0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Падащи стойности на ЧХГ!Това ли е края?
« -: Декември 11, 2018, 01:20:39 am »
Здравейте на всички :?
Имам спад в нивата на ЧХГ за 3 дни.Миналият петък нивото беше 9067 а в понеделник 8334.68 :( В една и съща лаборатория е правено в една от най-добрите столични болници по едно и също горе-долу време.Попринцип в петъка(7.12) бях на УЗИ и се видя плоден сак само,който отговаряше на 5г.с+5 дни а на ехографа(вагинален)показа,че съм в 6г.с+4 дни.Тогава лекарката ми каза,че може да е "кухо яйце".Нямам болки,кървене,зацапване.Това ли е края на моето щастие?Въпрос на време ли в симптомите на аборт да започнат?Пия фолиева киселина и Утрогестан 2х2 орално.
*
Re: Падащи стойности на ЧХГ!Това ли е края?
« Отговор #1 -: Декември 11, 2018, 08:48:13 am »
Верджи, за съжаление е много вероятно това да е края наистина.Проследете го след 2 дни как е, отиди пак на преглед към края на седмицата!

Re: Падащи стойности на ЧХГ!Това ли е края?
« Отговор #2 -: Декември 11, 2018, 11:49:02 am »
Имам час за петък.Задължително ли е да имам болки и кървене ако има нещо?  :?
*
Re: Падащи стойности на ЧХГ!Това ли е края?
« Отговор #3 -: Декември 11, 2018, 13:36:24 pm »
Не не е задължително, дори докато приемате утрогестана може да не настъпи кървене.

Re: Падащи стойности на ЧХГ!Това ли е края?
« Отговор #4 -: Декември 11, 2018, 17:58:42 pm »
Бях при друг лекар днес.Видя се плоден сак 13,6мм(преди 4 дни беше 9,5мм) + жълтъчно мехурче 1,6мм,което не се виждаше миналия път и добро оформено жълто тяло.Каза ми да не бързам за никъде и да не правя повече ЧХГ тестове.Но изоставам с 2 седмици.Трябва да съм в 7г.с +1 ден според УЗИ.
Има ли успешна бременност с изоставащ плоден сак?Другата седмица съм пак,за да видим има ли ембрион с пулс :) Вашето мнение по въпроса е много важно за мен.Блгаодаря  :P
« Последна редакция: Декември 11, 2018, 18:01:59 pm от Verji777 »
Re: Падащи стойности на ЧХГ!Това ли е края?
« Отговор #5 -: Декември 11, 2018, 21:12:20 pm »
На този етап различните ехографи ще покажат различни неща.Според мен трябва да си пуснеш ЧХГ то 48 часа след последния.Той е много по-голям показател от ехографа.Стискам палци за положително развитие на нещата