0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Постоянно подут корем
« -: Май 26, 2018, 22:33:20 pm »
Здравейте ,извинявам се ако темата ми не е в правилния раздел. Знам,че няма как да ми помогнете,но ако някой от вас се е сблъсквал с подобна ситуация и има някакво решение на проблема моля да го сподели . От няколко месеца/7-8/ ми е постоянно подут корема,дори сутрин ,но по мъничко и постепенно за целия ден се подува повече и повече,истинска мъка е вечерно време,сякаш съм бременна в 5-тия месец,усещам силна тежест и видимо много силно подуване на корема,от време на време имам газове,понякога много често.Чувствам се постоянно като балон,ходих на гастроентеролог-казаха ми,че имам възпалени черва,пълни с газове,предписаха ми да пия- Омепразол ,Дуспаталин и Еспумизан,ефект от тях нямам.Имам до известна степен и отклонения на цикъла/по слабо кръвотечение,по малко дни е самият цикъл,не ме боли корема като преди преди цикъл/ ,не знам двете неща имат ли нещо общо ,но не знам дали не е вариант и някакъв хормонален проблем да е... Моля ако някой се е сблъсквал и може да помогне да го направи
*
Re: Постоянно подут корем
« Отговор #1 -: Май 26, 2018, 22:48:33 pm »
Здрасти, момичетата, които повече разбират ще кажат има ли връзка с хормоните.
Моят съпруг страда от проблеми със стомаха. Ако инфекцията при теб се е получила в следствие от някакви бактерии то аз бих ти препоръчала диета: премахване на всичко сладко от менюто и на млечни продукти (могат да останат масло и кисело мляко). Бактериите се хранят със захар, с премахването на захарта се намалява храната им. А млечните продукти са слузообразуващи, което е средата на живот на бактериите. Съответно идеята е да се махне средата им за развитие и да се премахне храната им. При него доста помогна тази диета. Драстична е, но проблемите със стомаха водят то много неудобства в ежедневието. Другото, което може да забележиш е как ти се отразява яденето на пресни зеленчуци/ плодове.
Успоредно и някакъв пробиотик би бил добре да ти нормализира флората.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Постоянно подут корем
« Отговор #2 -: Май 26, 2018, 23:01:27 pm »
Здравей,аз плодове не ям,страшно ги избягвам,както и млечни продукти..шоколад,сладки работи абсурд...3 пръста под пупа на корема имам подутина на корема през дължината,много странна,много ми е дискомфортно ,защото тежа 42кг ,и с тоя голям корем като в 5тия месец...
*
Re: Постоянно подут корем
« Отговор #3 -: Май 27, 2018, 21:23:26 pm »
Опитала ли си да се храниш разделно и да приемаш пробиотици? На мен също не ми помогна протонна помпа. Предимно за намаляне на последствията от хранене приемам Иберогаст и съм доволна. Също едно етерично масло.
Re: Постоянно подут корем
« Отговор #4 -: Юни 27, 2018, 00:22:31 am »
Привет,
Аз също подкрепям съветите за диетата, които са ти дали както и тези за пробиотика, при мен тези неща помагат. Чела съм съвети и за приемане на повече фибри, но при мен точно приемането на прекалено много фибри доведе до ужасно подут корем и ужасен запек. Изключи напълно кафето. Експериментирай с храната докато установиш кое влошава положението, възможно е и да е глутена. Има кръвни изследвания за непоносимост към различни типове храни. Това всичко е, ако проблема е в червата. Нека и АГ да те погледне на ехограф. Личният лекар какво казва?