0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Повтарящи се аборти - има ли надежда?
« -: Септември 15, 2018, 11:52:51 am »
Здравейте!

Има ли момичета родили след 3 или повече последователни аборти?

След 2 икси мисед аборта, сега съм с 3ти след спонтанна бременност.

След генетични, имунологични и т.н. изследвания -
Категорична причина няма, въпреки това са вземани профилактични мерки с фраксипарин, утрогестан, зарзио, омега 3 и т.н. Вливане на iVig

За съжаление резултатът е един и същ - бременността приключва в 8-9та седмица със задържан аборт (вероятно заради утрогестана не се изхвърля от организма).

Не знам имам ли сили да продължа изобщо. Или пък да зарежа всички лекарства и доктори и каквото такова. И без друго в тази област с НК клетки, Вливки и изследвания са в сферата н вероятностите.

Ще се радвам, ако някой сподели успех (макар че в този случай, едва ли виси във форумите, но все пак).

Благодаря предварително!

Re: Повтарящи се аборти - има ли надежда?
« Отговор #1 -: Септември 15, 2018, 12:01:48 pm »
Здравейте, аз съм с 2 мисед аборта и ви съчувствам. Надявам се скоро да се намери причината. Вижте листовката на Зарзиото- никога не е било тествано върху бременни. Лекар ми каза, че е забранено и води до увреди в плода.... Дали е така не знам, проучете си.
Re: Повтарящи се аборти - има ли надежда?
« Отговор #2 -: Септември 15, 2018, 12:06:53 pm »
Благодаря!

Съжалявам, че и вие сте преживели това.

Живот и здраве, ако има следващ път така или иначе няма да слагам зарзио.Дори да не вреди, на мен не помага.

За съжаление в тези случаи лекарите често залагат на “експерименти”, тъй като така или иначе утвърдена терапия няма.

При вас има ли установена причина?
Re: Повтарящи се аборти - има ли надежда?
« Отговор #3 -: Септември 15, 2018, 12:15:09 pm »
На мен ми откриха миома... Странното е, че никой не я беше видял преди това. Преди момата ми казаха двурога матка, но ще видим от хистероскопията какво ще излезе. Не усвоявам и Фолиевата и витамините от б групата. Чакаме все още да излезнат резултатите от кариотипа и някои имунологични. И при нас още трябва да се досглобява картинката.
Re: Повтарящи се аборти - има ли надежда?
« Отговор #4 -: Септември 15, 2018, 12:20:47 pm »
Хубавото е, че всички тези неща са лечими. Корекцията в б витамините е с активната форма на фолиева киселина и б 12, както и б комплекс. В коя седмица са миседите? Възможно ли е да не се види миома при рутинни прегледи в вагинален ултразвук?
Re: Повтарящи се аборти - има ли надежда?
« Отговор #5 -: Септември 15, 2018, 12:50:57 pm »
Да, поправи и са нещата при мен. Миседите са в 8 и 10 седмица. Явно е възможно да не се види момата, откриха ми я месец и половина след втория аборт... Но аз живея в Англия, тук са под всякаква критика. При втората бременност имах преглед и в България, но и там не я видяха.
Re: Повтарящи се аборти - има ли надежда?
« Отговор #6 -: Септември 15, 2018, 13:11:25 pm »
Ясно. Благодаря за отговора! Стискам палци нещата да се подредят.
Re: Повтарящи се аборти - има ли надежда?
« Отговор #7 -: Септември 15, 2018, 14:24:45 pm »
И аз стискам палци за вас! Благодаря!