0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

стимулация?
« -: Февруари 02, 2019, 20:07:05 pm »
Здравейте,
Преди около 2 седмици разбрах, че съм с изчерпан яйчников резерв 4.640, а съм на 37 години. Консултирах се с две лекарки. Едната, д-р Юдова е готова да действа - първо с инсеминация, а при не успех с ин витро. Отидох за консулт при д-р Капка Атанасова, която не беше особено любезна, тя иска първо подобряване на резултатите на LH, FSN, Prolactin като пия хапчета, след това стимулация на яйчниците.
Тези две коренно различни действия тотално ме объркват.  Не знам кое е правилното решение, дали първо трябва да се работи върху по-добри резулати на хормоните и стимулация или мога директно да опитам чрез инсеминация. Двете лекарки са с име във Варна.

Аз избягвам да пия хапчета и естествено лечението ме ужасява, но пък не знам какви са шансовете ми, ако не го направя?

Има ли дами от вас с подобен проблем, ще се радвам ако споделите опит с мен.
Благодаря!
*
Re: стимулация?
« Отговор #1 -: Февруари 02, 2019, 20:39:21 pm »
Лейди, добре дошла. На колко си? Какви са ти резултатите от изследванията? Аз във Варна  бих отишла при Александров, а и той не обича излишни неща.
Re: стимулация?
« Отговор #2 -: Февруари 02, 2019, 20:59:54 pm »
Благодаря Pav-la,

на 37 съм. Ето и изледванията ми.
*
Re: стимулация?
« Отговор #3 -: Февруари 02, 2019, 21:09:51 pm »
Здрасти, аз бих коригирала хормоните първо. Високият пролактин пречи на имплантация.  TSH също е високо за забременяване. Наистина висок ФСХ говори за изчерпан яйчников резерв, но по новите наредби на ЦАР се гледа стойността на АМХ вече, а не ФСХ. Твоето АМХ е височко, но при АМХ ниските стойности говорят за изчерпан яйчников резерв. Нормализирай хормоните първо. Нужно е и за подхода инсеминация и за инвитро. Павла правилно те е насочила към Александров. Много добри отзиви има за него и е репродуктивен специалист.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: стимулация?
« Отговор #4 -: Февруари 02, 2019, 21:34:47 pm »
Откога Капка Атанасова е репродуктивен лекар?Тя с години ще те влачи на хапчета.И аз съм от Варна,и препоръчвам Александров.
Re: стимулация?
« Отговор #5 -: Февруари 02, 2019, 21:40:38 pm »
Благодаря ви,

намерих координатите на Александров. Ще си запиша час и при него.
*
Re: стимулация?
« Отговор #6 -: Февруари 02, 2019, 21:55:42 pm »
Най-добре отиди на 7мия етаж в АГ,след 14 часа е по-спокойно,намери някоя акушерка и кажи ,че си за консултация и тя ще те вкара.За разговор даже и пари не взима,но ще ти каже нещата направо,никога не заблуждава пациентите си ,нито им губи времето и парите.Успех!
Re: стимулация?
« Отговор #7 -: Февруари 02, 2019, 22:12:27 pm »
Благодаря Слънчицето,

а аз намерих стационарен номер в нета :) и се настроих да чакам дълго.
*
Re: стимулация?
« Отговор #8 -: Февруари 02, 2019, 22:15:06 pm »
Предположих,няма да го вдигнат.Звънни на този 0888240015 Малена ,тя ще ти каже кога да отидеш.
Re: стимулация?
« Отговор #9 -: Февруари 02, 2019, 22:24:45 pm »
Благодаря ти , това акушерка ли е?
*
Re: стимулация?
« Отговор #10 -: Февруари 02, 2019, 22:31:56 pm »
Да,много е отзивчива,от 8.00 е на линия.
Re: стимулация?
« Отговор #11 -: Февруари 02, 2019, 22:49:05 pm »
Много съм ти благодарна Слънчицето, още в понеделник ще и звънна.