0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,
нова съм тук във форума и се обръщам към всички, които са имали подобна диагноза Глобозооспермия.
Ще се радвам ако някой даде съвет и/или има ли идея за успешно забременяване. Много сме отчаяни и ни трябва уролог, андролог, а тук в чужбина никой не ни взима насериозно.  :(
Имаме една неуспешна инсеминация в Мюнхен и едно неуспешно инвитро във Велс, Австрия.
Предварително благодаря!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Глобозооспермия -причина за неуспешно инвитро
« Отговор #1 -: Февруари 26, 2018, 23:41:58 pm »
Здравей, това е наистина неприятна ситуация, защото проблемът е рядък, а на повечето центрове не им се занимава с това. При мене, по някакво стечение на обстоятелствата, има 4-ма пациенти с тотална глобозооспермия. Трите жени родиха, а четвъртата двойка чака своето дете в момента.

Първо са необходими генетични изследвания, за установяване на конкретния проблем, след което да се направи ин витро процедура с ооцитна активация. Не е лесно, но не и невъзможно.

Поздрави!



"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу