0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #80 -: Декември 25, 2018, 15:35:37 pm »
Весела Коледа!
Идва Нова година ,а с нея и нови надежди,бъдете благословени и обичани. Здрави и усмихнати,другото се постига!
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #81 -: Декември 25, 2018, 17:21:22 pm »
Честита Коледа момичета. Бъдете здрави и щастливи, обичайте се и нека се сбъднат най съкровените ви желания  mc101 tree2a
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #82 -: Декември 26, 2018, 12:44:01 pm »
 mc101
Честита Коледа, момичета! Бъдете живи и здрави, много чудеса и сбъднати мечти да светят във вашите очи!
И до другата зима, всяка бебе/та да има!

Аз вече съм с цикъл, надявам се стимулацията да не ми е увеличила ендометриозата, десния яйчник(оперирания) още от началото  го усещам като в напрежение и сега го усещам още, но по-леко.
Ще пробвам с рициново масло компреси дали ще облекчи. Щом го дават и за забременяване също, си мисля, че може пък и да помогне.

Дано, дано да са успешни следващите месеци, момичета!

 :bighug:
« Последна редакция: Декември 26, 2018, 12:51:38 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #83 -: Декември 26, 2018, 15:31:37 pm »
Весела Коледа момичета да сте живи и здрави ! Мен нещо вирусно ли ме е идарило нз ама едно такова ми се повдига леко онзи ден ЕЙ така от нищото като ми стана зле направо легнах,много ми се гадеше чакам си и цикъла точно на 31 😂🙈 ЕЙ така да ми тръгне новата година .
Весело посрещане на вас z❤️😘🤗
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #84 -: Декември 26, 2018, 19:44:46 pm »
Весела Коледа и от мен момичета.
Да сте здрави и със сбъднати мечти.
Весели празници!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #85 -: Декември 26, 2018, 22:10:14 pm »
Момичета,ние си изкарахме много добре,общо взето от маса на маса.Аз му подарих подарък ,които много му хареса-тениска на отбора му,той на мен модела маратонки,който отдавна гледам и все ми се свиди да купя,добре че от 2 години маратонките са модерни с рокли,палта и сака,така са ми любими.Искам да изпратя 2018 час по-скоро,сигурна съм че 2019 ще е по -добра.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #86 -: Декември 27, 2018, 08:34:30 am »
Честита Коледа, момичета! Бъдете здрави и благословени и нека Новата година ни донесе дълго чакания Дар! Много обич и топлина да има в семействата ви и надежда и вяра, че всяка ще гушне по едно, две бебчета до следващата Коледа! Прегръщам ви!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #87 -: Декември 27, 2018, 11:44:43 am »
Честито Рождество Христово! Да бъдем здрави, силни и спокойни, останалото ще се нареди!
Цикъла ми мина, док ме вика на 02.01 да видим минала ли е овулацията и имало ли я е. Принципно трябва да е 31-01.
WideD, прегръщам те ❤
Весело посрещане на новата година, момичета 😘🎄🎁
Мише, с теб съм, стискам палци. Усещаш ли някакви пробождания в яйчниците? Последните два дни от Ц бяха доста силни и то само в десния (здрав) яйчник  8O
Айде, целувам ви всички! :lol:
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #88 -: Декември 27, 2018, 12:22:09 pm »
Здравейте, момичета!
Днес ми е шести ден,след като свърших дуфастона,обаче нямам никакви признаци на цикъл,признаци на бременност също.
Не съм правила тест за бременност,според календара ми,Ц закъснява два дни.. Някакви идеи да имате,предстои ми да влизам в болница със синът ми,дано ако ще идва,да е преди това.
Хубав ден на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #89 -: Декември 27, 2018, 19:11:32 pm »
WideD,имате ли план за действие занапред?Колко време ще изчакате,преди новия опит?
Аз чакам цикъл около 7.или не съм сигурна,ще смятам пак.Отиваме на трета инсеминация,същевременно с това ще кандидатстваме по общинския фонд ,с който ще подпомогнем 4та инсеминация и изследванията преди инвитро.Някак знам,че ще отидем на инвитро.
Вени,дано се оправи бързо детето!
Забравих да спомена,че докато пиех хапчетата да стимулация,тоест малко след тях по лицето ми избиха две огромни подкожни пъпки.Три дни спах с ихтиол,такова чудо не бях виждала.Тоя месец пак така,ама не толкова брутални.Явно хормоните ми се разбутаха.
« Последна редакция: Декември 27, 2018, 20:16:02 pm от Слънчицето »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #90 -: Декември 27, 2018, 23:10:24 pm »
Чочолинка, бързо оздравявай, пийвай топли напитки повечко и се пази за да се оправиш бързо.
Лейди, много хубаво време за овулация. Дано да е наред всичко.
Вени, може скоро да ти дойде вече. Време му е. Дано със сина ти да е ок всичко.
Слънчицето, дано пък при тази инсеминация да се получат нещата. :-) А аз не знам какво следва при мен.. Сега се възстановявам още :-)
« Последна редакция: Декември 27, 2018, 23:28:08 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #91 -: Декември 28, 2018, 09:14:37 am »
Благодаря момичета. Странното е,че шийката ми е затворена,а нали преди цикъл тя се отваря!? Имам течение,което не е обилно ,но го имам,а дните преди цикъл са,уж сухи 😁 ,напраОо с тоя дуфастон,немоА се оправя.
Хайде,новата година ,да ни е на късмет и една поне да повлече крак.😘
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #92 -: Декември 28, 2018, 09:46:03 am »
Вени, ти беше казала, че ти закъснява няколко дни. Може да си направиш един тест  :crossfingers:
Слънчице аз си мисля, че при вас ще се получи само с инсеминация, дано да е още при следващата  :bighug:
Лейди нищо не усещам в яйчниците като бодежи и цикъла си беше нормален, даже по-скоро оскъден. Сега като започне стимулацията ще има и бодежи и тежест и всякакви екстри  :D А вие до сега установявали ли сте със сигурност минала овулация с преглед, след золадекса?
WideD, нали и ти пи регулон след золадекса, имаше ли някакви странични ефекти?Моите хормони явно тотално са се шашнали и от около 2 седмици качвам кг всеки ден, а си тренирам редовно и гледам да се храня здравословно. Даже сега покрай празниците и с количествата много внимавам и не знам какво се случва. Нито при стимулацията, нито по време на золадекса е имало такива състояния и се чудя да не е от този регулон. Или пък нещо TSH-то да се е размърдало. Може и да го пусна тези дни да видя как е.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #93 -: Декември 28, 2018, 09:49:41 am »
Вени, ти беше казала, че ти закъснява няколко дни. Може да си направиш един тест  :crossfingers:
Правих,но излезе невалиден 😁,нещо го прецаках! Ще си чакам!
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #94 -: Декември 28, 2018, 09:51:32 am »
Добро утро!

Вени, аз нямам много опит с дуфастона, пила съм го само веднъж за предизвикване на цикъла. Спомням си, че ми дойде 11 дена след като го спрях. Защо не си направиш един тест за всеки случай?

