкай - открит проблем е наполовина решен проблем.
и спри цигарите ако още не си.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Повишени тромбоците
« Отговор #8 -: Юли 20, 2006, 15:55:28 pm »
момичета, Мели ще ви го каже по-добре от мен, но не залитайте по диагнозите :) има още купища причини и обяснения за повишените тромбоцити, не плашете моркова ... :)
Стаменов ще прецени най-добре. а иначе, тромбоцитите са част от най-стандартното и банално изследване, наречено ПКК (пълна кръвна картина), което се пуска най-напред при всякакви случаи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Повишени тромбоците
« Отговор #9 -: Юли 20, 2006, 16:39:08 pm »
момичета, Мели ще ви го каже по-добре от мен, но не залитайте по диагнозите :)
:balk_21:
Re: Повишени тромбоците
« Отговор #10 -: Юли 20, 2006, 23:09:04 pm »
ДА,напразно шашкане.Доктора,каза да продължавам фраксито и това е.Инече всичко е ОК,засега.Мерси за подкрепата :bighug:
Re: Повишени тромбоците
« Отговор #11 -: Юли 21, 2006, 09:13:37 am »
Дано все така да е,  Морковче.:bighug:
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Повишени тромбоците
« Отговор #12 -: Юли 21, 2006, 10:04:46 am »
не се и съмнявам че всичко е ок. какво каза за фраксипарина - всеки ден или през ден. следи си редовно тромбоцитите и не се шашкай.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Повишени тромбоците
« Отговор #13 -: Юли 21, 2006, 11:34:22 am »
Разбира се, че всичко е наред и ще бъде наред. В добри ръце си Морки, спокич. :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Продължавай с  :needleani: фраксипарина и всичко ще е ок, сигурна съм yahoo_17  yahoo_17 yahoo_17
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!