0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Нещо лично ...
« Отговор #20 -: Април 16, 2019, 21:52:57 pm »
Дам, не са добре нещата и това е.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Нещо лично ...
« Отговор #21 -: Февруари 09, 2020, 18:27:43 pm »
Хората станахме малко егоисти! Заради това! Но никога не знаете дали този отсреща не се нуждае точно от този отговор. Затова Ви моля, не спирайте да помагате!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Нещо лично ...
« Отговор #22 -: Февруари 09, 2020, 21:12:19 pm »
О, да, аз не спирам да отговарям, но някак подло, понякога, не винаги, се прокрадва в мен едно чувство на безпомощност...


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Нещо лично ...
« Отговор #23 -: Февруари 09, 2020, 21:20:37 pm »
Д-р Мели, понякога си мисля, че все още съм с разсъдъка си, заради светлинката надежда, която ми давате в най-мрачните времена.
Пожелавам Ви всичкото добро, което правите или поне се опитвате да направите, да се върне на децата Ви и на Вас.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Нещо лично ...
« Отговор #24 -: Февруари 11, 2020, 21:58:37 pm »
Благодаря ти, Тери, думите имат лечебна сила! :)

Ситуацията в България от ден на ден става все по-странна. Нереалистично странна. Докато преди ми беше почти ясно какво се очаква от мен като лекар, сега попадам в ситуации, които дори не знам как да нарека, и както и да ги гледам - отстрани, отзад-напред, като страничен наблюдател... не мога и не мога да намеря изход. Не се оплаквам, но е странно и определено е "неполезно" за пациентите.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Нещо лично ...
« Отговор #25 -: Август 14, 2020, 10:01:01 am »
Здравейте Мели,
Моля за мнение по изследванията. На 34 год., от 1,5 правим опити за зачеване без успех, но предвид годините не е малко. По референтни стойности виждам, че са в норма. Но все пак как се определя яйчников резерв и тн. Благодаря предварително!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Нещо лично ...
« Отговор #26 -: Август 19, 2020, 22:48:19 pm »
Здравейте Мели,
Моля за мнение по изследванията. На 34 год., от 1,5 правим опити за зачеване без успех, но предвид годините не е малко. По референтни стойности виждам, че са в норма. Но все пак как се определя яйчников резерв и тн. Благодаря предварително!

Здравей, Теди, яйчниковият резерв се определя по следния начин:
1.   Ултразвуков трансвагинален (през влагалището) преглед на 3-ти ден от менструалния цикъл, при който се визуализират двата яйчника, изчислява се техния обем и се изброяват антралните фоликули.
2.   Взема се венозна кръв и в серума се изследват хормоните:
-   ФСХ (фоликулостимулиращ хормон)
-   ЛХ (лутеинизиращ хормон)
-   Е2 (естрадиол)
-   АМХ (антимюлеров хормон)

Поздрави! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу