0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Втора бременност и страх
« -: Ноември 26, 2018, 17:01:29 pm »
Здравейте на всички.На 22г съм бременна за втори път след една неуспешна бременност преди 4м,която приключи в 6г.с.
Имам няколко въпроса:
1.Не мога да изчисля правилно и точно в коя г.с съм.На 22.10 беше първия ден от последната ми менструация.Ползвах калкулатори,но всички показват различно.
2.Миналата седмица имах всички симптоми на бременност:сънливост,напрегнати гърди,не ми се гадеше и повръщаше обаче,често уриниране и т.н.Но от вчера някак си отшумяха.Спомням си,че през 1та ми бременност гърдите ми ме боляха адски много и бяха бая големи..докъто сега не.Притеснявам се да не стане нещо на плода.
3.Бях на преглед миналия понеделник,но не можа да каже нищо,защото "нещото",което видя лекарката на ехографа(вагинален) беше много малко.Да подчертая,че имам 2 положителни теста за бременност + два кръвни положителни.
4.Имам запазен час за 14.12 при д-р Едиола Пренди.Някой има ли отзиви за нея?Също така дали тогава ще се чуе пулс?
В момента пия фолиева киселина,витамини Прегнакеър и но спа при нужда,тъй като имам от време на време леки болки и придърпвания в матката.
Благодаря за вниманието :)
*
Re: Втора бременност и страх
« Отговор #1 -: Ноември 26, 2018, 18:39:07 pm »
В момента си в 5г.с. По- точно днес влизаш в 5та. Преди седмица няма ка да се види каквото и да е в матката и не знам какво е видяла лекарката. Кръвните тестове са количествени. Какви са ти стойностите на ЧХГ  през какво време са правени тестовете?
На 14ти ще си в 7г.с, което означава, че вече ще се види нещо на ултразвуковия преглед и вероятно ще се чуе и сърце.
Пожелавам ти късмет и дано всичко да е наред.  :)
Re: Втора бременност и страх
« Отговор #2 -: Ноември 26, 2018, 23:28:18 pm »
Благодаря много за отговора.
Първият ЧХГ беше 7.00(13.11) втория 28,31(15.11).Тогава хванах бременността съвсем в началото.По-късно си направих и домашен тест с 2 ясно изразе черти 8O