0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Задържан фоликул
« -: Юни 20, 2018, 11:14:13 am »
Здравейте момичета,от една година правя опити за бременост.Имам два неуспешни ИКСИ опита в Турция.Диагнозата ми е ИЯР,но май не е само това.Миналата седмица бях на консултация при Доц.Конова.Назначи ми :
FSH,LH,E2,PROLAKTIN,AMH,Chlamydia trachomatis IgG,Chlamydia trachomatis IgA,NK клетки,глюкоза+IR,Антифофолипиден Screen IgG,Антифосфолипиден Screen IgM,Генни полиморфизми,асоциирани с тромбофилия.Чакам цикъла си някъде на 29.06.Без хормоните и NK клетките съм пуснала всичко.Също каза да посетя Д-р Бодурска до 14 ден на цикъла.Ходих да взема направление поне за хормоните при моята гинеколожка и като ме прегледа каза че имам задържан фоликул който е 24 мм на 17 ден от цикъла,та ме вълнува дали е задържан наистина или е късна овулация.Преди това пиех достинекс по схема от 16 ден 2×1 за 10 дни.Но този месец вече го спирам.Последния прием беше на 01.06 ,а цикъла ми беше на 03.06.До тук така,но за разкош ми прищипа кръста и сега се притеснявам да приемам медикаменти,защото ми предстои изследване на хормони.Дали може да окаже влияние ако почна да си лекувам кръста.Болките са ужасни.В деня в който ми се схвана ми биха Профенид и милгама,дано да не повлияе на резултатите(днес пуснах всичко без хормони и нк клетки).Гинеколожката ми не е много май в час,защото и поисках вагинален и цервикален секрет,а тя с един тъмпон ми бръкна и в влагалището и в цервикалния канал и ми вика то каквото има в влагалището това го има и в цервикалния канал.И сега трябва като отида при бодурска да и кажа да ми пусне ново иследване,което трябва и да си го платя защото моята гинеколожка не знае как се прави.Съжалявам за дългия пост и че бях толкова подробна,но ще се радвам да ме посъветват момичета с подобен опит
*
Re: Задържан фоликул
« Отговор #1 -: Юни 20, 2018, 11:23:05 am »
Мая, отложи НК клетките докато не ти се оправи кръста.От възпалението ще са покачени със сигурност.Все пак имунологията веднага се покачва щом има някакъв проблем в тялото.Изчакай месец да си ОК и тогава ги пусни.Иначе върху хормоните не би трябвало да повлияят тези препарати.Колкото до кистата, ако си с късна овулация е възможно да се пука сега фоликула, но не знам колко дневен ти е цикъла.За да си по-сигурна говори с д-р Бодурска преди да пуснеш хормони да минеш на един ехографски преглед да се види, че всичко е ОК.Мен така са ме отлагали от изследвания, точно заради киста.
Пиши ако имаш въпроси!

Re: Задържан фоликул
« Отговор #2 -: Юни 20, 2018, 11:29:24 am »
Благодаря ти Маги,а знаеш ли за колко време излиза резултата от нк клетки
*
Re: Задържан фоликул
« Отговор #3 -: Юни 20, 2018, 11:37:39 am »
Ох, мисля че беше около седмица, но вече не помня, отдавна ги правих.На място питай.Знам, че това чакане е ужасно повярвай ми.Аз така отложих НК клетки, защото се разболях и бях на антибиотик.Но поне отхвърляш някакво неизвестно или пък знае, че трябва да направиш още нещо след трансфер.

Re: Задържан фоликул
« Отговор #4 -: Юни 20, 2018, 12:44:28 pm »
Искаше ми се поне другата седмица да ги пусна че да мога да отида на преклед за яйчниковия резерв но нещата най вероятно ще се проточат.То и другите изследвания ще бъдат готови до 15 работни дни казаха понеже ги пращали в Германия.Ще се наложи чак на другия цикъл да ходя при Бодурска,а при Конова кога един бог знае
Re: Задържан фоликул
« Отговор #5 -: Юни 20, 2018, 12:48:17 pm »
Цикъла ми е на 26 дена по принцип,но всичко толкова се обърка вече че незнам кога ще ми дойде,дали пак няма да имам задържан фоликул,вече 3 пъти ми идва на 15 дена и си го обеснявам защото задържам фоликули и те като се спукат ми идва и така цикъла ми става един нередовен.Дуфастона го пих за това да видим сега как ще е
*
Re: Задържан фоликул
« Отговор #6 -: Юни 20, 2018, 13:17:36 pm »
Много странен цикъл наистина.Какво казва лекарката за толкова често кървене?

Re: Задържан фоликул
« Отговор #7 -: Юни 20, 2018, 14:44:04 pm »
Ами нищо какво да каже,иначе преди да почна първата стимулация в Турция на 12 ден бях прокървила и бяхме отложили стимулацията заради висок Е2,тогава доктора каза ,че най вероятно едия от фоликулите е бил стар и се е пукнал
*
Re: Задържан фоликул
« Отговор #8 -: Юни 21, 2018, 09:43:29 am »
Това значи ли, че правиш често кисти?Мисля, че трябва да обърнат внимание на това лекарите.

Re: Задържан фоликул
« Отговор #9 -: Юни 21, 2018, 10:04:35 am »
Ами незнам вече какво да си мисля и към кого да се обърна.На 2 ден от цикъла ще пускам хормони,имам назначени имуологични които вече ги пуснах,ще чакам резултата.Конова ме насочи към Бодурска от КИРМ.Не можах да намеря отзиви за нея и не знам дали ще може да помогне в моя случай.След всички изследвания и преглед при гинеколог и андролог ще се върнем за заключение при нея.По принцип спермограмата на съпруга ми е добра,но може да се наложи да му направят ДНК анализ на сперматозоидите.,кпето мисля че е излишно понеже ако имаше проблеми моите ембриони нямаше да доживеят до 5 ден
*
Re: Задържан фоликул
« Отговор #10 -: Юни 21, 2018, 10:20:26 am »
Ние правихме и SDI тест и ДНК фрагментации, но не бяхме имали ембриони чакани до 5-ти ден.
Бодурска мисля,че е от скоро в репродуктивния им екип.Тази година беше на Денят на репродуктивно здраве, заедно с д-р Добринка Гинчева.Не мпга да кажа нищо за нея, просто е от скоро в тази сфера.

Но ако мислите, че нещо пропуска винаги можете да направите консултация и с друг лекар в друга клиника.