Слънчице, с мен се случи същото след абортите... Брутални подкожни и не само пъпки, такова чудо невиждано, чак сега се пооправи положението и то не напълно, въпреки леченията на дерматолозите. Явно хормоните си се отразяват.
Много се надявам да ти е успешна следващата инсеминация.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #95 -: Декември 28, 2018, 12:57:10 pm »
Честита Коледа и от мен, момичета! Нека новата година ни донесе така мечтаните бебета, да бъдем здрави и щастливи!  :bori_023:
Да ви споделя малко за нашите вълнения. Остават към 500 номерца преди моето за фонда, пише, че сме одобрени, чакам февруари да ми се обадят. Преди това през януари ще направим инсеминация. Мъжът ми взима цял месец кломифен за да покачи тестостерона, изписа му го д-р Кацаров, но от 2 седмици е с високо кръвно, при проверка в началото на месеца тестостерона се е вдигнал от 1,8 на 3,87. От вчера решихме да спре кломифена и след празниците ще проверим пак хормона. Дали има връзка между високото кръвно и това лекарство? Притесняваме се, че може много да е вдигнал тестостерона, че и това не е добре.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #96 -: Декември 28, 2018, 14:19:02 pm »
Кукапетал, дано инсеминация та да даде резултат :-)
Мише, аз бях много неспокойна след като ми дойде нещо като цикъл за два дни след спирането на золадекса. Цялото ми тяло беше    много особено напрегнато и по средата на цикъла някъде отидох на преглед да ме види доктора и ако реши нещо да пия подготвително. Тогава за неспукания фуликула ми даде регулон за около 2 седмици за кистичката( която си я влачих заради неуцелено време на 1вия золадекс) + да се таймира цикъла преди процедурара(доколкото си спомням).
Като започнах с Регулон, всичко ми се успокои и при мен беше добър ефекта, поне откъм усещане.
После като започнах стимулацията, цикъла ми беше 2 - 2,5 дни, не повече. Направих 3 фуликула=3 яйцеклетки. Две се оплодиха+3тата със закъснение. И пак се почна с напрегнатото тяло и апетита. Всичко е от динамичните хормони. Аз имах и сърцебиене, но тсх ми беше 1,4 преди трансфер. После ми изчезна апетита, което не е нормално за мен :-)
За регулона знам, че като медикамент е много добър. Но не съм гледала дали имам овулация.
« Последна редакция: Декември 28, 2018, 14:25:42 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #97 -: Декември 28, 2018, 18:33:32 pm »

Лейди нищо не усещам в яйчниците като бодежи и цикъла си беше нормален, даже по-скоро оскъден. Сега като започне стимулацията ще има и бодежи и тежест и всякакви екстри  :D А вие до сега установявали ли сте със сигурност минала овулация с преглед, след золадекса?
Да, Мише. Имам само един месец със засечена овулация. Даже като си тръгвахот кабинета, доки ми каза да я държа в течение. Естествено, аз си помислих, че от любезност го казва, все пак, какво и дреме за мен  :lol: и миналия петък ми звъни по телефона да ме попита как съм, цикъл има ли, какво става  8O 8O 8O
Егаси, тя е пълна с пациентки, много приятно ми стана, че ме мисли :lol:
Обясних й за бодежите и се разбрахме да отида в началото на януари, за да проследим овулацията. А иначе аз се притеснявам, защото след лапаро и 4 месечно лечение със Золадекс се е върнала ендометриозата при една приятелка. Та от тази гледна точка попитах.
Вени, не знам от къде намираш това търпение, та не си правиш тест  :D Стискам палци :crossfingers: Кукапетал, Слънчицето, и на вас  :crossfingers:
Най-редовното Тери ми липсва тук 8O Как си, моме?
Успех на всички ❤
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #98 -: Декември 28, 2018, 19:59:49 pm »
Правих ,Лейди,обаче го прецаках или просто беше лошо качество самия тест,нз...показа една черта и много розаво в другата зона където трябва да е втората черта. После избледня,но нямаше втора чер.
Ще изчакам още ден два,ще направя нов.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #99 -: Декември 28, 2018, 20:05:09 pm »
Да ви каже нещо забавно. Моя малкия,обеснявал на баба си (майка ми)..пък бабо ние ще си имаме бебе 😁 майка ми помислила че говори за снаха ми...не бе бабо ,не вие чичо и стринка ще си имат бебе. Бабоо,ние ще имаме бебе и ще е момиченце. Майка ми: а мама знае ли
Синът ми: мама не знае,то ще е изненада.😂
Сега майка ми е в шок,защото не знае дали говори истина или си измисля,аз не съм и казала че работим за бебе.