0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хламидия
« -: Юли 11, 2018, 10:54:47 am »
Здравейте,няколко пъти на мен и съпруга ми е взимана кръвна проба за Хламидии от тип М и всички са били отрицателни.Наскоро на него му изследваха тип Г и излезе полож.Има ли място за притеснение?Благодаря!
*
Re: Хламидия
« Отговор #1 -: Юли 11, 2018, 11:51:48 am »
Изследването е IgA, IgM, IgG. Съответно: IgA - текуща действаща инфекция, IgM- току що е имал досег с хламидия и тялото може да се пробори евентуално само, IgG - маркер за прекарана инфекция в миналото. Ако само IgG e положително от трите, той няма повод за притеснение. Изследвайте се и вие, защото може да нанесе сериозни щети при дълго нелечение при жената.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Хламидия
« Отговор #2 -: Юли 11, 2018, 12:52:37 pm »
Напълно подкрепям ,Тери!Изследвайте се,дано няма нищо.Аз съм потърпевша от  прекарана отдавна хламидия.
Re: Хламидия
« Отговор #3 -: Юли 11, 2018, 17:50:20 pm »
Благодаря ви!Днес пуснахме и на двамата Ig A и Ig G на мен.Дано всичко е наред,че сме точно преди старт на Икси.
*
Re: Хламидия
« Отговор #4 -: Юли 11, 2018, 18:41:34 pm »
Направо ми се струва невъзможно, че сте стигнали до ИКСИ и не са ви пускали Хламидия.  Казвам го, защото ако има IgA положително при мъжа, то това може да е една от основните причини за ИКСИто (кофти спермограма). При първата лоша спермограма на мъжа ми директно му изследваха доста неща, като първото от тях беше хламидия.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Хламидия
« Отговор #5 -: Юли 11, 2018, 20:04:16 pm »
Не се учудвам особено.Докато се лекувах в Олимед не ми пуснаха хламидия.При Александров първите неща бяха-хламидия,полови хормони,ЦС и спермограма.Много ти стискам палци да не си имала досег с гадината.
Re: Хламидия
« Отговор #6 -: Юли 16, 2018, 11:00:05 am »
Здравейте,това са ми резултатите.Какво ще кажете за тях?
*
Re: Хламидия
« Отговор #7 -: Юли 16, 2018, 11:08:20 am »
Супер са. Нямаш хламидия. Успех
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Хламидия
« Отговор #8 -: Юли 16, 2018, 11:17:07 am »
Благодаря много!
Re: Хламидия
« Отговор #9 -: Септември 02, 2018, 13:34:49 pm »
Здравейте,след проведено лечение стойностите на Ig A започнаха да падат,а стойностите Ig G продължават да се увеличават.Какво може за означава това?
*
Re: Хламидия
« Отговор #10 -: Септември 02, 2018, 14:57:31 pm »
Важното е, че IgA пада. IgG ще започне да пада след доста време и пада с много малки темпове. IgG показва, че някога през живота си си прекарала хламидия, а не че сега я имаш. Явно се увеличават антителата просто. Не се притеснявай. Но нали резултатите ти бяха отрицателни, лъжлив ли се оказа резултата?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Хламидия
« Отговор #11 -: Септември 02, 2018, 16:31:20 pm »
Благодаря,това са резултатите на съпруга ми.Надявам се по-бързо да падне Ig A,защото все още резултата е + но поне започна да пада с 1 курс лечение.Преди беше 2.32 а сега е 1.59.Според реф.стойности на лабораторията трябва да е до 0.80.
Re: Хламидия
« Отговор #12 -: Септември 02, 2018, 17:11:40 pm »
Чакам утре и отговор от доктора,дали ще продължаваме с лечение или ще се изчака още малко и пак контрола.
Re: Хламидия
« Отговор #13 -: Септември 04, 2018, 15:42:53 pm »
Благодаря ви още веднъж момичета.Днес получих отговор от доктора,че с хламидиите всичко е наред.Щом са започнали да спадат  нивата на Ig A.А било нормално стойностите на Ig G да се покачат в следствие на лечението.Това означанало,че действат лекарствата на хладията.
*
Re: Хламидия
« Отговор #14 -: Септември 04, 2018, 16:04:47 pm »
Пожелавам ви след няколко месеца да се оправи и спермограмата и изобщо да не стигате до ИКСИ.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Хламидия
« Отговор #15 -: Септември 04, 2018, 16:22:33 pm »
Пожелавам ви след няколко месеца да се оправи и спермограмата и изобщо да не стигате до ИКСИ.

Дай Боже!Благодаря!
Re: Хламидия
« Отговор #16 -: Септември 04, 2018, 16:51:19 pm »
Направо ми се струва невъзможно, че сте стигнали до ИКСИ и не са ви пускали Хламидия.  Казвам го, защото ако има IgA положително при мъжа, то това може да е една от основните причини за ИКСИто (кофти спермограма). При първата лоша спермограма на мъжа ми директно му изследваха доста неща, като първото от тях беше хламидия.

Тогава изследваха хламидия Ig M и  PCR анализ на еякулат и бяха отрицателни.Но сега разбирам от форуми,че ако е стара и остра инфекцията в тези изследвания нивата и са нормални и е минала в по горен етаж.
*
Re: Хламидия
« Отговор #17 -: Септември 04, 2018, 17:02:05 pm »
Но пък IgA е било положително щом казваш, че сега го лекувате. Значи е имал хламидия. Понякога хламидията се връща. Останали са малки клетки, които не се хващат на микробиологичен анализ и поради някакви причини успяват отново да се развият. Може и това да се е случило при вас. Но определено има отражение върху спермограмата. Това е от първите изследвания при лоша спермограма.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Хламидия
« Отговор #18 -: Септември 05, 2018, 13:27:16 pm »
Но пък IgA е било положително щом казваш, че сега го лекувате. Значи е имал хламидия. Понякога хламидията се връща. Останали са малки клетки, които не се хващат на микробиологичен анализ и поради някакви причини успяват отново да се развият. Може и това да се е случило при вас. Но определено има отражение върху спермограмата. Това е от първите изследвания при лоша спермограма.

Ig A  сега излезе + когато се подготвяме за второ Икси,тогава само Ig M изслезваха.Сега се замислям,ако наистита тогава е имал хламидия,а имаме замразени сперматозоиди от тогава дали изобщо можем да ги използваме.
*
Re: Хламидия
« Отговор #19 -: Септември 05, 2018, 13:42:24 pm »
Не мисля, че е проблем. Те правят swim up обработка често. И взимат само сперматозоидите с добра морфология.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света