0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Помощ при разчитане на резултати
« -: Април 02, 2018, 22:23:51 pm »
Здравейте, предстой ми преглед при ендокринолог и след това при моят доктор, но понеже има седмица до тогава, моля за помощ относно резултатите ми, благодаря ви предварително
Re: Помощ при разчитане на резултати
« Отговор #1 -: Април 02, 2018, 22:25:04 pm »
И още
*
Re: Помощ при разчитане на резултати
« Отговор #2 -: Април 02, 2018, 23:17:08 pm »
Хормоните на кой ден от цикъла са е много важно,обикновено тези са м/у 3 и 5.Тогава ли са правени?FSH  е много важно,май ти е ок,TSH лекарите казват да е под 2 за забременяване,а за ОГТТ,ендокринолозите изчисляват някаква формула,делят ,умножават и ще кажат дали е ок.Пролактина  е важно преди да се .изследва,гърдите да не са пипани,да си стояла в покой.Според моите опити с хормоните си добре,някое по-компетентно момиче да каже още малко по темата.
*
Re: Помощ при разчитане на резултати
« Отговор #3 -: Април 03, 2018, 07:16:23 am »
Обременяването с глюкоза изглежда добре през часовете, вчера бях на лекар да видят моето. Обясниха ми, че захарта не трябва да се вдига супер много. А инсулина трябва да е над 40, но да не е над 100.
Но индекс НОМА май е висок. Индекс НОМА = (глюкоза гладно * инсулин гладно)/22.5. Твоят отива над 3, а трябва да е под 2.5. Което е в рискова зона.
Относно пролактина: добре е. Моят е също на горна граница, но се води, че е добре. LH:FSH трябва да е горе-долу съотношение 1:1.  При мен едното е 1.2 пъти по другото, при теб е 1.5. Тоест не е точно 1 към 1. Но моята лекарка каза, че това е дребна забележка и не съм пила нищо по въпроса.
« Последна редакция: Април 03, 2018, 07:24:05 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Помощ при разчитане на резултати
« Отговор #4 -: Април 03, 2018, 17:19:41 pm »
Благодаря ви много. На 3ти ден са пуснати хормоните.
Това, което ме ужаси е AMH четох някакви неща за изчерпан яйчников резерв???
*
Re: Помощ при разчитане на резултати
« Отговор #5 -: Април 03, 2018, 17:32:41 pm »
Не бях забелязала АМХ-то. На моите хормонални пишеше 1-2 граничен резултат, но под 1 отива към изчерпан яйчников резерв. Не означава, че нямате нито една яйцеклетка, а че е добре да се ориентирате към репродуктивен специалист. Поне така знам аз.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Помощ при разчитане на резултати
« Отговор #6 -: Април 03, 2018, 17:49:03 pm »
И аз сега видях АМХ, по принцип то не се влияе от деня на цикъла,и действително е така -намаляващ яйчников резерв
Re: Помощ при разчитане на резултати
« Отговор #7 -: Април 03, 2018, 18:03:42 pm »
От скоро ходя при доктор по репродуктивна медицина, след спонтанен аборт, ще видим като види тези изследвания какво ще е мнението, на 30 години съм и това AMH  ме изненада. Като мина консултацията ще пиша. Интересното е че трети месец правя фоликуметрия и всичко изглежда добре, както казват по учебник, но явно не е,... така де щом ходя по доктори явно не е.
*
Re: Помощ при разчитане на резултати
« Отговор #8 -: Април 03, 2018, 18:18:26 pm »
При всички случаи не е края на света.От кой град си?В коя лаборатория ги прави?Аз така си бях акъла с едни хормони,и лекарката ми каза да сменя лабораторията и се оказа права.Пиши след консултацията.
Re: Помощ при разчитане на резултати
« Отговор #9 -: Април 03, 2018, 18:33:46 pm »
От Пловдив съм, в Писанец правих изследванията, мисля си след консултацията ако и докторката ми се усъмни да повторя в друга лаборатория, ако не за друго, то поне да съм сигурна.
*
Re: Помощ при разчитане на резултати
« Отговор #10 -: Април 03, 2018, 18:46:57 pm »
Тери е от Пловдив ,тя ще даде мнение
*
Re: Помощ при разчитане на резултати
« Отговор #11 -: Април 03, 2018, 20:21:44 pm »
АМХ и аз изследвах в Писанец. при мен излезе 2, но и аз се изненадах, нисичко ми се видя при все, че съм на 27 и с доказана овулация. Пък под 2 пишеше граничен резултат.
Имахме в темата "Правим опити за бебе" една жена миналия месец, която щеше да прави опит инвитро с АМХ под 1. Така че варианти има, а очевидно ти вече веднъж дори си успяла да забременееш.
При коя д-рка си, за репродуктивен специалист жена в Пловдив само д-р Петрова знам. Аз съм при д-р Даскалов(специалист по стерилитет и проблемни бременности). Ако имаше как да правя инсеминация при него, нямаше и да помисля за други лекари, но имам час за д-р Петрова за май да говорим за инсеминация/инвитро. Ако в даден момент търсиш друг лекар, препоръчвам Даскалов. Това е лекар, а не банкер. Не гледа на пациентите като портфейл, аз даже спечелих ваучер от 500лв за прегледи при него и пак понякога отказва и от ваучера да приспадне, защото било само коментар срещата ни.
Така че ходи на лекар, не се шашкай и ще се наредят нещата. Ако АМХ те съмнява пусни го някъде другаде. Аз базови съм пускала в Торакс. Но честно казано досега никой лекар не ме е питал откъде саизследванията, просто грешки стават навсякъде
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Помощ при разчитане на резултати
« Отговор #12 -: Април 03, 2018, 20:29:47 pm »
При Петрова съм, вярвам й за сега напълно, но ще съм на преглед другата седмица и затова съм притеснена - доста време ми се вижда, знаете как е. Благодаря ви много, ще дам отчет като разбера заключението.
Тери, пожелавам ти и вярвам че доктор Петрова ще ти е на късмет, страхотна и темпераментна е  yahoo_17 stork-boy
*
Re: Помощ при разчитане на резултати
« Отговор #13 -: Април 03, 2018, 21:15:36 pm »
Не се притеснявай. Важно е, че варианти има. Щом правиш и овулация, просто АМХ сигнализира, че се изчерпва резервът, но това няма да стане утре. Доколкото знам от момичетата от другата тема, си в много сигурни ръце. Оказва се, че това е едно от най-важните неща при борба за детенце. Пожелавам ти късмет и много щастлив край :)
Ако искаш ела при нас http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=52467.0;topicseen
Бъди промяната, която искаш да видиш в света