0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моля, ако някой е кандидатствал скоро с неизяснен стерилитет по фонда,  да каже какви изследвания са нужни. Имам 4 инсета и ми предстои да подам документи. Искам да се подготвя преди да е дошъл М. Благодаря предварително.
*
Здрасти, защо не се обадиш в клиниката, за да ти кажат точно какви документи им трябват. Ние кандидатствахме с мъжки фактор миналия месец и се обадих в клиниката. Те сами предпочитаха да им звъннем, за да ни кажат какво им трябва.
Иначе мисля, че 100% ти трябва изследване на анти-мюлеров хормон. Фонда не финансира двойки с АМХ по-малко от 1 (това е от тази година, преди  гледаха ТСХ). Така че това изследване се прави при кандидатстване по който и да е фактор.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Да, аз така или иначе ще звънна, но сега си чакам теста след последното инсе. Просто искам да се подготвя и финансово, да си изчислява дали ще имам възможност сега или др. месец.
*
Е недей тогава с лоши мисли, дано не ти се налага да мислиш за тези неща и да е положителен теста.

АМХ-то в Писанец ми струваше 30 лв. По-специфичен хормон е, затова струва по-скъпо и го обработваха само в понеделник, затова чаках няколко дена за резултати.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Мерси, Тери, но аз си знам, че няма да стане И този път. За АМХ и аз знам, че е задължителен,  но дали има някакви други хормони, които да са на 2 ден примерно. Вирусология искат ли? Нещо за мъжа?
*
АМХ, спермограма от партньора и документ от клиниката за вида на стерилитета. Мисля, че други изследвания не се изискват. Самата клиника подготвя документите, вие допълват е с изследванията и пращате всичко във фонда. След като сте правили иначе от него имате и СГ по Крюгер.

А, Маги, със старата СГ ще ми е ли? Тя е от декември 2016? Няма ли да искат нова?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Нали правиш инсеминация, към всяка процедура има спермограма.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
В смисъл материалът за самата инсеминация ли? Записват ли се тези резултати?
*
Да, към документите за процедурата си има СГ. Поискай я.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
В смисъл материалът за самата инсеминация ли? Записват ли се тези резултати?

Да, разбира се, при всяка инсеминация се прави спермограма предварително, след това обработка на материала и се записват резултатите от обработката.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Мерси момичета и Д-р Мели. В същата клиника ще подавам, тъй че те ще действат там.
« Последна редакция: Март 15, 2018, 18:56:17 pm от evelinapa »
Re: Кандидатстване по фонда с неизяснен стерилитет
« Отговор #12 -: Ноември 24, 2018, 15:29:57 pm »
Здравейте,имаам въпрос към по-напредналите.
Може ли да се кандидатства по фонда с 1 неуспешно инвитро и 3 инсеминации,или задължително 4 инсеминации?
Чакам и аз резултата от 3-тата.Дай Боже,да не ми се налага,но за всеки случай.
*
Re: Кандидатстване по фонда с неизяснен стерилитет
« Отговор #13 -: Ноември 24, 2018, 15:41:19 pm »
Да, може.Изискването е да имате 4 АРТ процедури, каквито са инсеминациите и ин витрото.

Дано не ви се налага!Успех!

Re: Кандидатстване по фонда с неизяснен стерилитет
« Отговор #14 -: Ноември 26, 2018, 21:27:17 pm »
Явно ще се наложи,за съжаление.Инсеминацията ми беше на 11.11,днес бях на тест-резултат 3.2.Доктора малко ме обърка.Имало бременност,но е прекъсната,имало имплантиране,но вече нямало.Каза ми,че при инсеминация можело да отчете по-късно и да отида пак към края на седмицата за втори тест.Да спра хапчетата,ако имало нещо,нямало да ми дойде м.ц Малко съм объркана.Ако ги спра и има нещо,няма ли да е грешка да ги спра.Пия дуфастон и естрофем,3*1.