0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Киста на жълтото тяло
« -: Юли 12, 2006, 13:43:32 pm »
Гинеколожката ми откри киста на жълтото тяло.Четох по въпроса и разбрах, че причината най-вероятно е повишена функция на хипофизата и завишени стойности на неин хормон .Също така , че медицината не е изучила напълно, проблемите свързани с нея.Предстои ми повторен преглед и лечение.Моля пишете ми ако сте имали подобен проблем-оперативно ли се премахва тази киста или е необходимо само хормонално лечение.На 23 години съм и съм доста притеснена  :? Благодаря ви предварително
« Последна редакция: Юли 12, 2006, 14:14:01 pm от zlatina_1982 »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Хипофизната жлеза
« Отговор #1 -: Юли 12, 2006, 13:53:21 pm »
Здравей, Златина!

Я дай отначало, без предположения. Напиши какво е състоянието ти, какви изследвания си правила, стойностите им и т.н.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Хипофизната жлеза
« Отговор #2 -: Юли 12, 2006, 14:03:35 pm »
Гинеколожката ми откри киста на жълтото тяло.Четох по въпроса и разбрах, че причината най-вероятно е повишена функция на хипофизата и завишени стойности на неин хормон .
Да не би гинеколожката да е видяла киста на яйчника?
Не виждам как гинеколожката може да съди за състоянието на хипофизата.
Така, че
Я дай отначало, без предположения. Напиши какво е състоянието ти, какви изследвания си правила, стойностите им и т.н.

И не се шашкай. На 23 години много неща изглеждат притеснителни, но се оказва, че не са.
 :) :goodluck:
Re: Хипофизната жлеза
« Отговор #3 -: Юли 12, 2006, 14:04:47 pm »
Единствено преглед с видеозон,при който се видя, че обвивката на изхвърленото жълто тяло е образувало киста.Тъй като ми предстоеше менструация не сме започнали лечение .Гинеколожката ми каза,че трябва да се види дали ще се изхвърли при следващата менструация и ако не-се мажело локално.А аз прочетох, че трябжа да се направят хормонални изследвания и да се назначи хормонално лечение.Това също ме притеснява
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Киста на жълтото тяло
« Отговор #4 -: Юли 12, 2006, 14:18:12 pm »
Миличка, тотално не разбираш какво става в женското тяло. Искаш ли първо малко да почетеш за нормалната анатомия и физиология.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Киста на жълтото тяло
« Отговор #5 -: Юли 12, 2006, 14:22:57 pm »
Всъщност как изглежда кистозно жълто тяло в смисъл може ли да се обърка с фуликолярна киста ? Питам от любопитство.
Re: Киста на жълтото тяло
« Отговор #6 -: Юли 12, 2006, 14:47:15 pm »
Предавам буквално какво ми е казала гинеколожката-нямам претенции да имам особени познания по темета.Въпросът е ,че се разминават нейното мнение и това, което чета в нета.Каде може да се прочете повече?
p.s. Забравих да спомена, че ми се появиха тъмни петънца по лицето (особено над горната устна)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Киста на жълтото тяло
« Отговор #7 -: Юли 12, 2006, 14:54:53 pm »
Очевидно не предаваш буквално думите на гинеколожката. Не си я разбрала, защото познанията ти са малко. И по тази причина и ние не можем да те разберем. А като не можем да те разберем, няма и как да те насочим към източник на информация, който да ти е от полза.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Киста на жълтото тяло
« Отговор #8 -: Юли 12, 2006, 14:55:54 pm »
Не вярвям гинеколожката да ти е казала точно това, което си написала. Погледни тези статии и може би ще ти се изяснят някои неща. Добре е да имаш някаква представа от анатомия и физиология, за да разбереш какво ти говорят лекарите. Иначе, може доста погрешно да разбереш какво ти казват. Или ако имаш, недай си боже, сериозни проблеми, така или иначе пак ще ги прочетеш, но ако влезеш в материята навреме, ще си спестиш доста болки и разочарования.
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=16
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=21
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=72
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=84
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=35
Re: Киста на жълтото тяло
« Отговор #9 -: Юли 12, 2006, 15:02:30 pm »
Мели, извинявай, че почти ти дублирах мнението.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Киста на жълтото тяло
« Отговор #10 -: Юли 12, 2006, 15:07:29 pm »
Мели, извинявай, че почти ти дублирах мнението.
Хубаво е, че си дала линковете, на мен днес нета ми е като костенурка!  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Киста на жълтото тяло
« Отговор #11 -: Юли 12, 2006, 15:13:49 pm »
Нищо ново не прочетох.Ще ви помоля като не можете да дадете отговор да не пишете глупости.Само се подмазвате една на друга и се самозабравяте в съветите си-все пак не сте лекари,нали?! Малоумни ли сте-казвам ви това ми каза гинеколожката-няма значение аз какво съм разбрала и колко съм информирана.НАмерете си друго хоби като бродиране и плетки...не да ми говорите тъпотии във форумите
Re: Киста на жълтото тяло
« Отговор #12 -: Юли 12, 2006, 15:16:54 pm »
Девойче, като влезеш във форум където не познаваш хората има правила.Почети тогава се дръж нагло.
А Мели е лекар.
Re: Киста на жълтото тяло
« Отговор #13 -: Юли 12, 2006, 15:18:09 pm »
Мели, извинявай, че почти ти дублирах мнението.
Хубаво е, че си дала линковете, на мен днес нета ми е като костенурка!  :lol:
Явно, не е имало смисъл.
Предлагам, модовете да заключат темата.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Киста на жълтото тяло
« Отговор #14 -: Юли 12, 2006, 15:21:04 pm »
Златина, жълтото тяло се намира в яйчника.
Яйчникът се намира в коремната кухина.
Жълтото тяло не се изхвърля с менструацията.
Яйчникът няма как да се намаже.
Получаваш предупреждение за неспазване правилата на форума.
При следваща подобна реплика ще получиш забрана.

