0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    bilinka

 :hello2:
Моя колежка от университета ми направи веднъж чай от джоджен  :coffee:, след който напълно изчезнаха всякакви болки, а при мен цикълът е много болезнен особено в началото  8O . Чаят от джоджен, особено ако е пресен а не сушен, наистина помага при менструални болки.  :lovedock: Ако в чая няма захар още по-добре. :goodluck:

P.S. Извинете за повторението ако някой го е споменал по-горе  :lol:
 :witch:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: джоджен помага при менструални болки
« Отговор #1 -: Юли 14, 2006, 21:58:35 pm »
Не съм го пробвала но мога да опитам!Въпреки че освен АУЛИН нищо друго не ми помага!И то не че ги няма с Аулин но стават поносими! :(
*
Re: джоджен помага при менструални болки
« Отговор #2 -: Юли 17, 2006, 14:20:47 pm »
Ади, опитай със свещички тилкотил. При мен това е единственото напоследък. Можеш да смениш и аулина с Нимезил на прахчета. Има същия състав, но поне при мен има по-добър ефект.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: джоджен помага при менструални болки
« Отговор #3 -: Юли 17, 2006, 22:45:57 pm »
Ади, опитай със свещички тилкотил. При мен това е единственото напоследък. Можеш да смениш и аулина с Нимезил на прахчета. Има същия състав, но поне при мен има по-добър ефект.
Нимези...Аулин ......действат ми ...но май все по малко!
Но не съм пробвала свещички тилкотил??????мога да пробвам!Благодаря за съвета! :D :D :D :balk_21:
Иначе спасмалгон,бисколизин,аналгин вобще не ми помагат!
Re: джоджен помага при менструални болки
« Отговор #4 -: Юли 17, 2006, 22:57:49 pm »
Опитай "Нурофен". Аз сменям от известно време Аулина с него, че с времето, като използвам някое обезболяващо дълго време и като че се пристрастявам към него и действието му намалява. Минала съм през аналгин,спазмалгон, ибупрофен, нимезил и какво ли не. Сега сменям аулина и нурофена и все още ми помагат.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: джоджен помага при менструални болки
« Отговор #5 -: Юли 17, 2006, 23:00:17 pm »
Опитай "Нурофен". Аз сменям от известно време Аулина с него, че с времето, като използвам някое обезболяващо дълго време и като че се пристрастявам към него и действието му намалява. Минала съм през аналгин,спазмалгон, ибупрофен, нимезил и какво ли не. Сега сменям аулина и нурофена и все още ми помагат.
Не съм сигурна но мисля че един път пробвах и не ми подейства че после повърщах от болки!Направо ужас!
*
Re: джоджен помага при менструални болки
« Отговор #6 -: Юли 20, 2006, 22:52:37 pm »
аз също преди операцията бях с много болезнен цикъл. болките първия ден бяха непоносими. оправяше ме само нурофен, но наистина той дразни много стомаха и може да предизвика повръщане. а чайчето наистина е вълшебно и действа страхотно.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: джоджен помага при менструални болки
« Отговор #7 -: Юли 20, 2006, 23:44:24 pm »
Ния каква операция????
*
Re: джоджен помага при менструални болки
« Отговор #8 -: Юли 21, 2006, 10:51:01 am »
Проблемът с Нурофена е, че действа като аспирина - съдоразширяващо. При обилен цикъл става страшно.
На мен дълги години ми помагаше Беналгин, но от известно време ми се повръща от него и няма никакъв ефект срещу болката.
Свещички съм ползвала и български - стават, но май тилкотилът засега е най-ефикасен.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: джоджен помага при менструални болки
« Отговор #9 -: Юли 21, 2006, 15:49:44 pm »
Уайт ,
Цитат
Можеш да смениш и аулина с Нимезил на прахчета
Мисля че нимезил е всъщност аулин!Почти съм сигурна,че не бъркам,така ми каза фармацевтка когато потърсих аулина си на прах,тя ми даде Нимезил и каза,че е 1 към 1,даже скоро в опаковки като Аулин не съм срещала!
Цитат
Опитай "Нурофен". Аз сменям от известно време Аулина с него, че с времето, като използвам някое обезболяващо дълго време и като че се пристрастявам към него и действието му намалява. Минала съм през аналгин,спазмалгон, ибупрофен, нимезил и какво ли не. Сега сменям аулина и нурофена и все още ми помагат
И аз съм същата,Розичке,точно в момента съм в цикъл и за пръв път опитах Нурофен ,но форте,че се ужасявам от тази болка,а преди това основно Аулин и сега ще си "открадна" от теб идеята да ги редувам! :lol:
*
Re: джоджен помага при менструални болки
« Отговор #10 -: Юли 21, 2006, 22:27:56 pm »
Ади оперирана съм при проф. Карагьозов  2002 г. в МД - 11 см миома на матката, множество кисти по 2 яйчника,сраствания с гной в тръбите вследствие хламидиална инфекция и задебелени обвивки.ами май само това беше...
17.01.2005                                                                              21.11.2013