0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Много кратък цикъл
« -: Октомври 10, 2018, 20:37:56 pm »
Здравейте,последните 2 месеца менструацията ми беше на 31 дни,този месец се измести на 27 дни и дойде на 07.10 /като броя и първия ден в случая 7.10 ,понеже си имаше нормално кървене /и продължи 4 дни ,2 дни с нормално течение,3тия ден само няколко капки кръв ,и на 4-тия ден свършваше/имаше леко зацапване / . Преди цикъла имах 4 дни болка ниско в корема,болезнени гърди и зърна/каквито обикновено имам /,зърната с настъпването на цикъла моментално спряха да ме болят,докато гърдите все още ме болят .Цвета на кръвта си беше нормална.Отделно ме е хванал грип,настинка,възможно ли това да е повлияло на цикъла.Според вас нормално ли е такова течение ? Като цяло и по принцип вече не ми е много обилен цикъла,докато преди беше такъв.Миналия месец беше по -продължителен и обилен. Благодаря
*
Re: Много кратък цикъл
« Отговор #1 -: Октомври 10, 2018, 21:30:17 pm »
Аномалии се случват. Цикълът всъщност е удебелената лигавица, която всеки месец нараства и се изхвърля с цикъла. Някои месеци може лигавицата да е по-малко. Нормално на 13 цикъла един е без овулация и тогава хормоните са малко по-различни. Важното в случая е, че е имало нормално кървене два дена. Не се притеснявай. На мен ми се случи при цикъл като часовник да започва да подранява и закъснява без открита причина. Просто тялото не е часовник.
Успокой се, ако в следващите месеци те усъмни цикъла, виж си хормоните. Но за момента не мисля, че имаш повод за притеснение. Притеснително е да имаш кървене между цикли например
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Много кратък цикъл
« Отговор #2 -: Октомври 12, 2018, 09:20:21 am »
А нормално ли е веднага след цикъла да имам постоянно безцветно вагинално течение? И леки болки ниско в корема, не са постоянни?
« Последна редакция: Октомври 12, 2018, 09:40:16 am от Gabi_95 »
Re: Много кратък цикъл
« Отговор #3 -: Октомври 12, 2018, 16:08:43 pm »
Подобни симптоми се получават при овулация.Може този цикъл овулацията ти да е по-рано.Както всяко друго нещо,тя се влиае от много неща.Ако течението продължи по-дълго време или се промени се консултирай с гинеколог
Re: Много кратък цикъл
« Отговор #4 -: Октомври 12, 2018, 20:05:35 pm »
За всеки случай за мое успокоение днес реших да си взема тест за бременност.Макар,че нямаше смисъл,защото цикъл си имах,макар и по-оскъден,отрицателен е теста.Направих тест и за овулация,който също е отрицателен.Вагиналното течение е доста силно,като на моменти е още по-обилно и го усещам сякаш е месечния ми цикъл,имала съм и преди течение,но не толкова силно.Нямам парене,щипане,или сърбеж.