0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Търся “разследващ” доктор
« -: Юни 25, 2019, 19:03:55 pm »
Здравейте. Току що приключих четвъртата несполучлива бременност за по-малко от 2 години, 3 от които с кухи яйца - няма ембрион, няма сърце, нищо :( Всички изследвания, които са ми казали, са направени - имунологични, генетични, крос мач, хистероскопия, всичко. И всичко е в норма, а този ад се повтаря отново и отново. И изглежда арсеналът на док се изчерпва.
Та, въпросът ми е, имате ли препоръка за някой специалист, с когото да се консултирам? Знаете ли дали има някои чуждестранни специалисти, които да консултират? Знам, че въпросът може да е налудничав, но... май започвам да се отчайвам :( Благодаря
*
Re: Търся “разследващ” доктор
« Отговор #1 -: Юни 26, 2019, 10:29:23 am »
Здравей! Кухото яйце не е нещо, което може да се контролира. Случайност е. Излезе ли нещо от всичките изследвания, които сте направили? Чуждестранните специалисти (поне западните) ще искат бременности до успех, ако няма нищо на изследванията. Знам, че е тежко, но за кухо яйце няма много, което може да се направи.
Четвъртата бременност каква беше?
Успех!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Търся “разследващ” доктор
« Отговор #2 -: Юни 26, 2019, 11:41:44 am »
Здравей, A071933! Добре дошла, измисли си някакво име, с което да се обръщаме към тебе, че този цифровобуквен ник малко стресира потребителите, а и по-лесно се общува с имена. Лично за мен въпросът ти не е налудничав, а съвсем логичен. Както винаги съм казвала, неизясненият стерилитет е най-страшен!

Предлагам ти следното - подреди си изследванията по дати, като започнеш от начало и си направи дневник в този вид: Дата - събитие - файл. Изпрати ми ги да ги видя на mariela.daskalova@gmail.com и ще се опитам да ти дам насоки. Междувременно прочети тази статия, в нея съм систематизирала някои полезни съвети - Неизясненият стерилитет - как да излезем от лабиринта.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Търся “разследващ” доктор
« Отговор #3 -: Юни 26, 2019, 15:23:11 pm »
Здравей! Кухото яйце не е нещо, което може да се контролира. Случайност е. Излезе ли нещо от всичките изследвания, които сте направили? Чуждестранните специалисти (поне западните) ще искат бременности до успех, ако няма нищо на изследванията. Знам, че е тежко, но за кухо яйце няма много, което може да се направи.
Четвъртата бременност каква беше?
Успех!

Здравей, Pav-la, и ти благодаря много за мнението.
За съжаление, то съвпада с мнението и на моя док, но... не мога (или ме е страх) да го приема, и затова търся и други. Абсолютно нищо не излезе, всичко е в норма. Док казва - липса на късмет, но много скъпо ми излиза, емоционално, тази лотария.
Четвъртата бременност, беше всъщност първата, и приключи още в 5гс, така че я определиха като биохимична.
Благодаря и за пожеланието, май имам огромна нужда от успех :)
Re: Търся “разследващ” доктор
« Отговор #4 -: Юни 26, 2019, 15:33:54 pm »
Здравей, A071933! Добре дошла, измисли си някакво име, с което да се обръщаме към тебе, че този цифровобуквен ник малко стресира потребителите, а и по-лесно се общува с имена. Лично за мен въпросът ти не е налудничав, а съвсем логичен. Както винаги съм казвала, неизясненият стерилитет е най-страшен!

Предлагам ти следното - подреди си изследванията по дати, като започнеш от начало и си направи дневник в този вид: Дата - събитие - файл. Изпрати ми ги да ги видя на mariela.daskalova@gmail.com и ще се опитам да ти дам насоки. Междувременно прочети тази статия, в нея съм систематизирала някои полезни съвети - Неизясненият стерилитет - как да излезем от лабиринта.

Здравей, Meli. Ася се казвам, приятно ми е.

И да, страшничко си е. Хиляди въпроси, доста информация, но не и конкретна причина, само липса на късмет. Не ми е достатъчно. Вярвам на док, но повече специалисти, повече идеи...по-голям шанс за успех.

Ще подготвя файла и ще ти го пратя. А статията ще я прочета внимателно, благодаря, че сподели.

Благодаря ти предварително за отделеното време.:)