0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Алерголог за дете
« -: Февруари 27, 2019, 08:22:16 am »
Здравейте на всички, искам мнение за алерголог за дете на 5г. В последно време Моника получава обриви на ръцете и меките части на краката почти от всичко.Не мога да преценя вече какво и действа зле и какво не.Предстои и цъфтежа на липите и като знам какво ни очаква искам поне да знам какви са причините за обривите и как да действам с липите.
Ще съм благодарна на всяко мнение.
« Последна редакция: Февруари 27, 2019, 08:35:12 am от magi_st »

Re: Алерголог за дете
« Отговор #1 -: Февруари 27, 2019, 10:29:14 am »
Маги,аз последните години ходя в Александровска и съм доволна до голяма степен.Ходя при който е на смяна..Аз имам неуточнени хранителни алергии,всичките ми тестове след пристъп са отрицателни,но в същото време получавам алергия от дадена храна,след време ми няма нищо от нея.Имала съм слънчеви алергии,външни -от препарат или козметика,от облазвания(акари,бълхи,паяци и др.).Последната ми тежка хранителна алергия ме беше вкарала във ВМА и докторката ,която ме прие ми обясняваше ,че при мен специално е въпрос на имунна система.Когато тя е по-слаба организмът ми грешно разпознава дадената храна.За моя радост със смяна на хранителния режим в последните 4-5 г нямам тежки изпълнения.
По повод ваксините бях водила Деа в Александровска за имунологични изледвания,с доцентката от там също говорихме,че много от състоянията са въпрос на имунна система.
Не мога да ти дам конкретно име,но можеш да попиташ дадения алерголог дали ако пуснеш имунологични изледвания те могат да подскажат нещо
*
Re: Алерголог за дете
« Отговор #2 -: Февруари 27, 2019, 10:46:07 am »
Много благодаря за насоката.Като беше по-малка нямаше така ясно изразени проблеми тя.Всичко стартира с атопичен дерматит на 1,6г, в последствие започна кашлица от липите, това го изяснихме, защото само при цъфтежа им има ужасна, суха, лаеща кашлица и докато не почнат да повяхват не спира.Но от тази зима започна да прави и сериозни кожни обриви.Кожата и става на пъпки, суха е и я сърби и боли.Мажа с крем предписан от дерматолог, с кортикостероиди е, отминава и след време пак се проявява.Това ме притеснява мен.

Re: Алерголог за дете
« Отговор #3 -: Февруари 27, 2019, 11:15:56 am »
Нормално е да те притеснява.Аз бях така от 3г до 25.Със всяка изминала година просто лекарствата бяха все по-силни.Първоначално ми се случваше само пролет,после започнаи есен и лятото...и си бях вечно в обриви.,вечно на диета,само смяна на козметика или най-лесното им беше ми ще се къпеш с вода само или най-много бебешки шампоан разреден с вода,вярно и годините бяха други,медицината е напреднала от тогава.
Деа на няколко пъти имаше петна,който така и не се уточниха и мазах с кортикостероидни кремове,предполага се че са лишеи или гъбички от животно(ние нямаме такова в къщи),има честа хрема с чиста микробиология,д-р Кадъм и педиатърката предполагат ,че получава алергия от препаратите в яслата.Много се страхувам да не е като мен,но ако се зачести бих тръгнала в тази посока храна,имунологични изследвания.
Иначе до колкото съм чела децата с АД са предразположени към алергии ,от друга страна АД се влиае от хранителен режим
*
Re: Алерголог за дете
« Отговор #4 -: Февруари 27, 2019, 11:39:14 am »
Да, хранителния режим е много важен и тук е проблема наречен баща.Аз забранявам той се кара с мен.За това искам лекар да му каже в очите, че трябва да ограничим детето с определени храни.Нали те мъжете са винаги контра тоя случай защо да е изключение.
Аз имам съмнение също за препаратите в градината.На нея и се случва по ръчичките, по дланите от горната страна да се обрине и става все едно е изгорено направо.Само с кортикостероид минава.Тези по тялото минават с мазане с крем от рода на Уриаж за атопичен дерматит.И много клоня към препарата за миене в градината.

Re: Алерголог за дете
« Отговор #5 -: Февруари 27, 2019, 12:07:31 pm »
Да,факторът баща е...нямам думи.Той да е доброто ченге,ти лошото.
Защо не пробваш междувременно да купиш за детската градина някакъв по-читав сапун и да я мият само с него?
За последните мой външни алергии съм ходила при д-р Константинова(дерматология и венерология),работи в поликлиниката на ВМА и в 20 ДКЦ,тел.0898657732.На мен ми изписа козметиката на SVR и ми влиае много добре,имат и бебешка.Водила съм и малката за тези петна на нея и изписа кортикостероидно кремче и  La Rosh Цикапласт,а аз до ден днешен я мия с измивното олио на Биодерма от серията за АД.Но това е временно,трябва си разследване и решаване на проблема.
*
Re: Алерголог за дете
« Отговор #6 -: Февруари 27, 2019, 12:13:54 pm »
Много благодаря за насоката!