0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

за Мели - висок бр. левкоцити?
« -: Юли 18, 2006, 14:35:27 pm »
Мели,притеснява ме това, че днес взехме резултатите на мен и мъжа ми от
микробиология, кандида, микоплазми и т.вагиналис и всички и при двамата са чисти,
но при мен пише препоръка: частична цитолиза и не знам какво значи - това е единият ми въпрос.Вторият и по-важен е че при мъжът ми пише:Висок брой левкоцити на поле.И на
желатинови конгломерати пише:Да
На какво друго може да се дължат щом всичко е чисто?
Предварително ти благодаря за отговора!
« Последна редакция: Юли 18, 2006, 14:56:58 pm от ALMATEJA »
*
Re: за Мели - висок бр. левкоцити?
« Отговор #1 -: Юли 18, 2006, 15:37:46 pm »
Алматея, преди да се намеси Мели, искам да споделя нашия опит с левкоцитите.
При спермограмите на мъжа ми винаги имаше над 10 левкоцита на поле и чиста микробиология. Никой не можеше да обясни защо. Най-накрая се срещнахме с андрологът, който работи с 1 АГ "Св. София" (д-р Лазаров) и той ми обясни, че при наличие на варикоцеле често има повишени левкоцити.
Както се сещаш, точно това е диагнозата на мъжа ми.
И аз чакам с нетърпение отговора на Мели по въпроса.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: за Мели - висок бр. левкоцити?
« Отговор #2 -: Юли 18, 2006, 19:40:37 pm »
Амалтея и при нас беше като при WHITE.на всички с-ми левкоцитите бяха между 8 и 12.Е познай-Варикоцеле!
Дано при вас да не се окаже същото.Успех!
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: за Мели - висок бр. левкоцити?
« Отговор #3 -: Юли 19, 2006, 12:11:50 pm »
Ами нека и аз да споделя.При нас левкоцитите бяха 25 на зрително поле,т.е.около 2,5 пъти над нормата.Микробиология чиста.Но при направена разширена спермограма при д-р Мели проблема не се оказа там.Затова моя съвет е единствено изследванията да се правят само в клиники занимаващи се със стерилитет,а не в районната лаборатория.
Алматея,посетете уролог-андролог.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: за Мели - висок бр. левкоцити?
« Отговор #4 -: Юли 19, 2006, 15:48:55 pm »
Момичетата вече са ти отговорили. Ще добавя само, че желатиновите конгломерати е нормално да ги има в еякулата. За левкоцитите - не всички кръгли клетки, които се виждат в еякулата, са левкоцити. За да се отграничат, трябва да се направи специален тест. Относно цитолизата - прати ми на пощата копия от изследванията. 


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: за Мели - висок бр. левкоцити?
« Отговор #5 -: Юли 19, 2006, 15:51:43 pm »
Много благодаря, Мели. Тъкмо започна да ме гложди мисълта, че може и да не съм права и да има подводен камък.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: за Мели - висок бр. левкоцити?
« Отговор #6 -: Юли 19, 2006, 17:23:06 pm »
Благодаря на всички,които са ми отговорили!Притеснявах се щом
микробиологията е чиста да не са признак на по-сериозно заболяване,
а изследванията са правени в клиника по стерилитет.
 :balk_21: