0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
цветна снимка
« -: Юли 15, 2006, 19:40:00 pm »
Момичета, знаете ли защо цветна снимка се прави само до 12ти ден от цикъла? Проблем ли е, ако я правя ня 13ти ден...  :ask:
Re: цветна снимка
« Отговор #1 -: Юли 15, 2006, 19:42:32 pm »
Проблем е, ако се направи след овулацията. Хубаво е да те видят на УЗ преди снимката.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: цветна снимка
« Отговор #2 -: Юли 15, 2006, 20:28:23 pm »
Проблем е, ако се направи след овулацията. Хубаво е да те видят на УЗ преди снимката.
Съгласна съм с little_rabbit!!!!!
*
Re: цветна снимка
« Отговор #3 -: Юли 15, 2006, 21:07:30 pm »
ОК, ама какъв е проблема, какви ще са последствията, ако овулацията ве4е е налице. Благодаря ви
Re: цветна снимка
« Отговор #4 -: Юли 15, 2006, 21:53:02 pm »
Ами облъчване на рентген директно върху ембриона (ако има такъв). Рентгена не е полезен  :?

Обикновено се препоръчва въздържане от сексуални контакти до деня на цветната снимка - от една страна за да е сигурно, че няма бременност, която да бъде облъчена (въздържанието е единственият сигурен предпазен метод), и от друга - за да не се внесе инфекция в женската репродуктивна система, която да бъде пренесена в матката и тръбите със снимката.
« Последна редакция: Юли 15, 2006, 22:01:29 pm от little_rabbit »
*
Re: цветна снимка
« Отговор #5 -: Юли 15, 2006, 21:57:59 pm »
Благодаря ти Зайко, ако само това ще е проблема - то при мене е без значение. Естествена бременност при мене не се очертава, тъй че мога да правя снимката спокойно. Желая ви успех! :lol:
Re: цветна снимка
« Отговор #6 -: Юли 15, 2006, 22:00:50 pm »
Бобка, няма невъзможни неща. Знам, че звучи като клише, но си длъжна за вземеш всички мерки да няма облъчен ембрион.

Стискам палци за хубав резултат на снимката!
*

    tedi91

  • ***
  • 275
  • Аз обичам моя съпруг!
Re: цветна снимка
« Отговор #7 -: Юли 16, 2006, 10:53:05 am »
Бобка,Зайчето е права.На 01.04.трябваше да правя инсе,а не се наложи-бебето беше станало!


Re: цветна снимка
« Отговор #8 -: Юли 17, 2006, 19:28:05 pm »
Здравейте момичета,
честито на Теди  за забременяването.Бобка цветна снимка се прави до 12 ден от цикъла защото ако има запушване на траби при въвеждане на контрастно в-во може да доведе до отпушване и на 13-14 ден при настъпване на ову. да забременееш.Което мога да ти  пожелая. :balk_50:
*
Re: цветна снимка
« Отговор #9 -: Юли 17, 2006, 23:37:00 pm »
Мацки, благодаря ви! Аз май изпуснах тия срокове...  :balk_134:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: цветна снимка
« Отговор #10 -: Юли 18, 2006, 07:13:21 am »
Мацки, благодаря ви! Аз май изпуснах тия срокове...  :balk_134:
Браво bobka  !Е не е фатално ...другия месец! :bighug:
Re: цветна снимка
« Отговор #11 -: Юли 18, 2006, 15:22:13 pm »
бобка ,не се притеснявай другия месец ще направиш цветна снимка.Но защто точно цветна снимка искаш да си правиш ,много лекари са я отхвърлили като метод.За предпочитане е първо хидротубация и следтова лапароскопия, която е по безболезна и по точна ( дава по -ясна представя за състоянието)Но все пак това е мое мнение.Успех :)
Re: цветна снимка
« Отговор #12 -: Юли 18, 2006, 16:08:15 pm »
бобка ,не се притеснявай другия месец ще направиш цветна снимка.Но защто точно цветна снимка искаш да си правиш ,много лекари са я отхвърлили като метод.За предпочитане е първо хидротубация и следтова лапароскопия, която е по безболезна и по точна ( дава по -ясна представя за състоянието)Но все пак това е мое мнение.Успех :)
Полина, не пиши за неща, от които не разбираш. В тази тема има две твои мнения и и с двете не казваш НИЩО вярно!

На цветната снимка се вижда как протича контраста по тръбите, показва ако в някоя тръба има запушване, вижда се точно формата на матката, тръбите. При хидротубацията се вижда, че тръбите са пропуснали, ама коя и колко - не е ясно; не може да се оцени дали са нагънати или нормални, с две думи - хидротубацията не е точен метод, а само ориентировъчен.

Лапароскопията е ОПЕРАЦИЯ с всичките произтичащи от това рискове. Много ми е смешно как с леко сърце насочваш момичето да се подложи на оперативна интервенция все едно я пращаш да си купи сладолед. Спри се малко!
*
Re: цветна снимка
« Отговор #13 -: Юли 18, 2006, 17:40:31 pm »
 :balk_163: Нека да кажа с две думи каква е историята при мен. Цветна снимка на която се видяха нагънати тръби, Пропускат, но...недобре. Обърната матка /което май не е голям проблем, знам ли.../ После направихме Лапаро - Отпушиха тръбите, яйчниците са били добре, много сраствания, които са отстранили, ендометриоза втора степен. Уж имаше добри условия за забременяване след лапарото... но нещо не се получи. Опитите ни за една година не дадоха резултат :balk_144: Направихме хидротубация, от която се видя, че тръбите пак се смахват, но...не се видяха много подробности. Както каза Зайко - не е точен метод. Направихме един опит Матурация - без успех. И сега наесен с нови сили и големи надежди се пускам на ИнВитро, но преди това искам да видиме какво е положението.   
  Желая ви успех, момичета! Всички ще бъдем Мами един ден, вярвайте! :balk_69:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: цветна снимка
« Отговор #14 -: Юли 18, 2006, 21:10:52 pm »
:balk_163: Нека да кажа с две думи каква е историята при мен. Цветна снимка на която се видяха нагънати тръби, Пропускат, но...недобре. Обърната матка /което май не е голям проблем, знам ли.../ После направихме Лапаро - Отпушиха тръбите, яйчниците са били добре, много сраствания, които са отстранили, ендометриоза втора степен. Уж имаше добри условия за забременяване след лапарото... но нещо не се получи. Опитите ни за една година не дадоха резултат :balk_144: Направихме хидротубация, от която се видя, че тръбите пак се смахват, но...не се видяха много подробности. Както каза Зайко - не е точен метод. Направихме един опит Матурация - без успех. И сега наесен с нови сили и големи надежди се пускам на ИнВитро, но преди това искам да видиме какво е положението.   
  Желая ви успех, момичета! Всички ще бъдем Мами един ден, вярвайте! :balk_69:
Бобка миличка права си .....Всички ще бъдем Мами един ден!!!!!!Надявам се на есен да си пишем в много по хубави теми!!!!!!Успех !!!! :balk_21:
следващ месец като направиш снимка ще чакаме резултати!!! :D
Re: цветна снимка
« Отговор #15 -: Юли 19, 2006, 15:39:29 pm »
Полина, не пиши за неща, от които не разбираш. В тази тема има две твои мнения и и с двете не казваш НИЩО вярно!

На цветната снимка се вижда как протича контраста по тръбите, показва ако в някоя тръба има запушване, вижда се точно формата на матката, тръбите. При хидротубацията се вижда, че тръбите са пропуснали, ама коя и колко - не е ясно; не може да се оцени дали са нагънати или нормални, с две думи - хидротубацията не е точен метод, а само ориентировъчен.

Лапароскопията е ОПЕРАЦИЯ с всичките произтичащи от това рискове. Много ми е смешно как с леко сърце насочваш момичето да се подложи на оперативна интервенция все едно я пращаш да си купи сладолед. Спри се малко!




little_rabbit съжелявам ,но само споделям мнение.На мен така са ми казвали почти всички лекари при които съм ходила, а и от форума така съм разбрала.Най-редовно  се ровя из този форум за да открия нещо ново но за съжаление все едно и също.Съжелявам. :oops:
Re: цветна снимка
« Отговор #16 -: Юли 19, 2006, 16:12:23 pm »
Полина,  :bighug:
Мисли преди да пишеш.
*
Re: цветна снимка
« Отговор #17 -: Юли 19, 2006, 16:40:33 pm »
Момичета, от това, което четох за цветната снимка,стигам до извода, че се прави преди ову, защото с нея се оглежда и матката, а ако е по време или след ову, лигавицата е вече дебела, и ако има полип, по-трудно ще се види.Аз правих хистероскопия, а сега, в петък ще правя и снимка. Докторът каза, че може и след 13 ден, защото ще гледа само тръбите.Дали съм права, не знам.Стискайте ми палци!Успех на всички!
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
Re: цветна снимка
« Отговор #18 -: Юли 19, 2006, 20:31:16 pm »
Прави се тогава и поради факта, че преди овулация се предотвратява възможността да се направи цветната снимка при евентуална ранна бременност.
Re: цветна снимка
« Отговор #19 -: Юли 20, 2006, 10:41:30 am »
Аз каквото и да мисля все тая,но трябва умните лекари да мислят какво казват на пациентите,нали са умни учили са толкова години.А ние го научаваме от тях , го споделяме.