0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дуфастон
« -: Януари 10, 2019, 15:07:20 pm »
Здравейте,  изписаха ми дуфастон  за 3месеца от 16я ден 2х1 и иногинол х1 на ден ! Правим опити за бебе ,също сйм с нередовен цикъл :) Има ли вероятност в рамките на тези 3м да забременея :) док.каза ако ми закъснее с 1седм тест да взема и пак при нея:) благодаря
*
Re: Дуфастон
« Отговор #1 -: Януари 10, 2019, 15:35:11 pm »
Правени ли са някакви изследвания? Нередовен цикъл заради поликистозни яйчници ли имаш, въобще установена ли е причината? От колко време са опитите? Фоликуметрии правите ли? Установена ли е овулация? Спонтанна ли е?
Иначе шанс винаги има, особенно ако това 98 е годината ти на раждане- тогава е и доста голям.
Re: Дуфастон
« Отговор #2 -: Януари 10, 2019, 15:57:58 pm »
Нямам ПКЯ, правени са всички изследвания, прогестерона ми беше нисък (август са правени) Моя приятел също даде материал. Единствено фоликулометрия не е правена. И да 98набор съм,опитите ни са от май месец 2018.
*
Re: Дуфастон
« Отговор #3 -: Януари 10, 2019, 16:07:36 pm »
Спермограмата е валидна и достоверна САМО и единствено, ако е направена в репродуктивна клиника, а не в обикновена лаборатория. За опити за забременяване- при опити повече от година е хубаво да се посети репродуктивен специалист. Вие имате още време, но щом сте тръгнали по лекари е хубаво да посещавате такъв специалист, защото много често си даваш парите напразно.
Колко дена ти е месечният цикъл, че на 16ти ден да започнеш хапчетата? Прогестеронав препарат е хубаво да се приема само след доказана овулация. Тестове за овулация правиш ли си и правила ли си си? Хубаво е няколко месеца да правите фоликуметрии и да таймирате секса, а след като мине О, тогава да приемаш прогестерон.
Re: Дуфастон
« Отговор #4 -: Януари 10, 2019, 16:18:07 pm »
Правила съм тестове за ову,засичам я около 13-14 ден също меря БТ . До специализирана клиника все още не сме стигали.  МЦ е различен. Сега на 04.01 ми беше 16я ден ,започнах с дуфастон и иногинол до 14 по думите на док. Ако ми закъснее 1седм. Правя тест за бременност. Наскоро се преместихме в германия и тук до месец да оправим документите и ще отида тук на прегледи по - обстойни.  На щитовидната жлеза също правих изследвания там също няма проблем .
*
Re: Дуфастон
« Отговор #5 -: Януари 10, 2019, 16:33:37 pm »
Добре. Тогава си прави поне тестове. Успех!