Между другото, аз плета много хубаво.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Киста на жълтото тяло
« Отговор #15 -: Юли 12, 2006, 15:35:20 pm »
Благодаря,
Това вече е друго нещо.Ще се посъветвам с друг лекар.А колко лесно можехме да си спестим време
Поздрави  :D
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Киста на жълтото тяло
« Отговор #16 -: Юли 12, 2006, 15:41:17 pm »
Мда, можеше да ми спестиш времето, наистина.
Прочети малко повече, вместо да се съветваш с друг лекар. Много е вероятно просто ти да не си я разбрала.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Киста на жълтото тяло
« Отговор #17 -: Юли 12, 2006, 16:11:53 pm »
Няма какво да не съм разбрала-просто не съм се изразила правилно-имам фоликулярна киста както разбирам.А какво ще ми кажете за петната по лицето (които определено не са слънчеви защото съм ходила на плаж само 2 пъти това лято,а и винаги се мажа със защитиния крем на Avene с фактор 50)...козметичката ми каза,че може да са признак за хормонално нарушение (както и кистите)?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Киста на жълтото тяло
« Отговор #18 -: Юли 12, 2006, 16:15:04 pm »
Няма какво да не съм разбрала-просто не съм се изразила правилно...
Продължаваш да упорстваш - е, проблемът си е твой, не мога да помогна на необразован и упорит в глупостта си човек.

А, май съм пропуснала, но мислех, че се подразбира - ще можеш да пишеш едва след като се извиниш.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Киста на жълтото тяло
« Отговор #19 -: Юли 12, 2006, 16:17:28 pm »
Мели, ама защо така директно, мисля че нищо не ти коства да направиш едно дистанционно замерване на хормоните на дамата, както и едно бързо задочно УЗИ, все пак за нея е важно да знае, какво е състоянието й!!! :lol:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika